LHV Group (LHV1T) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

LHV Group (LHV1T)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Iga kuu raporteeritakse uhkusega klientide arvu suurenemisest, aga serverit upgradeda ei tule kellegil pähe.
  • "decibel"
    Iga kuu raporteeritakse uhkusega klientide arvu suurenemisest, aga serverit upgradeda ei tule kellegil pähe.

    Neil vist on suti esoteeriline lahendus, millele ei saa lihtsalt scale --replicas=16 teha. Kui sa internetipanga URL'i vaatad, siis seal on .cfm.
  • "decibel"
    Iga kuu raporteeritakse uhkusega klientide arvu suurenemisest, aga serverit upgradeda ei tule kellegil pähe.

    Sellega on ikka niipidi, et seni, kuni klientide arv ei vähene, ei ole vaja ka serverit uuendada.
  • Ma olen analüüsinud miks ei ole 20 aasta jooksul turgudel soovitud edu saavutanud ja võin kindlalt öelda, et kõige suuremat kahju tekitab liigne rapsimine. Rahu ainult rahu!
  • Mida need närvitsejad tahtsid? Kas müüa või osta?
  • Tänavune suur huvi investeerimise ja Balti börsil toimuva vastu on meie jaoks väga meeldiv, kuid viimased suuremad börsisündmused on näidanud, et kontsentreeritult võib aktiivsus tõusta tasemeni, mida varasema enam kui 10 aasta jooksul nähtud ei ole. Et klientide ootustele paremini vastata ja tagada süsteemide töökindlus ka investeerimisalaste suursündmuste ajal, peame asuma põhjalikumalt uuendama kogu Balti kauplemise IT-lahendust. Plaanitav mahukam uuendus võiks senised jõudlusmured selja taha jätta. Oleme ka viimasel ajal internetipanga võimekust parandanud, kahjuks on siiski veel süsteemis pudelikaelu.
    Hepsori IPO muljetavaldav märkijate arv tähendas ka kõrget huvi kauplemise avanemisel. Suure koormuse tõttu oli täna ka ligipääs kanalitele lühiajaliselt häiritud. Ordereid sai esitada, kuid süsteem töötas tavapärasest aeglasemalt. Hepsori aktsiaga tehinguid tehti, samas info nende täitmise kohta jõudis klientideni viitega ning samuti oli häiritud orderite muutmine ja tühistamine. Viivitusi esines umbes kella 11.00-ni. Palume vabandust tekkinud ebamugavuste pärast.
  • "Priit Rum"
    Tänavune suur huvi investeerimise ja Balti börsil toimuva vastu on meie jaoks väga meeldiv, kuid viimased suuremad börsisündmused on näidanud, et kontsentreeritult võib aktiivsus tõusta tasemeni, mida varasema enam kui 10 aasta jooksul nähtud ei ole. Et klientide ootustele paremini vastata ja tagada süsteemide töökindlus ka investeerimisalaste suursündmuste ajal, peame asuma põhjalikumalt uuendama kogu Balti kauplemise IT-lahendust. Plaanitav mahukam uuendus võiks senised jõudlusmured selja taha jätta. Oleme ka viimasel ajal internetipanga võimekust parandanud, kahjuks on siiski veel süsteemis pudelikaelu.
    Hepsori IPO muljetavaldav märkijate arv tähendas ka kõrget huvi kauplemise avanemisel. Suure koormuse tõttu oli täna ka ligipääs kanalitele lühiajaliselt häiritud. Ordereid sai esitada, kuid süsteem töötas tavapärasest aeglasemalt. Hepsori aktsiaga tehinguid tehti, samas info nende täitmise kohta jõudis klientideni viitega ning samuti oli häiritud orderite muutmine ja tühistamine. Viivitusi esines umbes kella 11.00-ni. Palume vabandust tekkinud ebamugavuste pärast.


    Kes kavatseb järgmistel IPOdel osaleda, siis tasub ära salvestada see endale. Siis teinekord ei pea kella kaheni ootama vaid saad varem murele leevendust :)
  • "marti837"
    Ma olen analüüsinud miks ei ole 20 aasta jooksul turgudel soovitud edu saavutanud ja võin kindlalt öelda, et kõige suuremat kahju tekitab liigne rapsimine. Rahu ainult rahu!

    Minu 20-aastane kogemus on just vastupidine, hommikutel nagu täna, tuleb väga kiiresti ja jõuliselt tegutseda.
  • Tänud õigustatud tagasiside eest.

    Oleme 20 aastat investeerimiskeskkonna arengut vedanud ja siis, kui eesmärgid täituvad, ei olnud selleks valmis. Ei olnud enam valmis. Põhjuseid on mitmeid, häid vabandusi mitte ühtegi.

    Me suudame palju paremini. Arendus on suurem, kui väljast paistab, aga norutamiseks aega pole, peame tegema.

    Madis
  • Meenub aastatetagune Swedbanki pressikonverents (küllap oli siis veel Hansapank ja hanza.net), kus panga esindaja ausalt tunnistas, et kui esimese netipanga valmis tegid, siis vastav osakond koondati - sest noh, online pank sai ju valmis. Olevat ca pool aastat aega võtnud, enne kui aru said, kui kolossaalselt vale see arvamus oli.
  • LHV võiks oma asjakohasuse hindamise küsimustikku lisada küsimuse:
    Kas populaarse uue väärtpaberi esimese kauplemispäeva alguses saab LHV pangas ja kauplemissüsteemis tehinguid teha tavapärase kiirusega?
    a) Tehingute tegemise kiirus isegi tõuseb, kuna iga sellise sündmuse eel tõstetakse kordades süsteemide võimekust.
    b) Tehinguid saab teha tavapärase kiirusega.
    c) Pole mõtet üritadagi LHV panka sisse logida, proovin 6 tundi hiljem.

    Ja noh, need, kes on küsimustikus märkinud variandid a või b, need lihtsalt ei saa IPO-del osaleda ;-)
  • Mis huvitav plokktehing seal lõpuoksjonil nüüd tehti, et aktsia täiendava 5% ühe tehinguga langes?
  • "sigmanet"
    Mis huvitav plokktehing seal lõpuoksjonil nüüd tehti, et aktsia täiendava 5% ühe tehinguga langes?

    - LHV, Tallink
    + SAB
  • Mõni suurem omanik tahtis "uusi ägedaid aktsionäre lisada (tm)" :)
  • "Madis Toomsalu"
    Tänud õigustatud tagasiside eest.

    Oleme 20 aastat investeerimiskeskkonna arengut vedanud ja siis, kui eesmärgid täituvad, ei olnud selleks valmis. Ei olnud enam valmis. Põhjuseid on mitmeid, häid vabandusi mitte ühtegi.

    Me suudame palju paremini. Arendus on suurem, kui väljast paistab, aga norutamiseks aega pole, peame tegema.

    Madis


    Viisakad inimesed muidugi vabandavad kui ollakse eksinud ja see on õige.
    Aga õige oleks ka antud olukorras öelda, mis tegelikult toimub? See probleem on olnud LHV-s juba pikemat aega ja minu arust võiksid suuromanikud mõelda panga mainele ja juhid teha vastavad otsused. Pangal on ju olemas vahendid, et see probleem juba ammu lahendatud oleks, aga miskipärast ei ole siiani seda tehtud. Kas vastava valdkonnajuht on kellegi sugulane, keda ei saa mingil põhjusel võimekama inimesega asendada? Ei usu, et tegemist on pelgalt tehnilise probleemiga, mida ei ole võimalik olnud juba pikemat aega lahendada. Aga mis see siis on?
  • Siinkohal pean LHV-d kaitsma.

    Ma ei usu, et keegi meist uskus loota aastal 2020, et aastal 2021 tuleb ja jookseb tormi 50 000 inimest Enefiti aktsia peale...

  • "Fish"
    Siinkohal pean LHV-d kaitsma.

    Ma ei usu, et keegi meist uskus loota aastal 2020, et aastal 2021 tuleb ja jookseb tormi 50 000 inimest Enefiti aktsia peale...



    Nojah, samas maine ja prestiiži kaitseks võiks mingi lahenduse peale mõelda, et nende IPOdega süsteemid umbe ei jookse. Aga kes teab neid asju miks see nii. Muul ajal süsteemid stabiilsed. Samas LHV leht maas on tavaliselt eduka IPO märk ja lisab põnevust, kuna ei näe hindu! :D
  • "ants88"
    "Fish"
    Siinkohal pean LHV-d kaitsma.

    Ma ei usu, et keegi meist uskus loota aastal 2020, et aastal 2021 tuleb ja jookseb tormi 50 000 inimest Enefiti aktsia peale...



    Nojah, samas maine ja prestiiži kaitseks võiks mingi lahenduse peale mõelda, et nende IPOdega süsteemid umbe ei jookse. Aga kes teab neid asju miks see nii. Muul ajal süsteemid stabiilsed. Samas LHV leht maas on tavaliselt eduka IPO märk ja lisab põnevust, kuna ei näe hindu! :D


    LHV Powertrader on juba aastaid üsna ebatöökindel olnud ja sisaldab silmaga nähtavaid vigu, a'la igal hommikul läheb mõni minut enne, kui asi õigeid numbreid näitama hakkab. Arvatavasti on lähiajal tulemas sellekohane suurem muudatus, lihtsalt sellest ei räägita siin foorumis.
  • IPOdes osalemine pole ju seni probleemne olnud. Esimesel kauplemispäeval tõmblemine on hommikuti probleemne olnud. On seal muidu väga suurt vahet ka, kas müüa oma poss kohe hommikul avanedes või mõni päev hiljem? Ostu kohta sama küsimus.
  • "svennu21"
    IPOdes osalemine pole ju seni probleemne olnud. Esimesel kauplemispäeval tõmblemine on hommikuti probleemne olnud. On seal muidu väga suurt vahet ka, kas müüa oma poss kohe hommikul avanedes või mõni päev hiljem? Ostu kohta sama küsimus.


    Kui meil on siin tempos üks IPO kuus, siis on üks päev kuus, kus sisuliselt kogu LHV internetipank on kl 10-11 kasutuskõlbmatu. Kuidas kellele aga see on juba natuke selline Luminori tase.
  • Meil on tavaliselt ipo kahe aasta tagant, heal ajal ipo aastas, see praegune on veidi ebaloomulik.
  • Tegin enda kontrollimiseks veidi statistikat, nii hull as siiski ei ole aga jah palju tundub neid see aasta siiski. Pole ipotamise järjekorras vaid aasta kaupa tähestiku järjekorras.

    ISSUED TICKER
    1993 LNS1L
    1994 GRG1L
    1994 SAB1L
    1995 SMA1R
    1996 TKM1T
    1996 DPK1R
    1996 KNF1L
    1996 KA11R
    1997 RKB1R
    1997 BLT1T
    1997 TPD1T
    1997 RSU1L
    1997 OLF1R
    1997 SCM1R
    1997 ZMP1L
    1997 PTR1L
    1997 SFG1T
    1997 APG1L
    1997 UTR1L
    1997 HAE1T
    1998 LJM1R
    1998 SNG1L
    1998 BAL1R
    1998 KNR1L
    1999 GZE1R
    2000 VBL1L
    2001 VEF1R
    2002 PZV1L
    2004 SAF1R
    2005 TVE1T
    2005 TAL1T
    2006 VLP1L
    2006 NCN1T
    2007 EEG1T
    2007 ARC1T
    2007 SKN1T
    2008 AUG1L
    2008 MRK1T
    2010 PRF1T
    2010 LNA1L
    2010 LGD1L
    2012 PKG1T
    2013 AMG1L
    2014 INL1L
    2014 INR1L
    2014 INC1L
    2014 DGR1R
    2015 K2LT
    2015 LINDA
    2016 HMX1R
    2016 LHV1T
    2017 EFT1T
    2017 MDARA
    2017 EWA1L
    2018 TSM1T
    2018 FRGTE
    2018 NTU1L
    2019 NEOFI
    2019 CPA1T
    2020 IGN1L
    2020 SAUNA
    2021 BERCM
    2021 EGR1T
    2021 MODE
    2021 ELMO
    2021 VIRSI
    2021 EJTC
    2021 HPR1T
    ...
    2021 TextMagic
    2021 OA Kohvi
    2021 Ereliukas või mingi rattafirma oli
  • "Lenzer"
    Tegin enda kontrollimiseks veidi statistikat, nii hull as siiski ei ole aga jah palju tundub neid see aasta siiski. Pole ipotamise järjekorras vaid aasta kaupa tähestiku järjekorras.

    ISSUED TICKER
    1993 LNS1L
    1994 GRG1L
    1994 SAB1L
    1995 SMA1R
    1996 TKM1T
    1996 DPK1R
    1996 KNF1L
    1996 KA11R
    1997 RKB1R
    1997 BLT1T
    1997 TPD1T
    1997 RSU1L
    1997 OLF1R
    1997 SCM1R
    1997 ZMP1L
    1997 PTR1L
    1997 SFG1T
    1997 APG1L
    1997 UTR1L
    1997 HAE1T
    1998 LJM1R
    1998 SNG1L
    1998 BAL1R
    1998 KNR1L
    1999 GZE1R
    2000 VBL1L
    2001 VEF1R
    2002 PZV1L
    2004 SAF1R
    2005 TVE1T
    2005 TAL1T
    2006 VLP1L
    2006 NCN1T
    2007 EEG1T
    2007 ARC1T
    2007 SKN1T
    2008 AUG1L
    2008 MRK1T
    2010 PRF1T
    2010 LNA1L
    2010 LGD1L
    2012 PKG1T
    2013 AMG1L
    2014 INL1L
    2014 INR1L
    2014 INC1L
    2014 DGR1R
    2015 K2LT
    2015 LINDA
    2016 HMX1R
    2016 LHV1T
    2017 EFT1T
    2017 MDARA
    2017 EWA1L
    2018 TSM1T
    2018 FRGTE
    2018 NTU1L
    2019 NEOFI
    2019 CPA1T
    2020 IGN1L
    2020 SAUNA
    2021 BERCM
    2021 EGR1T
    2021 MODE
    2021 ELMO
    2021 VIRSI
    2021 EJTC
    2021 HPR1T
    ...
    2021 TextMagic
    2021 OA Kohvi
    2021 Ereliukas või mingi rattafirma oli


    😁😁😁Školnik või mingi rattafirma
  • ETJC tundub küll võimas asi olema. Senimaani ühtegi tehingut börsil tehtud ei ole.
  • Sellest listist on puudu kõik tänaseks päevaks delistitud kunagised IPOd.
  • Tõsi, kasutasin aktuaalseid aktsiaid, mis nasdaqi lehel koos ipo kuupäevaga üleval (puud ka nt telia ja invalda jmt, millel polnud listimise päeva), targemad võivad julgelt täiendada. Ainus eesmärk oli näidata kui erakordne aasta on 2021.
  • Samas 2021 erilisus ei ole päris IPOdes. IMO ei ole mõtet võrrelda mingeid pisiemissioone, kus tullakse First Northile kaasama 500k või 1000k sisuliselt ühegi varasema emissiooniga. Funderbeamis käib hetkel kuskil kuus sellist "IPO't". Kui need maha võtta, on 2021 endiselt selgelt tugevam IPO-aasta aga kindlasti mitte nii kontrastselt.
  • Huvitav, kas Powertraderi ikaldus ja üleüldine uimasus võiks varsti peegeldama hakata ka LHV aktsiahinnas või 1.25billi market cap on just sellise kvaliteedi hind?
  • Ma ei ole ka Powertraderiga väga rahul, aga samas ma ei näe ka põhjust selliseks mahategemiseks, mis viimasel ajal siin teemas käib. Esiteks on see sisuliselt tasuta saadud, pank ei teeni enam ka tehingutasudest midagi. Selle koodi ümber kirjutamine ei ole lihtne ega odav, eriti arvestades kui vana see on. Mõistlikum oleks ehk algusest peale uus kood kirjutada.
    Teiseks on see minu teada Eesti turul ainuke sellelaadne toode ehk tõenäoliselt paljud Swedi, SEB jt kontode omanikud kasutavad samal ajal Powertraderit turu jälgimiseks, kui oma kodupangas tehinguid teevad. Minu kriitika langeks neile pankadele, kes ei ole oma lahendustesse midagi investeerinud ja SEB puhul küsitakse jätkuvalt veel ka teenustasusid Baltikumis kaubeldes.
    Küll aga ei saa rahul olla sellega, kui teised pangateenused hakkavad esimestel kauplemispäevadel tõrkuma.
  • Kuna viimase paari kuu jooksul on LHV investeerimisteenuste jõudluses olnud probleeme, mis on pannud kliente õigustatult toimuva kohta järele pärima, siis oleme investeerimiskogukonnale võlgu selgituse.

    Aastad 2020 ja 2021 on toonud kaasa märkimisväärse investeerimisteenuste kasutamise tõusu. Samuti on kliendisõbraliku hinnastamisega kaasnenud nn mikro-orderite märkimisväärne kasv, kuna ka väiksemate summadega on võimalik investeerimisteenuseid tarbida. Orderite koguarv on aja kestel mitmekordistunud. Eeltoodud ajavahemikku jääb ka intensiivne arendusperiood, mis päädis septembris pensioni investeerimiskonto süsteemiga. Võrreldes eelmiste aastatega suudab LHV investeerimissüsteem töödelda oluliselt rohkem ordereid ja tehinguid. Oleme püüdnud arendusprotsesse ja arhitektuurseid lahendusi pidevalt kaasajastada, seejuures tegeledes süsteemides paratamatult tekkiva tehnilise võla likvideerimisega, aga kõigest sellest on vähe.

    Võib-olla veel mäletatakse, et LHV alustas oma tegevust investeerimisteenuste pakkujana. Tänased investeerimisteenused on piltlikult öeldes ehitatud esimese kümne tegevusaastaga valminud väärtpaberite ja kontode süsteemi otsa. Vähemalt viimased viis aastat oleme IT poolelt tegelenud selle suure monoliitse süsteemi tükeldamisega. Alustasime rakendustest ja oleme jõudnud küllalt kaugele, kuid see teekond ei ole veel lõppenud. Lühemas perspektiivis on keerukust lisanud vanade ja uute süsteemide koosmõju.

    Tagantjärgi targem olles, tuleb tunnistada, et me ei ole kõigile jõudlusprobleemidele piisavat tähelepanu osutanud. Populaarsed IPO-d on toonud esile vajaduse mitmeks põhjalikumaks ümberkirjutamiseks. Täna ja praegu olemegi arendusprioriteedid ümber mänginud ja eesmärgiks võtnud meile kõigile pinnuks silmas olnud jõudlusprobleemide likvideerimise. Lisaks rakendusserverite kihi läbilaskevõime parandamisele tegeleme aktiivselt ka andmebaasi probleemidega, mida kahjuks ei ole võimalik lahendada pelgalt riistvara lisamisega (märksõnaks lukustamine).

    Oleme kokku pannud eraldi tiimi, kes nende probleemidega tegeleb. Töötame paralleelselt mitme lahendusega ning võib-olla annavad need tulemust juba lähemate nädalate jooksul. Põhjalikuma lahenduseni loodame jõuda hiljemalt paari kuu pärast.

    Pikem plaan näeb ette süsteemi elastsuse suurendamist. Nagu ülal juba mainisin, oleme selle suunas liikunud järjepidevalt ja liigume ka edaspidi. Eesmärk on süsteemide tükeldamisega, et vastastikune mõju oleks minimaalne, edasi liikuda ja samuti on prioriteediks sünkroonsete protsesside üleviimine asünkroonsetele, nii et üksikud ebaõnnestunud päringud ei tooks kaasa suuremaid seisakuid süsteemi töös. Igapäevaste töödega saab LHV (Balti) kauplemissüsteem hästi hakkama, ekstreemsete kõikumistega paraku mitte. Pingutame selle nimel, et probleemid lahendada.

    LHV jätkab kasvamist ja nagu näha, siis väljakutsetest puudust ei ole. Kui soovid meile töötajana või muul viisil appi tulla, siis oled igati oodatud. Oleme pidevalt otsimas sisu ja teotahtega inimesi ning eelkirjutatu taustal täna ka tugevat andmebaasi kompetentsi (MS SQL ja Postgres). Vaata lhv.ee/career ja kirjuta cv@lhv.ee või otse mulle.

    Jüri
  • Kuidas LHV pank on kaitstud riskide osas krüptoraha osas?

    1. Oletame, et nädala aja pärast on bitcoini väärtus 90% väiksem. Kuidas on LHV pank kaitstud võimalike kohtucaside vastu klientidelt, kus kliendid väidavad et LHV on neid eksitanud või pole kõik info edastanud? Ma olen enamgi kui kindel, et mõni vend on kodule laenu peale võtnud, et krüptot osta...

    2. Oletame, et toimub häkkimine ja kõik krüptokontod on 0-s. Mis siis saab? (Häkkimine ei pruugi lhv-s toimuda)
  • "Fish"
    Kuidas LHV pank on kaitstud riskide osas krüptoraha osas?

    1. Oletame, et nädala aja pärast on bitcoini väärtus 90% väiksem. Kuidas on LHV pank kaitstud võimalike kohtucaside vastu klientidelt, kus kliendid väidavad et LHV on neid eksitanud või pole kõik info edastanud? Ma olen enamgi kui kindel, et mõni vend on kodule laenu peale võtnud, et krüptot osta...

    2. Oletame, et toimub häkkimine ja kõik krüptokontod on 0-s. Mis siis saab? (Häkkimine ei pruugi lhv-s toimuda)


    Tundub et krüptol ongi juba rotid kallal käinud ... aga kes vastutab???
  • "Fish"
    Kuidas LHV pank on kaitstud riskide osas krüptoraha osas?

    1. Oletame, et nädala aja pärast on bitcoini väärtus 90% väiksem. Kuidas on LHV pank kaitstud võimalike kohtucaside vastu klientidelt, kus kliendid väidavad et LHV on neid eksitanud või pole kõik info edastanud? Ma olen enamgi kui kindel, et mõni vend on kodule laenu peale võtnud, et krüptot osta...

    2. Oletame, et toimub häkkimine ja kõik krüptokontod on 0-s. Mis siis saab? (Häkkimine ei pruugi lhv-s toimuda)
    https://www.lhv.ee/et/kkk/krypto - kas siit ei leidnud vastuseid?
  • KKK-d väga inimestele peale ei lähe. Sellepärast on ka igal pool ees mingid bot-id, mis ei oska muud, kui KKK vastuseid anda. Hirmus tüütu, aga no see on pigem vist minu probleem, et ma enne kõik saada oleva info läbi sobran.

    Aga seal krüpto KKK-s on see info jah olemas. Mulle meenus nüüd küll see:


    Seal võiks olla välja kirjutatud, et on see siis miljon USD-i või on miljard USD-i või on MUSD üldse mingi muu asi. Eks võib ju eeldada, aga eeldamistega võivad tekkida omad hädad. :D
  • 1. KKK ei ole klientide informeerimise ja
    Riskide tutvustamise koht. Ka ei võeta sealt allkirju, et klient on riskiga tutvunud ja vastutab.

    2. Noo see tuleks oluliselt rohkem lahti kirjutada.
    Kes kindlustab.
    Mida see 50 musdi tähendab? Kas per kogumaht? Ainult LHV maht? Per LHV klient?
    Mis varguse riskist jutt käib? Kas vargus per lhv klient käib ka sinna alla? Kas tehnoloogiline "black" LHV-l on vargus? Või see ainult rahakoti osas? Kas omatöötaja vargus on ka vargus jne...
  • Seda, et mis on vargus ütleb karistusseadustik väga selgelt:
    Võõra vallasasja äravõtmise eest selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil...


    Ei ole vahet ju, kas see on oma töötaja või keegi teine. Vargus on vargus. Tehnoloogiline "black" ei tohiks küll kuidagi varguseks kvalfitseeruda. See saab olla ainult millekski, mida keegi saab ära kasutada selleks, et sooritada vargus.

    Ma ei näe, et LHV peaks kusagil hakkama päris Riigiteatajat ümber kopeerima, et selliseid ilmselgeid asju selgitada.
    Samuti ma ei näe vahet, kas veebis info jagamist nimetada KKK või kuidagi muud moodi. Asutuse koduleht on väga hea koht kliendi informeerimiseks. Krüpto osas on LHV ka üldtingimused kenasti lehele riputanud. Klient ei saa enne üldse krüptot osta, kui ta pole vastanud küsimustikule, mis hindab tema asjakohasust. Selle üle, et kas see on õige ja sobiv viis, võib muidugi vaielda, aga see, kuidas pank klienti hindab ja informeerib on suuresti ette kirjutatud ja mulle tundub, et seda ettekitjutust ka täidetakse.

    Selle vastu ma ei protesteeriks, kui see kindlustuse osa oleks täpsemalt lahti seletatud. Seda Riigiteatajajst ei leia.

  • "MLindepuu"
    Seda, et mis on vargus ütleb karistusseadustik väga selgelt:
    Võõra vallasasja äravõtmise eest selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil...


    Ei ole vahet ju, kas see on oma töötaja või keegi teine.


    On küll. Enamasti kindlustusandjad välistavad või pakuvad eraldi riskina omatöötaja vargused.

    Ja enamasti ei nähta probleeme siis kui pidu käib.

    Kui 90% languse mats ära käib, siis olete siin pardireas ja kurdate, miks LHV teid eksitas.
  • LHV Group avalikustas novembri äritulemused.
    Börsiteade: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b139c2cffd30089c0856794823c18499b&lang=et
    Esitlus: https://investor.lhv.ee/assets/files/AS_LHV_Group_Monthly_Results_2021-11-ET.pdf

    LHV Group teenis 2021. aasta novembris konsolideeritult 4,6 miljonit eurot puhaskasumit. LHV Pank teenis puhaskasumit 5,4 miljonit eurot (sh 0,9 miljonit eurot UK filiaal). LHV UK Limited teenis 0,3 miljonit eurot puhaskahjumit, LHV Varahalduse puhaskahjumiks kujunes 68 tuhat eurot, LHV Kindlustuse puhaskahjum oli 48 tuhat eurot.

    - Konsolideeritud hoiuste maht kasvas novembris 172 miljoni euro võrra ja ületas 6 miljardi euro piiri. Kasvust moodustasid 87 miljonit eurot tavaklientide hoiused ning 84 miljonit eurot finantsvahendajate hoiused.
    - Laenuportfelli maht suurenes kuuga 30 miljoni euro võrra. Sellest ettevõtete laenud 9 miljonit eurot ja jaelaenud 21 miljonit eurot.
    - LHV juhitud fondide maht kasvas novembris 13 miljoni euro võrra.
    - Novembris ulatus panga finantsvahendajatest klientidega seotud töödeldud maksete arv 2,6 miljoni makseni.

    Novembrit iseloomustasid varasemast kõrgemad ärimahud ja suurem klientide aktiivsus, mis tõid pangale kõrgemad teenustasutulud. Pangaklientide arv kasvas novembris 6300 võrra, sealjuures arveldavaid kliente lisandus ligi 3200.
    Varahalduse tulemust mõjutas II pensionisambast lahkumise avalduste tähtaeg, mis tõi kaasa lahkuvate klientidega seotud vara amortisatsiooni. Augustist novembrini otsustas II sambast lahkuda veidi enam kui 5400 LHV pensionifondide klienti. Kindlustuse klientide arv kasvas 142 tuhande kliendini.
  • 4. jaanuarist 2022 asub LHV UK Limitedi juhtorgani liikmeks Paul Horner, kellest saab juhtkonna esimene sõltumatu mittejuhtiv liige (ehk NED). Börsiteade: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b804f81b966173cefb6365255c0e41d94&lang=et
  • Ma tahaks seekord LHV-d kiita, TextMagicu IPO ajal kõik 100% sujuvalt töötanud. Hea töö ja kiire reaktsioon eelmistele probleemidele!
  • Tahan ka LHV-d kiita:
    sisestasin TextMagicu ühesugused müügikorraldused avaoksjoniks hinnaga 14 € kõigepealt Swed-is ja seejärel LHV-s LHV-s asi müüdud avaoksjonil, Swed-is siiamaani alles!
  • OK, tund aega hiljem Swed ka kinnitas tehingu! Aega läks, aga asja sai! :)
  • Edukas november ja aasta tervikuna, aga hinnas pole kajastunud pärast viimast PRi…
  • https://fp.lhv.ee/news/newsView?newsId=5613688

    "LHV Varahaldusel võimaldas see võtta 2021. aasta tulemuste eest 2,6 miljonit eurot edukustasu."
  • LHV Group avalikustab 2021. aasta IV kvartali ja kogu aasta koondtulemused 8. veebruari hommikul. Nagu tavapäraselt toimub tulemuste tutvustamiseks veebikohtumine Zoomi vahendusel. Tulemusi tutvustavad LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu, LHV Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel ja LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu.
    Veebinar algab kell 9.00. Kõik huvilised on oodatud kuulama ja küsimusi esitama registreerudes aadressil https://lhvbank.zoom.us/webinar/register/WN_0uK3c-RIQHO0vTPolQ1H3A.
  • AS LHV Group avalikustas ettevõtte IV kvartali ja 2021. aasta 12 kuu tulemused. Börsiteade: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b85b0223c1bac604fe101c6c85c399444&lang=et

    Kvartalitulemuste tutvustamiseks korraldab LHV Group veebiseminaride keskkonna Zoom kaudu investorkohtumise. Virtuaalne kohtumine toimub 8. veebruaril enne turu avanemist kell 9.00. Esitlus tehakse eesti keeles. Palume registreeruda aadressil https://lhvbank.zoom.us/webinar/register/WN_0uK3c-RIQHO0vTPolQ1H3A.

    IV kvartalis teenis LHV Group 19,3 miljonit eurot puhaskasumit. Grupi omakapitali tootlus (ROE) oli IV kvartalis 25,7%. Tegemist oli rekordkvartaliga. Võrreldes eelmise kvartaliga kasvas grupi kasum 2,8 miljoni euro võrra (+17%), võrreldes IV kvartaliga aasta tagasi 1,3 miljoni euro võrra (+7%).

    LHV Pank teenis kvartaliga puhaskasumit 18,6 miljonit eurot, sellest 3,7 miljonit eurot UK filiaaliga seotud klientide teenindamisest. LHV Varahaldus teenis puhaskasumit 3,0 miljonit eurot. LHV Kindlustus teenis 0,2 miljonit eurot puhaskahjumit ja LHV UK Limited 1,4 miljonit eurot puhaskahjumit.

    LHV Groupi 2021. aasta konsolideeritud puhaskasumiks kujunes 60,3 miljonit eurot ehk 20,4 miljonit eurot rohkem kui 2020. aastal (+51%). LHV Groupi aktsionäridele kuuluva omakapitali tulumaksueelne tootlus oli 2021. aastal 24,9% ja puhaskasumil põhineva omakapitali tootlus 21,1%.

    - Grupi konsolideeritud hoiused suurenesid kvartaliga 351 miljoni euro võrra (+6%) 5,81 miljardi euroni (aastakasv +41%).
    - Konsolideeritud laenuportfell kasvas kvartaliga 128 miljoni euro võrra (+5%) 2,68 miljardi euroni (aastakasv +21%). 2021. aastal väljastas LHV Pank uusi laenusid ettevõtetele summas 1,1 miljardit eurot ja eraisikutele summas 325 miljonit eurot. Seejuures finantseeris LHV peaaegu kolmandiku Eesti ettevõtetele aasta jooksul väljastatud laenudest.
    - LHV poolt juhitud fondide koondmaht suurenes kvartaliga 65 miljoni euro võrra (+5%) 1,35 miljardi euroni (aastane vähenemine 12%).
    - Finantsvahendajatest klientidega seotud töödeldud maksete arv ulatus IV kvartalis 7,3 miljoni makseni (+10% võrreldes III kvartaliga).
    - Kvartali jooksul sai LHV juurde üle 19 500 uue pangakliendi. Aasta lõpus oli LHV Pangal üle 321 000 kliendi. Aasta jooksul suurenes pangaklientide arv 24% ehk ligi 63 200 võrra.
    - LHV Varahalduse II pensionisamba aktiivsete klientide arv tõusis pea 140 000 kliendini, samas on III samba klientide arv ületanud 30 000 kliendi piiri.
    - LHV Kindlustuse klientide arv kasvas IV kvartalis ligi 4000 võrra 143 000 kliendini. Klientide rahulolu kahjukäsitlusega püsis kõrgel 95% tasemel.
  • Täna toimunud LHV Groupi investorkohtumise salvestus on kättesaadav LHV youtube'i kanalil: https://www.youtube.com/watch?v=m1MCCSsjOsk .
    Veebiseminaril osales kokku 41 huvilist. Täname kõiki osalejaid.
  • +50% YoY kasumikasvu; ROE viimane kvartal 25,7%; pidevalt kasvavad ärimahud UK-s ja tõenäoliselt peagi antav pangalitsents, mis avardab seal kasvuvõimalusi veelgi...

    selliseid tulemusi arvestades on siin kuidagi liiga vaikne. Mina küll kiidan ja leian, et siia lõime ei peaks tee leidma ainult siis, kui IPOdroomi uksed tunglejatele liiga kitsad on :)

  • Stockil oleks ilmselt kergem kui üks 5:1 või 10:1 split läbi elada.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon