LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Investeerimiskonto 2 küsimust

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • 1) Kui hetkel oman aktsiaid tavakontol ja tahan investeerimiskonto süsteemile üle minna, siis kas on võimalik kuidagi aktsiaid ka sinna kanda või pean tavakontolt müüma ja investeerimiskontolt tagasi ostma kui tahan neid üle viia?

    2) Investeerimiskontol käib kasumi maksustamine sisse-väljamaksete järgi. Kui ma näiteks tavakontol kannan raha peale, ostan Eesti aktsiaid, saan dividende ja müün aktsia täpselt sama hinnaga maha, siis maksunõuet ei teki, sest Eesti aktsiate dividendid on tulumaksuvabad, aga kui investeerimiskontol sama tehingu teen tuleb väljamakse dividendide võrra suurem. Kuidas siis on maksustamisega?
  • Hei!

    1) Kahjuks ei saa. Mul istuvad endise tööandja aktsiad, mis läbi töötajate aktsiaprogrammi sain ja kui need ära tulemise eel oma kontole üle tõin siis paraku neid investerimiskontole deklareerida ei saanud. Kuigi internetipangas palusin need küll investeerimiskontole panna, siis müües pean need kahjuks eraldi deklareerima nii öelda tavakonto süsteemis.

    2) Dividendid, millelt tulumaks on juba välja maksnud ettevõtte poolt makstus, lähevad investeerimiskontol arvesse sissemaksena, ehk et nii sissemaksed ja väljamaksed oleks endiselt võrdsed ja topelt ei maksustata.

Teemade nimekirja