LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti turud (OMXBaltic)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Septembrikuu on toonud balti turule päris põneva pöörde. Karud on lähti pääsenud ja turgu veidike allapoole toonud. Ise oleks oodanud, et müüakse kohe bidi (kiire langus) aga hetkel sellist agresiivset müüki pole märganud. Aktsiad, mis on tublisti langenud, neid pullid vaikselt alt juba ostavad aga keegi ei hakka veel askist võtma (PTR1L). Samas vaadata juba langenud aktsiaid siis nende ask suht hõre (GRD1R) ja ausalt öelda, siis neid müüagi väga keeruline. Aga aeg ajalt ikka mõni karu tahab mõõtu võtta (SAB1L). Ilmselt on hetkel juba hilja lühikeseks müüa. Pigem oodata veel turgu allapoole ja osta vaba kapitali eest odavalt juurde (OEG1T). Samas ootan põnevusega kuna karud jõuavad SFG1T ja LHV1T kallale.

 • lindprii
  Ilmselt on hetkel juba hilja lühikeseks müüa.

  meil on mingi teenusepakuja, kes pakub lühikeseks müümise võimalust?
 • Meil aktsiaid laenata ei saa. Seega balti kontekstis tähendab see seda, et kui sa omad aktsiaid siis saad müüa lühikeseks. Panustades langusele. Kui hind languenud võtad pika positsiooni madalama hinnaga tagasi. Proffit.
 • lindprii
  Meil aktsiaid laenata ei saa. Seega balti kontekstis tähendab see seda, et kui sa omad aktsiaid siis saad müüa lühikeseks. Panustades langusele. Kui hind languenud võtad pika positsiooni madalama hinnaga tagasi. Proffit.

  ära ikka sellist kelbast ka oma lolli jutu toetuseks postita. Uuri järgi, mida aktsia lühikeseks müümine tähendab. Praegu sa räägid lihtsalt positsiooni likvideerimisest, mitte lühikeseks müümisest.
 • Pikaks - idee teenida raha tõusval turul
  Lühikeseks - idee teenida raha langeval turul

  Kui pikaks nimetatakse strateegiat osta madalalt ja müü kõrgelt.
  Kuidas siis nimetatalse vastupidist strateegiat, müü kõrgelt ja osta madalat?

  Kui öelda sulgen pika positsiooni, siis see ei anna infot selle kohta, et soovin sama aktisat alt odavamalt osta.
 • Jeerum. Piinlik pole? Loe natuke investopeediat või midagi, praegu proovid mingeid oma definitsioone anda asjadele mis on ammu ja väga konkreetselt teisiti defineeritud. Short selling

Teemade nimekirja