BÖRSIKRAHH 2018 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIKRAHH 2018

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Aaaaalll aboaaaard


    And as MarketWatch reported, “cash balances for Charles Schwab clients reached their lowest level on record in the third quarter, according to Morgan Stanley, which wrote that retail investors ‘can’t stay away’ from stocks,” while the stock allocation index by the American Association of Individual Investors “jumped to 72%, its highest level since 2000…” as “retail investors – according to a Deutsche Bank analysis of consumer sentiment data – view the current environment as “the best time ever to invest in the market.”
  • See näitab vaid seda, et enamus börsil kauplejaid on laenuraha peal elavad spekulandid.
  • Eks see selgu tagantjärgi.
    Võib olla siin konnatiigis ei ole ookeanilainete liikumine nii tuntav, aga Eesti (+Balti) ja ka muudel turgudel ei ole täheldanud "uut paradigmat".
    Ja ühed "lendajad" peaksid olema pangaaktsiad. Mis on teinud Siauliu? Pool aastat stagnatsioonis.
  • Suurema turuväärtusega aktsiad (TAL1T, TEL1L) on siin suht hiljuti uued tipud teinud. Ei näe veel turgu pööramas, kui siis korrektsioon. Tasub jälgida suuremaid, need näitavad teed. See siis Balti turu kohta.

    Edit: mõtlesin, küll nädalavahetusel spekuleerimisele, kuid kardan positsiooni kaotada. Jälgides aktsiate hinda, ostu ja pakkumise suhet.
  • Kas see on börsikrahh? Ei ole! Väike korrektsioon halvimal juhul S&P500 2600 tasemeni ja pärast seda rühime edasi.
    See, et karud oma pea kaevikust välja tõstsid ei tähenda veel võitu.

    Investeerime-spekuleerime tõenduspõhiselt mitte emotsiooni põhiselt.
    Pulliturul ostetakse korrektsioone nii kaua kui turg tõestab, et see ei toimi. Suur pilt ja üldised tingimused (general conditions) on täna trendi jätkumist toetavad.
    Mediaan aktsia on suhteliselt kallis. Kallis läheb kallimaks.
    Aga sa ei pea kallist ostma kui ei julge. Odavat kraami on turul rohkem kui sul raha on.

  • See väike laine peaks läbi saama spy 270,66 ehk support peaks tulema MA 50 päeva juures tõusval turul.
    Kui sealt läbi, siis MA150 ehk 255, mis oleks sama tuur martk pakutuga.
  • Andke mulle bitcoini optsioonid. Mitte mingi futuuride voodoo mida vaid valitud lipsud mõistavad. Real stuff, mingi sirge etf (mitte GBTC mis on mingi partydrink, mitte korralik viin) millel on callid ja putid nullist lõpmatuseni, millega igamees saab bitcoini bettida. Millega minusugune taksojuht saab peale lennata, ajades kokku kõik raha mis tal on, pantides selleks oma diisel-tourani, naise nissan micra, viimsi ridaelamuboksi ning viies kokkuostu lapsed ja ämma. Me ei usalda äppe, noh et ostaks-müüks telefonis bitcoine - see värk on liiga segane. Andke riist, millega me saame oma suvaliselt treiderakaundilt end sajaga lõhki mängida. Ja me teeme seda. Ja nädal hiljem oleme olukorras kus krüptoraha eest ei saa enam pitsatki ja wall streetil möllavad karud nii et veri pritsib. Nii et easy. Ma ei saa aru mis pidurdamine käib.
  • See on ajutine korrektsioon, turg ei pööra. Karud tõstavad vaid korraks pead, kuid pullid võidutsevad edasi. Krahhi märke pole, majandus on tugevam kui eales varem. Suur pilt on positiivne, turg vaid raputab praegu nõrku maha. Usku peab olema. Nüüd pöidlad pihku, we can do it!
    PS. Vastupanu on 2500 peal. Kui sealt läbi tuleb, siis 1500 peal. Kui see ka ei pea, siis 500 peaks ikka pidama. No ja kui see ka ei pea piisavalt, siis 0 peab ikka. Vist.
  • noh, täna suppi lendab. hea 1000 punktine jõnks. huvitav, kas etalon suutis enda vixi putid alles hoida?
  • Ammu pole nii ilusat aktsionit näinud.
    Sellised liikumised lõppevad tavaliselt i-le täpi panemisega - ehk tõenäeliselt lähipäevadel gap down tulemas. Suur gap down, S&P500 2600 tasemesse enam usku ei ole.
  • Vägisi taheti põrandasse auk vajutada :)
  • Volatiilsus on ikka eeskujulik. Tunni sees indeksid 2 prossa siia-sinna. Öelda, et ostijaid nendelt tasemetelt pole, ka ei saa. Minna turu vastu panustama, pole vist praegu tark mõte.
  • Jaapani Nikkei futuurid -7.40%, parimal hetkel isegi -8.0%.
    Krahhi moodi tundub küll. Öösel läheb Aasias huvitavaks.
  • SVXY näitab, et madala volatiilsuse peale aastaid mänginud osalised on täna küpsed.
  • Nüüd on kiire mõttekoht
    kas positsioonid kinni panna ja väike kasum või kahjum võtta
    teha mitte midagi ja oodata ka homne päev ära

    Huvitav ka nüüd 2 järjestikust punast päeva maailma börsidel ka Tallinna Börsil mingit muutust tekitavad.
    Keegi foorumlastest juba eile )05.02) oma positsioone ka sulges?
  • BofAML ja GS vist soovitasid ostmiseks kasutada seda võimalust, sest makro on hea, valuatsioonid olidki 10%+ korrektsiooniks valmis (5% viinuks alles aasta algusesse tagasi) ja karuturgu vähemalt GSi peastarateeg Peter Oppenheimer ei usu. Kirjutas nii klientidele eelmise nädala keskel.
    "Goldman defines a bear market as a fall of 20%+. The average bear market experienced falls of 30% over 13 months and took 22 months to recover to previous levels, whereas the average correction was 13% over 4 months and took 4 months to recover."
  • Tead, turud kukuvad täpselt see moment kui QE ära lõpetatakse (kui seda veel tehtud pole)
  • mootor


    Huvitav ka nüüd 2 järjestikust punast päeva maailma börsidel ka Tallinna Börsil mingit muutust tekitavad.
    Keegi foorumlastest juba eile )05.02) oma positsioone ka sulges?


    Mis juba eile, ma juba sügisel sulgesin kõik pikad ja hakkasin lühikesi võtma. Noh, ei õnnestunud tippu ajastada, aga parem vara kui liiga hilja.
  • 2.2.2018 algas vist punase karu aasta, kaks nädalat varem kui kollase koera aasta :)
    Eks näis kuidas edasi, kas oli ajutine talveunest ärkamine või jääb kauemaks.

  • Kuidas on võimalik, et kõik aktsiad on punases? Nagu mingi suur raha tambiks meelega mutta ja tekitaks paanikat. Arusaamatu, makros veel probleeme pole teavitatud. Ilmselt mingi korrektsioon.
  • ants88
    Kuidas on võimalik, et kõik aktsiad on punases?


    ... ja seda 21. sajandil, päise päeva ajal ja mit-te kee-gi ei vas-tu-ta....?
  • Oma roll on kindlasti Chair Yellen'i huulilt libisenud kommentaaridel, mis tulid iroonilisel kombel vahetult enne ametitooli üle andmist Jerome Powell'ile.

    "Well, I don't want to say too high. But I do want to say high," she said. "Price/earnings ratios are near the high end of their historical ranges."

    In addition to elevated equity prices, Yellen also said commercial real estate is "quite high" compared with rents.

    "Now, is that a bubble or is too high? And there it's very hard to tell. But it is a source of some concern that asset valuations are so high," she said.
  • Ameerika futuurid juba rohetavad, homme on Tallinnas ka jälle tõusupäev.
  • Mis see baltikum tõmbleb, tundub hea ostukoht. Äge oleks küll krahh, aga arvan surnud kass põrkab.
  • Päevakauplejate ajad on saabunud.
    Jälgisin Daimlerit, avanes 65 raha, pool tundi hiljem 70, ca 7%.
  • Vaatan, et kui on valitud stabiilne aktsia siis polegi langus nii suur. Pihta saavad ikka rohkem õhku täis puhutud asjad HAE, PRF. Küsimus on kui pikalt langus kestab? Aga USAs futuurid tõesti rohelised. Ja minu arust selline jabur crash, et keegi järsku üleöö avastas, et oih inflatsioon on kohe ukse taga, oih intressimäärad tõusevad. Kellelgi on huvi tekitada paanikat. Aga jah kahju on tehtud ja turgude stabiilsus on kõikuma löödud.
  • No nii:

    *Kauaoodatud 5-10% langus - check
    *Klassikaline langus veebruaris (aasta alguses) - check
    *Isegi markt võttis jala värisema ("Krahhi moodi tundub küll") - check
    *Majandus raugemise märke ei näita - check

    ...tundub, et hea koht sisenema hakata.

    Aga tõsisemalt, siis lindpriiga ühte meelt, et tugevates aktsiates tuleks otsida ostukohta. Teada ju, et Q4 ja FY tulemused tugevad ning dividendid veel jagamata. Ootaks ikka vähemalt Q1 tulemused ära enne kui verd laskma hakkame.

    See You in May!
  • Hetkel käib kõva eitamise faas. No ei ole võimalik, et aktsiad langevad kõik oli ju nii ilus.
    Ootan kapituleerumist.
  • Mis teie arvamus hetkel müügist kui üldseis jääks nulli?
    Paarimees tahaks aktsiatest lahti öelda, ise olen seisukohal, et hoiaks, balti aktsiatest jutt, langus 2-6%.
    Parimat!
  • Kevin
    Mis teie arvamus hetkel müügist kui üldseis jääks nulli?
    Paarimees tahaks aktsiatest lahti öelda, ise olen seisukohal, et hoiaks, balti aktsiatest jutt, langus 2-6%.
    Parimat!




  • mõistlik vist praegu rahas olla, eile tõmbasin viimase positsiooni lukku, see lõpmatu tõus tundub nagu muinasjutt, ajalugu aga näidanud, kui hakkab tõmbemine üles alla suured kõikumised, siis sellele järgneb suurem verelaskmine!
  • Langus 2-6% viib üldseisu nulli? Millest alates? Kui eesmärk on pidev investeerimine raha juurdepanekuga, siis hoidke pöialt, et veel langeks: raha tehakse odavamalt ostes.
  • korralik krahh võiks tulla saaks odavalt tuntud aksiaid osta:)
  • ants88
    Mis see baltikum tõmbleb, tundub hea ostukoht. Äge oleks küll krahh, aga arvan surnud kass põrkab.


    Surnud kass läheb põrgetega üles!!!?
    Ostukoht! :)

  • ymeramees
    Kevin
    Mis teie arvamus hetkel müügist kui üldseis jääks nulli?
    Paarimees tahaks aktsiatest lahti öelda, ise olen seisukohal, et hoiaks, balti aktsiatest jutt, langus 2-6%.
    Parimat!






    Äkki võiks börssidel olla ka hoiatavad 'apteekriteated', et pole soovitatav impulsiivsetele inimestele.
  • Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?
  • No jaa. Siin on ju näha - viskad kassi vastu lage ja see põrkab alla tagasi või jääb rippu. Kes siis seda ei teaks.
  • ttrust
    Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?


    Äripäeva uudiste generaatori tulemused kokku lüüa, siis on kogu Balti börss üks surnud kassi põrge.
  • DonRoberto
    ttrust
    Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?


    Äripäeva uudiste generaatori tulemused kokku lüüa, siis on kogu Balti börss üks surnud kassi põrge.


    Kui sa vaatad kogukapitalisatsiooni ja päevakäibeid, siis ka surnud kass on oluliselt rohkem kass kui siinne börs on börs. Mul on sellest jubedalt kahju samas...
  • Karum6mm
    DonRoberto
    ttrust
    Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?


    Äripäeva uudiste generaatori tulemused kokku lüüa, siis on kogu Balti börss üks surnud kassi põrge.


    Kui sa vaatad kogukapitalisatsiooni ja päevakäibeid, siis ka surnud kass on oluliselt rohkem kass kui siinne börs on börs. Mul on sellest jubedalt kahju samas...


    Ma pidin just sama kirjutama. Tallinna suurim kukkuja on täna Skano, 5 tehingut ja käive 6 925. Homme on ilmselt õhtulehes pealkiri, kuidas OMXT oli vabalanguses. Samas on ka üks vastuvoolu liikuja - Arco Vara. Tõusnud täna ühe tehingu tulemusena 2,8%. Käive seejuures tähelepanuväärne 1.
  • Mulder
    Karum6mm
    DonRoberto
    ttrust
    Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?


    Äripäeva uudiste generaatori tulemused kokku lüüa, siis on kogu Balti börss üks surnud kassi põrge.


    Kui sa vaatad kogukapitalisatsiooni ja päevakäibeid, siis ka surnud kass on oluliselt rohkem kass kui siinne börs on börs. Mul on sellest jubedalt kahju samas...


    Ma pidin just sama kirjutama. Tallinna suurim kukkuja on täna Skano, 5 tehingut ja käive 6 925. Homme on ilmselt õhtulehes pealkiri, kuidas OMXT oli vabalanguses. Samas on ka üks vastuvoolu liikuja - Arco Vara. Tõusnud täna ühe tehingu tulemusena 2,8%. Käive seejuures tähelepanuväärne 1.


    Ma siiski juhiks tähelepanu, et oli täpsustamata kas jutt on nälginud hulkurist või paksust kõutsist.
  • Kuni finantsinspektsiooni juhivad ja börsi järelevalvet teostavad finantsharimata diletandid, kelle meelest parima hinnaga tehing ongi turumanipulatsioon ja kuni kohus seda jama toetab, on Tallinna börs p_rss_kukkunud koht ja ainult hulludele.
  • VIX tiirleb juba 50 lähistel.
    2008 crashi ajal oli VIX 60+ peal
    siis aga oli selleks ajaks S&P500 ikka sukeldunud juba päris kõvasti ja oluliselt kauem kui vaid mõned päevad.
    et ühesõnaga, oskaks vaid selle teadmisega midagi peale hakata

    PS. 50 Cent kuuldavasti oma esinejanime muutmas eduka VIX calli järel.: 50 Vix
    ;)
  • Pre market just väga lubav ei ole. VIX on ilusti 50.
    Pain jätkub.
    Max Pain.
  • Mulder
    Karum6mm
    DonRoberto
    ttrust
    Kas ikka kõik teavad mida tähendab "surnud kassi põrge"?


    Äripäeva uudiste generaatori tulemused kokku lüüa, siis on kogu Balti börss üks surnud kassi põrge.


    Kui sa vaatad kogukapitalisatsiooni ja päevakäibeid, siis ka surnud kass on oluliselt rohkem kass kui siinne börs on börs. Mul on sellest jubedalt kahju samas...


    Ma pidin just sama kirjutama. Tallinna suurim kukkuja on täna Skano, 5 tehingut ja käive 6 925. Homme on ilmselt õhtulehes pealkiri, kuidas OMXT oli vabalanguses. Samas on ka üks vastuvoolu liikuja - Arco Vara. Tõusnud täna ühe tehingu tulemusena 2,8%. Käive seejuures tähelepanuväärne 1.


    Vaene see tegelane, kes ühe aktsia ostis. Ilmselt homme on tähitud kiri postkastis kah. :)
  • näed, isegi krahhi foorumiteemat siin ei lasta sel aastal õieti arendada, kohe ongi cräshh kohal.
    kallutatud jõud, mis muud

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon