Maksude deklareerimine 2018 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Maksude deklareerimine 2018

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Neljapäeval avatakse tulude deklareerimine eraisikutele. Koondame 2018. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse.

    Abiks olevad allikaid:
    Rahandusministeeriumi juhend
    LHV artikkel Räägime maksudest: Investeerimiskonto süsteem
    LHV foorumis deklareerimisega seotud teemad: 2011, 2013, 2014, 2015, 2016 ja 2017.
  • "Rahandusministeeriumi juhend" link ei tööta, viib lehele "Lehekülge ei leidnud"
  • Kui nüüd sõnades täpne olla, siis peaks ikka tulusid deklareerima?
  • Tere! Seoses tulude deklareerimisega tekkis mul küsimus. Kui Leedu ettevõte maksab dividendi ja sellelt peetakse kinni tulumaks, siis kas kuidagi on võimalik Leedu riiki makstud tulumaks ka tagasi saada? Minu andmetel on Leedus tulumaksu vabastus 200 eurot kuus. Kui jah, siis kas selleks on vajalik täita Leedu tuludeklaratsioon või kuidas selline asi toimida võiks? Lisan ka, et ma ei ole Leedu resident.
  • Investeerimiskonto
    Kas maksuaruandes olevad punktid 8.1 ja 8.2 jäävad deklareerimata ehk siis on loogiline, et neid deklaratsioonis näha pole ja ei peagi sinna käsitsi lisama?
    Deklaratsioonis näha siis ainult punkti 6.5 Eesti ja Leedu dividendid.
  • Jaanus
    Tere! Seoses tulude deklareerimisega tekkis mul küsimus. Kui Leedu ettevõte maksab dividendi ja sellelt peetakse kinni tulumaks, siis kas kuidagi on võimalik Leedu riiki makstud tulumaks ka tagasi saada? Minu andmetel on Leedus tulumaksu vabastus 200 eurot kuus. Kui jah, siis kas selleks on vajalik täita Leedu tuludeklaratsioon või kuidas selline asi toimida võiks? Lisan ka, et ma ei ole Leedu resident.

    See tulumaksuvabastus puudutab ilmselt Leedu residente. Leedus makstud tulumaksu Eesti residendil tagasi pole võimalik saada.
  • MikMuzik
    Investeerimiskonto
    Kas maksuaruandes olevad punktid 8.1 ja 8.2 jäävad deklareerimata ehk siis on loogiline, et neid deklaratsioonis näha pole ja ei peagi sinna käsitsi lisama?
    Deklaratsioonis näha siis ainult punkti 6.5 Eesti ja Leedu dividendid.

    Investeerimiskonto puhul 8.1 ja 8.2 ei pea täitma, sest need puudutavad nö. tavalist süsteemi.
  • Küsimusi dividendide deklareerimise kohta.
    1. Osad dividendid (näiteks QQQ) läksid investeerimiskonto aruandesse - LHV maksuaruanne tabelis, on kirjas "välismaalt saadud tulu, mida Eestis tulumaksuga ei maksustata" kas need tuleb EMTA deklaratsiooni peatükki 8.8 käsitsi sisse kanda?
    2. Osa dividende (SPYW) ei läinud investeerimiskonto maksuaruandesse. Kas nendega on nii, et kannan käsitsi reale 8.1 ja maksan 20% tulumaksu ning investeerimiskonto maksustamise edasilükkamist kasutada ei saa?
    3. Kas see tulumaksu number, mida LHV kajastab "Kinnipeetud või tasutudtulumaks" real on LHV poolt kinnipeetud summa või see on fondi tasemel?
  • Kui kasutan ainult investeerimiskontot, kas siis maksuaruande osa ei pea esitama eelduselt, et muid tegevusi ei ole peale väärtpaberite? Või mis juhul peaks seda maksuaruande osa kasutama?
  • Mul küsimus deklari tabeli punkti 6.4. kohta. Seal on näidatud Harju Elektri aktsiakapitali vähendamise väljamakse minule. EMTA poolt on lisatud punane märge"vajab täiendamist". Seal on soetamismaksumuse lahter tühi, kas pean sinna märkima aktsiate soetamismaksumuse? Kas koos tehingutasudega? Kui nii, siis seal kokku tabelisse lööb suure miinusega kahjumi. Kas see peabki nii olema? Mul selle lahtriga ei ole ennem kokkupuudet olnud ehk keegi annab nõu. Tänud.
  • Kas ühistrahastuse puhul tuleb lisaks intressidele deklareerida ka viivised?
  • Meelis
    Mul küsimus deklari tabeli punkti 6.4. kohta. Seal on näidatud Harju Elektri aktsiakapitali vähendamise väljamakse minule. EMTA poolt on lisatud punane märge"vajab täiendamist". Seal on soetamismaksumuse lahter tühi, kas pean sinna märkima aktsiate soetamismaksumuse? Kas koos tehingutasudega? Kui nii, siis seal kokku tabelisse lööb suure miinusega kahjumi. Kas see peabki nii olema? Mul selle lahtriga ei ole ennem kokkupuudet olnud ehk keegi annab nõu. Tänud.


    Kui tahad, siis võid kirjutada sinna sama summa nagu on väljamakse lahtris. Ehk siis tuleb sul kokku summa 0 ja hetkel sa sellelt tulumaksu ei pea arvestama. Küll aga pead sa siis selle väljamakse arvesse võtma, kui müüd aktsiaid (antud juhul Harju Elektri) ehk soetamismaksumusest pead selle summa lahutama.
    Siin ka näitlik jutt (Maksuameti lehelt)
    Näiteks on isik ostnud AS Kapital aktsiaid 100 tk koguhinnaga 10 000,00 eurot. AS Kapital omakapitalist väljamakse 5000,00 euro saamisel võib deklareerida soetamismaksumust 5000,00. Maksustatavat tulu antud tehingu juures ei teki, kuid tulevikus AS-iga Kapital seotud omakapitali või aktsiatehingutest saadava tulu deklareerimisel tuleb arvestada, et osa soetamismaksumusest on juba varasema omakapitali väljamakse maksustamise juures tulust maha arvatud. AS Kapital aktsiate võõrandamisest saadud tulu maksustamisel saab järgmis(t)e tehingu(te) juures arvesse võtta aktsiate soetamismaksumuse 10 000,00 – 5000,00 = 5000,00
  • Tegin internetipangas alles täna kasvukonto juurde märke, et tegemist on investeerimiskontoga. Kas see on probleem, kui soovin kasvukontot deklareerida investeerimiskontona ja oleksin selle märke pidanud tegema juba eelmine aasta? Kas saan õigesti aru, et investeerimiskonto deklareemiseks piisab ainult "Investeerimiskonto aruande edastamisest" EMTA-sse?
  • Tere.On keegi deklareerinud Nordeconi dividende ja aktsiakapitali vähendamist?Kas on nii,et 21.06 dividendid lähevad sissemaksena.23.10 dividendid = ? ja 18.12 aktsiakapitali vähendamist ei deklareeri.Aga nende 23.10 dividendide väljamakse taga on SWED kontol: "/141811/ EE3100039496 NORDECON
    LIHTAKTSIA dividend ????.00 EUR, tulumaks 0.00 EUR".Kas need teised dividendid võib deklareerida sissemaksena või ei?
  • Tere! Miks 2017 a osadelt EXSA dividendidelt on tulumaks kinni peetud ja osadelt ei ole, st osa on 8.1 all ja osa 8.8 all?
  • Tundub,et siis võib mõlemad dividendid kajastada sissemaksena ja aktsiakapitali vähendamisest saadud raha jätta deklareerimata ???
    Nordeconist tuli vastus:
    Tere,
    Nordeconi poolt on tulumaks tasutud dividendide pealt.
    T: Andri Hõbemägi
  • Liisro
    Tere! Miks 2017 a osadelt EXSA dividendidelt on tulumaks kinni peetud ja osadelt ei ole, st osa on 8.1 all ja osa 8.8 all?

    Tulumaksu kinnipidamine sõltub fondivalitsejast. Osadel juhtudel on ta tulumaksu kinni pidanud ja osadel mitte. Investoril tuleb need kanded nüüd vastavalt sellele deklareerida.
  • Miks ei ole investeerimiskonto aruandes Nordeconi aktsiakapitali vähendamisest saadud tulu kajastatud.Sain Nordeconilt lisa vastuse:
    "Nordeconi poolt kommenteerides – ettevõte maksis välja sinna sisse makstud aktsiakapitali ja sellest ettevõttele tulumaksukohustust ei teki.
    Investori poolt vaadates sõltub minu arusaama järgi investori enda lähenemisest – kas kajastada seda väljamakset tuluna investeeringult (siis tekib tulumaks) või enda investeeringu põhiosa tagastamisena / vähendamisena (siis ei teki). "
    Äkki mul on soov kajastada seda enda investeeringu põhiosa tagastamisena(siis ei teki maksukohustust).Kas olen ma millegist valesti aru saanud?
  • Kas Northern Horizon Capital poolt saadud intressid tuleb jätta punkt 5.1 alla kui investeerimiskonto (punkt 6.5) all on need kajastatud sissemaksena?
  • havoc
    Küsimusi dividendide deklareerimise kohta.
    1. Osad dividendid (näiteks QQQ) läksid investeerimiskonto aruandesse - LHV maksuaruanne tabelis, on kirjas "välismaalt saadud tulu, mida Eestis tulumaksuga ei maksustata" kas need tuleb EMTA deklaratsiooni peatükki 8.8 käsitsi sisse kanda?
    2. Osa dividende (SPYW) ei läinud investeerimiskonto maksuaruandesse. Kas nendega on nii, et kannan käsitsi reale 8.1 ja maksan 20% tulumaksu ning investeerimiskonto maksustamise edasilükkamist kasutada ei saa?
    3. Kas see tulumaksu number, mida LHV kajastab "Kinnipeetud või tasutudtulumaks" real on LHV poolt kinnipeetud summa või see on fondi tasemel?


    Vastused, mis sain maksuametist:
    1. Deklareerida ainult investeerimiskonto aruandes (6.5).
    2. Kui tõendit ei ole: Siis ei kanna kuskile, ei 6.5 all ega 8.xx alla.
  • ain25
    Miks ei ole investeerimiskonto aruandes Nordeconi aktsiakapitali vähendamisest saadud tulu kajastatud.Sain Nordeconilt lisa vastuse:
    "Nordeconi poolt kommenteerides – ettevõte maksis välja sinna sisse makstud aktsiakapitali ja sellest ettevõttele tulumaksukohustust ei teki.
    Investori poolt vaadates sõltub minu arusaama järgi investori enda lähenemisest – kas kajastada seda väljamakset tuluna investeeringult (siis tekib tulumaks) või enda investeeringu põhiosa tagastamisena / vähendamisena (siis ei teki). "
    Äkki mul on soov kajastada seda enda investeeringu põhiosa tagastamisena(siis ei teki maksukohustust).Kas olen ma millegist valesti aru saanud?


    Ma soovitaks seda küsida Maksuametist.
  • Sander Pikkel
    ain25
    Miks ei ole investeerimiskonto aruandes Nordeconi aktsiakapitali vähendamisest saadud tulu kajastatud.Sain Nordeconilt lisa vastuse:
    "Nordeconi poolt kommenteerides – ettevõte maksis välja sinna sisse makstud aktsiakapitali ja sellest ettevõttele tulumaksukohustust ei teki.
    Investori poolt vaadates sõltub minu arusaama järgi investori enda lähenemisest – kas kajastada seda väljamakset tuluna investeeringult (siis tekib tulumaks) või enda investeeringu põhiosa tagastamisena / vähendamisena (siis ei teki). "
    Äkki mul on soov kajastada seda enda investeeringu põhiosa tagastamisena(siis ei teki maksukohustust).Kas olen ma millegist valesti aru saanud?

    Ma soovitaks seda küsida Maksuametist.

    Eelmisel aastal küsisin, Maksuametist vastati, et võib nii-ja naapidi. Lihtsalt kui kohe tuluna ei deklareeri, siis aktsiate võõrandamisel tuleb aktsiakapitali vähendamise summa võrra soetusmaksumust vähendada (=saadud tulu suureneb samavõrra).
  • Rinja
    Sander Pikkel
    ain25
    Miks ei ole investeerimiskonto aruandes Nordeconi aktsiakapitali vähendamisest saadud tulu kajastatud.Sain Nordeconilt lisa vastuse:
    "Nordeconi poolt kommenteerides – ettevõte maksis välja sinna sisse makstud aktsiakapitali ja sellest ettevõttele tulumaksukohustust ei teki.
    Investori poolt vaadates sõltub minu arusaama järgi investori enda lähenemisest – kas kajastada seda väljamakset tuluna investeeringult (siis tekib tulumaks) või enda investeeringu põhiosa tagastamisena / vähendamisena (siis ei teki). "
    Äkki mul on soov kajastada seda enda investeeringu põhiosa tagastamisena(siis ei teki maksukohustust).Kas olen ma millegist valesti aru saanud?

    Ma soovitaks seda küsida Maksuametist.

    Eelmisel aastal küsisin, Maksuametist vastati, et võib nii-ja naapidi. Lihtsalt kui kohe tuluna ei deklareeri, siis aktsiate võõrandamisel tuleb aktsiakapitali vähendamise summa võrra soetusmaksumust vähendada (=saadud tulu suureneb samavõrra).

    Ei saa aru! Mida te jahute, natuke eespool on sellest juttu (16.02.2018 14:00)
    Pole küll investeerimiskonto vaates, aga täpselt sama mõte. See raha on välja võttes nagu investeerimiskontolt väljavõtt ja kui lõpuks võtad inv kontolt rohkem välja kui sinna maksid, siis maksadki sellelt. Ja kui kohe ära maksad tulumaksu, siis hiljem sellevõrra kui võtad rohkem välja võid kasumit vähendada.



  • kuidas ma lapse kontol saaks investeerimiskonto aruande teha ja selle maksuametisse saata?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon