Cleveron börsile - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Cleveron börsile

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • ozbot
    tõstan 10tk@1300 peale


    Sinu pakkumine on kirjas.
  • smith
    yanek
    ma olen nõus 1 cleveroni aktsia vahele panema, et sa ei müü siin midagi


    On sul see aktsia olemas? Olen nõus beti vastu võtma ja endal on vajalik aktsia selleks kontol.


    Smith, Yanek. Ma saan aru, et teil on kihlvedu ka täiesti sõlmitud. Andke siis teada, kumb võitis. Saab lihtrahvas, kel pole mune või raha või mitte kumbagi, ka teada, et kas ja kummalt poolt keegi bluffis või kõik pidas nagu kännu taga :-)
    Mõistlik ajaraam tehingu teostamiseks võiks vist olla kuu aega ehk 12.12.2019?
  • Optik
    Tõstan 10tk@1400


    Sinu pakkumine on kirjas.
  • In demonology, Belphegor (or Beelphegor, Hebrew: בַּעַל-פְּעוֹר‎ baʿal-pə[ġ]ʿōr - Lord of the Gap) is a demon, and one of the seven princes of Hell, who helps people make discoveries. He seduces people by suggesting to them ingenious inventions that will make them rich.
  • Jajah skint, ainult Baltika, Arco ja Ekspress Grupi ostmine on lubatud ja toob lubatud koguse õnne õuele. Muu on juba definitsiooniliselt alatu spekuleerimine ja lausa deemonlik.
  • sHakeman89
    tõstan 10tk 1300


    Pakkumine on kirjas.
  • Kas hetkeseis on selline?

    Optik / 10 / 1400 EUR
    lenn17 / 20 / 1300 EUR
    Suurik / 15 / 1300 EUR
    Phil17 / 15 / 1300 EUR
    momentum / 10 / 1300 EUR
    Svennu21 / 12 / 1300 EUR
    Toompark / 10 / 1300 EUR
    ozbot / 8 / 1300 EUR
    -------------100--------------------
    ozbot / 2 / 1300 EUR
    sHakeman89 / 10 / 1300 EUR
    Cheops / 15 / 1200 EUR
    Shooter / 12 / 1200 EUR
    Analog / 10 / 1100 EUR
    Invictus / 10 / 1100 EUR
    Kaas30 / 10 / 1100 EUR
    TarviEller / 10 / 1100 EUR
    Taavi / 10 / 1000 EUR


    Kontakti annan siis kui jään 100 joonest kõrgemale.
  • momentum
    Kas hetkeseis on selline?

    Optik / 10 / 1400 EUR
    lenn17 / 20 / 1300 EUR
    Suurik / 15 / 1300 EUR
    Phil17 / 15 / 1300 EUR
    momentum / 10 / 1300 EUR
    Svennu21 / 12 / 1300 EUR
    Toompark / 10 / 1300 EUR
    ozbot / 8 / 1300 EUR
    -------------100--------------------
    ozbot / 2 / 1300 EUR
    sHakeman89 / 10 / 1300 EUR
    Cheops / 15 / 1200 EUR
    Shooter / 12 / 1200 EUR
    Analog / 10 / 1100 EUR
    Invictus / 10 / 1100 EUR
    Kaas30 / 10 / 1100 EUR
    TarviEller / 10 / 1100 EUR
    Taavi / 10 / 1000 EUR


    Kontakti annan siis kui jään 100 joonest kõrgemale.


    Jah, klapib minu arvestustega.
  • Igaks juhuks täpsustan, et kui peaks minema järjekorra alusel otsustamiseks, siis 1300 pakkusin mina esimesena. Seega peaksin asuma lenn17 pakkumisest eespool.
  • Tuletan meelde, et pakkumisi saab teha täna kella 21.00.
  • Suurik
    Igaks juhuks täpsustan, et kui peaks minema järjekorra alusel otsustamiseks, siis 1300 pakkusin mina esimesena. Seega peaksin asuma lenn17 pakkumisest eespool.


    Mõistlik tähelepanek. Parandus sisse viidud.
  • shooter
    tõstan 10tk@1400


    Pakkumine kirjas.
  • ozbot
    tostan 8tk @1400


    Minu arvuti kella järgi sa tegid pakkumise õigel ajal. Napilt. Läheb arvesse. Uus pakkumise lõpp kell 21.10
  • enn.e
    smith
    yanek
    ma olen nõus 1 cleveroni aktsia vahele panema, et sa ei müü siin midagi


    On sul see aktsia olemas? Olen nõus beti vastu võtma ja endal on vajalik aktsia selleks kontol.


    Smith, Yanek. Ma saan aru, et teil on kihlvedu ka täiesti sõlmitud. Andke siis teada, kumb võitis. Saab lihtrahvas, kel pole mune või raha või mitte kumbagi, ka teada, et kas ja kummalt poolt keegi bluffis või kõik pidas nagu kännu taga :-)
    Mõistlik ajaraam tehingu teostamiseks võiks vist olla kuu aega ehk 12.12.2019?


    Kahjuks polnud Yanek´ul endal mune, et bet´iga lõpuni minna, aga see on foorumis ju tavapärane ;)
    Kuna müük nüüd lukus, siis ehk saad oma uudishimu lõpuks ikka rahuldatud, kui ostnutest keegi selle aktsiate kätte saamise järgselt üle kinnitab :)
  • Hetke seis selline:

    Optik 10 1 400 €
    Shooter 10 1 400 €
    ozbot 8 1 400 €
    Suurik 15 1 300 €
    lenn17 20 1 300 €
    Phil17 15 1 300 €
    momentum 10 1 300 €
    Svennu21 12 1 300 €
    --------------------------------------------- 100 aktsiat
    toompark 10 1 300 €
    sHakeman89 10 1 300 €
    Cheops 15 1 200 €
    Kaas30 10 1 100 €
    Analog 10 1 100 €
    Invictus 10 1 100 €
    TarviEller 10 1 100 €
    Taavi 10 1 000 €
  • Kuidas siis nüüd alla kümne ka sai? Oleks teadnud, oleks ka pakkunud...
  • Kristjan
    Kuidas siis nüüd alla kümne ka sai? Oleks teadnud, oleks ka pakkunud...


    Sul on õigus! Silm on siin arvuti taga istumisest juba töntsiks jäänud. Kokkulepe oli ju 10 peale. Minu viga. Pakkumine on lõppenud kuna ozbot pakkumine ei kvalifitseerunud.
  • Pakkumiste kokkuvõte selline:

    Optik 10 1 400 €
    Shooter 10 1 400 €
    Suurik 15 1 300 €
    lenn17 20 1 300 €
    Phil17 15 1 300 €
    momentum 10 1 300 €
    Svennu21 12 1 300 €
    toompark 8 1 300 €
    ---------------------------------- 100 aktsiat
    toompark 2 1 300 €
    ozbot 10 1 300 €
    sHakeman89 10 1 300 €
    Cheops 15 1 200 €
    Kaas30 10 1 100 €
    Analog 10 1 100 €
    Invictus 10 1 100 €
    TarviEller 10 1 100 €
    Taavi 10 1 000 €
  • Paluksin phil17 ja momentum meiliaadresse, need on veel puudu.

    Saadan lähima tunni jooksul pakkumise võitjatele meili teel info tehingu lõpuleviimiseks. Juhul, kui mõni osaleja taandab ennast või ei soovi mõnel muul põhjusel tehingut lõpetada, pöördun nimekirjas järgmiste osalejate poole.
  • Maaltmees, võid saata siia:

    momentum
    [@]
    online
    .ee

    Sama kehtib kõigile teistele kellel võib tekkida soov Cleveroni aktsiaid müüa.
  • momentum
    Maaltmees, võid saata siia:

    momentum
    [@]
    online
    .ee

    Sama kehtib kõigile teistele kellel võib tekkida soov Cleveroni aktsiaid müüa.


    Hästi. Pean meeles :)
  • Tere.
    Eile õhtu läks pikale, tehingute vormistamine võttis oma aja. Loodetavasti saab kõik peatselt korda ja ehk viitsib keegi siin foorumis ka hiljem teada anda, et tehing tõesti toimus. Seda just mõningate siin foorumis pessimistlikult meelestatud osalejate meelerahu taastamiseks.

    Kas momentum, Shooter ja lenn17 on minu kirjad kätte saanud? Palun andke teada.
  • Kätte saadud, tehing toimub minu puhul 15.11.19, on kindlasti neid, kes enne mind Cleveroni aktsiate omanikuks saavad.
  • Kinnitan, et tehing toimus ja aktsiad on ilusti minu kontole laekunud. Niiet Yanek peaks nüüd Smith-ile ühe aktsia võlgu olema ;-)
  • Madis (Müür) sai Cleveroni aktsiad minu käest 2017 aastal. Ta on mõne aja pärast kätte saamas 10x kasvu.

    Minul oli elus sel hetkel seda vaja ja ma teadsin, mida teen. Ma ei kahetse, aga finantsiliselt oli see ilmselgelt arutu tegu. Ma olin väga segaduses müümise protsessis, et hind kõrgem ei ole. Madise pakkumine oli kõrgeim paljudest, kellele pakkusin.

    Vaatan praegust samamoodi: olen imestunud, et hind on nii madal.

    Tooted:
    - pakiautomaadid
    - pakiroboti tornid
    - toidupaki robotid
    - eramute pakikastid (CleverPod)
    - korterelamute pakikastid
    - suurte kaubakettide jaotuspunktid (402)
    - isesõitvad kullerid
    - drooni teenus

    Tegevused: 2018 kolmekordisastati tootmishoonete suurust, 2019 avati akadeemia, varasemalt lükati suuremate ambotsioonide nimel tagasi koostöö Amazoniga.

    Kliendid: Walmart, Virgin Megastore, Zara + umbes 20 klienti.

    Riigid: USA, Tšehhi, Ungari, Norra, Uus-Meremaa, Tšiili, Mehhiko, Saksamaa (15 riiki kokku)

    Auhinnad / tähelepanu:
    2019 - Kesk-Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete 8. koht
    2019 - Eesti kõige konkurentsivõimelisem tööstus- ja energeetikaettevõte
    2019 - atraktiivsete tööandjate top 2019
    2019 - viimase miili innovatsiooniauhind
    2018 - parim ettevõte
    2017 - Arno Kütt ja Peep Kuld parimad ettevõtjad
    2017 - Edison Awards Bronze

    Enamik klientidest on koostööd värskelt alustanud ja mitmed tooted pole veel käima läinud. Ehk palju algavaid projekte ja uusi kliente: kasv võiks nüüd alata.

    Bolt sai investeeringu alusel ükssarviku staatuse 2018 kui tal oli käivet pisut alla 80milj. Nüüd Cleveron jääb EMTA põhjal samasse käibe suurusjärku.

    Bolt sai väärtushinnangu tänu investeeringule. Cleveronil sellised investeeringud puuduvad ning ta on kasumis. See on ju veel palju palju parem.

    Olen lugenud siinseid arvamusi, kahtlusi, vastulööke Madisele, börsil olevate stabiilsete ettevõtete kohta jne. Aga ma pole aru saanud, miks Cleveroni ostes väga suurt julgust pole. Ma ei ole investor ja teen vaid mõned oletused. Millised on õiged?

    1. väikeinvestorid ei panusta nii kõrgelt kui ettevõtted/fondid (nagu Bolti väärtuse määras mahukas kapital)
    2. riistvara tootjates nähakse aeglasemat kasvu kui tarkvara
    3. investeeringu puudumine ei ole klassikaline ja see toob segadust/ebakindlust väikeinvestorites
    4. pigem eelistatakse kasvu asemel stabiilsust
    5. hirm lahjenemise ees börsile minekul

    Olles ise peaaegu 10x odavamalt müünud, arvan, et Maaltmees on järmine, kes mõne aasta pärast "nostalgitseb" nagu mina nüüd ;)

    Numbrite allikad:
    https://www.err.ee/936749/pakiroboteid-tootva-cleveroni-kasum-kasvas-aastaga-kumnekordseks
    https://arileht.delfi.ee/news/uudised/bolt-jai-ulisuurde-kahjumisse?id=87283371
    https://et.wikipedia.org/wiki/Bolt
    https://www.inforegister.ee/11405467-CLEVERON-AS
  • Hati
    Madis (Müür) sai Cleveroni aktsiad minu käest 2017 aastal. Ta on mõne aja pärast kätte saamas 10x kasvu.

    Minul oli elus sel hetkel seda vaja ja ma teadsin, mida teen. Ma ei kahetse, aga finantsiliselt oli see ilmselgelt arutu tegu. Ma olin väga segaduses müümise protsessis, et hind kõrgem ei ole. Madise pakkumine oli kõrgeim paljudest, kellele pakkusin.

    Vaatan praegust samamoodi: olen imestunud, et hind on nii madal.

    Tooted:
    - pakiautomaadid
    - pakiroboti tornid
    - toidupaki robotid
    - eramute pakikastid (CleverPod)
    - korterelamute pakikastid
    - suurte kaubakettide jaotuspunktid (402)
    - isesõitvad kullerid
    - drooni teenus

    Tegevused: 2018 kolmekordisastati tootmishoonete suurust, 2019 avati akadeemia, varasemalt lükati suuremate ambotsioonide nimel tagasi koostöö Amazoniga.

    Kliendid: Walmart, Virgin Megastore, Zara + umbes 20 klienti.

    Riigid: USA, Tšehhi, Ungari, Norra, Uus-Meremaa, Tšiili, Mehhiko, Saksamaa (15 riiki kokku)

    Auhinnad / tähelepanu:
    2019 - Kesk-Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete 8. koht
    2019 - Eesti kõige konkurentsivõimelisem tööstus- ja energeetikaettevõte
    2019 - atraktiivsete tööandjate top 2019
    2019 - viimase miili innovatsiooniauhind
    2018 - parim ettevõte
    2017 - Arno Kütt ja <span class="ir_external_link ir_score">
    Peep Kuld

    </span> parimad ettevõtjad
    2017 - Edison Awards Bronze

    Enamik klientidest on koostööd värskelt alustanud ja mitmed tooted pole veel käima läinud. Ehk palju algavaid projekte ja uusi kliente: kasv võiks nüüd alata.

    Bolt sai investeeringu alusel ükssarviku staatuse 2018 kui tal oli käivet pisut alla 80milj. Nüüd Cleveron jääb EMTA põhjal samasse käibe suurusjärku.

    Bolt sai väärtushinnangu tänu investeeringule. Cleveronil sellised investeeringud puuduvad ning ta on kasumis. See on ju veel palju palju parem.

    Olen lugenud siinseid arvamusi, kahtlusi, vastulööke Madisele, börsil olevate stabiilsete ettevõtete kohta jne. Aga ma pole aru saanud, miks Cleveroni ostes väga suurt julgust pole. Ma ei ole investor ja teen vaid mõned oletused. Millised on õiged?

    1. väikeinvestorid ei panusta nii kõrgelt kui ettevõtted/fondid (nagu Bolti väärtuse määras mahukas kapital)
    2. riistvara tootjates nähakse aeglasemat kasvu kui tarkvara
    3. investeeringu puudumine ei ole klassikaline ja see toob segadust/ebakindlust väikeinvestorites
    4. pigem eelistatakse kasvu asemel stabiilsust
    5. hirm lahjenemise ees börsile minekul

    Olles ise peaaegu 10x odavamalt müünud, arvan, et Maaltmees on järmine, kes mõne aasta pärast "nostalgitseb" nagu mina nüüd ;)

    Numbrite allikad:
    https://www.err.ee/936749/pakiroboteid-tootva-cleveroni-kasum-kasvas-aastaga-kumnekordseks
    https://arileht.delfi.ee/news/uudised/bolt-jai-ulisuurde-kahjumisse?id=87283371
    https://et.wikipedia.org/wiki/Bolt
    https://www.inforegister.ee/11405467-CLEVERON-AS


    Tänan Sind Hati, sisuka postituse eest. Peaksime järgmine kord, kui otsustan Cleveroni aktsiaid müüa, ühise tiimi moodustama. Sinu kanda jääb sisuturundus ja faktidele toetuv aktsiahinna põhjendamine. Minu poolt aktsiamüük ja peale edukaid tehinguid loomulikult töötasu sulle, kui suure vaeva nägijale.
    Võin omaltpoolt kinnitada, et praegune aktsiamüük sai ette võetud ainult tänu isklikus elus tekkinud vajadusele. Puhtalt investori seisukohalt on see halb otsus. Siinkohal õnnitlen ka kõiki uusi aktsiaomanikke.
  • Ka minu tehing kinnitatud. Aktsiad kontol :)
  • Minul ka väärtpaberid kontol ja kõik lepitu pidas vett.
    yanek - nüüd Sinu kord ;)
  • Kiitus, maaltmees, et avalikult oksjonit tegid - said kõrvaltvaatajad ka kaasa elada:)

    Aga selgitage palun võhikule, kuidas sellistel puhkudel tehingu lõpuleviimine 'turvaliselt' käib? Usalduse peale või mingi ostu-müügi leping ka vmt? Escrow teenust LHV foorum veel ju ei paku.
  • Makse vastu väärtpaberikorraldus, mille esitavad peegelpildis müüja ja ostja. Raha ja aktsiate ülekandmine toimub samaaegselt. Tehingutasu 10 euri.
  • @Maaltmees, minu pakkumine ka jõus kui keegi ära kukub.
  • sHakeman89
    @Maaltmees, minu pakkumine ka jõus kui keegi ära kukub.


    Kogu pakkujate info on mul kenasti alles. Kui peaks äraütlejaid tekkima (seni pole olnud) siis võtan kindlasti ühendust.
  • invictus
    Makse vastu väärtpaberikorraldus, mille esitavad peegelpildis müüja ja ostja. Raha ja aktsiate ülekandmine toimub samaaegselt. Tehingutasu 10 euri.


    Info täpne aga teenustasu oluliselt väiksem - 3.20 €/ülekanne.
  • Clementine
    Kiitus, maaltmees, et avalikult oksjonit tegid - said kõrvaltvaatajad ka kaasa elada:)

    Aga selgitage palun võhikule, kuidas sellistel puhkudel tehingu lõpuleviimine 'turvaliselt' käib? Usalduse peale või mingi ostu-müügi leping ka vmt? Escrow teenust LHV foorum veel ju ei paku.


    Tänud Clementine heade sõnade eest. See on ju parim variant, kui aktsiamüügi käigus õnnestub ümberolijatele ka veidike meelelahutust pakkuda.
  • Kui huvitab, siis ma võin põhjendada, miks ma ei oleks olnud nõus maksma üle 1500 E aktsia eest (Cleveroni väärtus 381 miljonit). Ostu hinna 1300 juures tuli Cleveroni väärtuseks 330 miljonit.

    - Äripäev hindas 30 septembris Cleveroni väärtuseks 250 miljonit
    - Cleveron ei ole noteeritud börsil, aktsiate ost/müük võimalik ainult sõbrale või LHV foorumis
    - Kas õnnestub või ei Jaapani ja Lõuna Ameerika turul kanda kinnitada
    - Juhul kui peaksid tekkima probleemid on siin foorumis müügil likviidsus nii väike, et ohtlikult kuumast aktsiast on raske, kui mitte võimatu lahti saada

    Mulle isiklikult tundub, et Cleveroni kasv jääb aastal 2020 alla 2x ning eks see kasv langeb ka 2021, 2022 kuni hiljemalt 2024 kaasatakse investoritelt raha ning tullakse börsile. Kujutan ette, et börsile tulekut sihitakse sellesse hetke, kui väärtus on 1 miljard. See on minu positiivne ootus, et investeering kolme kordistub aastaks 2024. Aga nii ei pruugi minna, ning risk on ikkagi suur, sest välisturg kuhu müüakse on minu jaoks tundmatu/ võõras - seega tajun seda riskina.
  • Suurik
    Kinnitan, et tehing toimus ja aktsiad on ilusti minu kontole laekunud. Niiet Yanek peaks nüüd Smith-ile ühe aktsia võlgu olema ;-)


    Eks Yanek peab nüüd foorumis vaikima kuni oma bet'i lõpuni viib :)
  • Äkki keegi teab, kus ta elab?
    Smith - sa võiks õhutada foorumlasi minema õhtuhämaruses tõrvikutega ukse taha õigust taga nõudma?! ;-)

    Lahtiütlus: üleskutse ei ole mõeldud klassiviha, kehalise väärkohtlemise või EKRE poolt monopoliseeritud tõrvikukandmise õhutamisena vaid kõigest viide sellele, et kuidas muistsel ajal õig(l)us jalule seati!
  • loomulikult mina plõksisin niisama :)
    siinkohal vabandused Maaltmehe ees ja suur tunnustus sulle, et päriselt asja ära tegid
  • yanek
    loomulikult mina plõksisin niisama :)
    siinkohal vabandused Maaltmehe ees ja suur tunnustus sulle, et päriselt asja ära tegid

    tahaksin kirjutada, et mida sa siis plõksid, tatikas, aga ei kirjuta, sest nii pole ilus, praegusel ajal, praegu laseme täis, vabandame ja ongi justkui korras
    jah, poeg, siis oli teine lugu, siis kasvas kangelaste sugu, ei enam sääraseid
  • Sain aktsiad kätte :), nüüd pole muud kui Cleveronile pöialt hoida ning uudiseid lugeda.
  • lenn17 ja Hatil pruugib õigus olla positsiooni mitmekordistamise osas. Sakalas veebis võib lugeda intervjuud, kus räägitakse ühetururiski maandamisest, globaalsest partnervõrgustikust, aastatest 2021-2022 kui järgmisest suurest kasvust.

    Kui seni on meie põhiturg olnud Ameerika Ühendriigid ja on olnud üks põhitoode, mis sinna on läinud, Cleveron 401, mis on ka Uku keskuse juures, siis sel aastal on olnud fookuses ­uute toodete turule toomine. Üks neist on toidukaupade robot, mis on juba väljas, ja veel sellel nädalal tuleb välja teine, Cleveron 403 (erinevalt suuremast mudelist 402 ja tornikujulisest 401-st mahub see madalamatesse ja kitsamatesse kohtadesse – toimetus). Nende kahe tootmisesse viimine on üks prioriteete, aga kõige suurem ülesanne on ehitada üles globaalne Cleveroni müüjate võrgustik.

    Esimesed masinad on sel aastal läinud Tšiilisse, Dubais on mitu masinat, Uus-Meremaale on läinud. Ja me ehitame praegu partnerite võrgustikku, kes paigaldaks ja teeks hooldust, sest me ei ole võimelised seda üle maailma ise tegema ega plaanigi seda teha. Uueks suuremaks kasvuks plaanime 2021. ja 2022. aastat.

    https://sakala.postimees.ee/6827445/cleveron-katsetab-meie-teedel-kaugjuhitavat-autot

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon