Hoiu-laenuühistu ERIAL - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hoiu-laenuühistu ERIAL

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Pakuvad hoiusele 12% tootlust https://erial.ee/private/investments/ samal ajal kui pangad pakuvad 0% (jah ma tean, erinevalt hoiulaenuühistust on panga puhul sinu raha kaitstud)

    Püramiidskeem või avastamata pärl?
  • Kusagil Crowdestate'is on enamik projekte 12% või kõrgema tootlusega ja ma kaldun sinnapoole, et CE riskid on üldiselt madalamad :)
  • Tahaks näha mitu hoiu-laenuühistut või mitu ühisrahastusplatvormi järgmisest majanduskriisist läbi tuleb?
    Minu pakkumine on 0 või noh mõni üksik erand kiinitab vaid reeglit.
  • Kas kontor nimega "Erial" jääb majanduskriisis püsima? Ühisrahastus jääd ilma ainult neist rahapaigutustest mis vett vedama lähevad, teised rahapaigutused toovad aga tulu. "Eriali" puhul on ühel hetkel lihtsalt "suletud" silt ukse peal ning kui siis kunagi tuleb pankrotipesa, siis sealt saavad võib-olla mingit raha firma töötajad ja suurpangad, teised pesevad suu oma rahast puhtaks.
    Muidugi Ühisrahastuse puhul puudub praktika, kuidas see värgindus majanduskriisis toimib. Seega kogu värk on teoreetiline spekulatsioon.
    Aga igasuguseid "investeerimis"-kontoreid on pankrotti varem küll läinud.
  • Kuldar1
    Tahaks näha mitu hoiu-laenuühistut või mitu ühisrahastusplatvormi järgmisest majanduskriisist läbi tuleb?
    Minu pakkumine on 0 või noh mõni üksik erand kiinitab vaid reeglit.


    Ühed neist isenditest on üle saja aasta vanad, huvitav millised?
  • Siin üritatakse pakkuda ühisrahatuse projektipõhiste investeeringute tootlust pikas perspektiivis eri projektide vahele jagatuna. Hääletan - ei.
  • Milk
    Kuldar1
    Tahaks näha mitu hoiu-laenuühistut või mitu ühisrahastusplatvormi järgmisest majanduskriisist läbi tuleb?
    Minu pakkumine on 0 või noh mõni üksik erand kiinitab vaid reeglit.

    Ühed neist isenditest on üle saja aasta vanad, huvitav millised?

    Sellised mis ei paku investeeringutootlust, mis on kaugelt üle kommertspankade poolt pakutava hoiuseintressi.
  • Hoiu-laenuühistute "hoiuse" mõiste tuleks seadusega keelata.
    Tavainimeste peas sõna "hoius" seostub riskivaba raha hoiustamise kohana. Igasugused mittekrediidiasutuste 10+% hoiused on selge riskiga laenud vastavale ühistule ja nii tuleks ka neid väljendada.
  • Kuldar1
    Hoiu-laenuühistute "hoiuse" mõiste tuleks seadusega keelata.
    Tavainimeste peas sõna "hoius" seostub riskivaba raha hoiustamise kohana. Igasugused mittekrediidiasutuste 10+% hoiused on selge riskiga laenud vastavale ühistule ja nii tuleks ka neid väljendada.

    100% nõustun. Inimene kes pole asjadega kursis, viib oma raha sinna "hoiule", mille ta eeldab et saab tagasi kui hoiu periood läbi. Tegelikkuses investeeritakse see kõrgete riskidega laenudesse ja kui majandusseis hapuks läheb peab suurt kahjumit võtma.
  • Mulle tundus see pikaajalisel renditootlusel põhinev ühisrahatus arusaadav, võrreldes nende blackbox tüüpi hoiuühistutega - estaterocket.com
  • Saatsin meili klienditugi@erial.ee „Palun pange Eriali veebilehele või saatke mulle emaili vastusena Eriali hoiuselepingu vormid. Praegu on Eriali veebilehel ainult reklaaminfo hoiuste kohta – tahaksin lugeda tegelikku lepingut, et teada detaile.” Vastuseks sain „Hoiuselepingute sisule ja tingimustele saavad liigipääsu ainult ERIALi hoiu-laenuühistu liikmed. ”
    Kas kellelgi on Eriali hoiuselepingut, mida jagada? Oleks huvitav seda salalepingut lugeda. Palun pange netti üles :)
  • OOT-oot enne hoiuse tegemist ei näe lepingut, mis nali see on:)
  • privador
    OOT-oot enne hoiuse tegemist ei näe lepingut, mis nali see on:)


    Ma ei tea kuidas Erialiga on, aga muidu kipub HLÜ-dega olema nii, et liikmeks astumine ei kohusta veel hoiust avama. Hoiust ei saa lihtsalt avada, kui ei ole liige.
  • 2 aastat minu esialgsest postitusest möödas ja tuli välja, et tegu oli ikkagi pettuse ja püramiidskeemiga: https://majandus24.postimees.ee/7107217/kurikuulsat-hoiu-laenuuhistut-kahtlustatakse-kelmuses-ja-omastamises?_ga=2.136817972.52004218.1605024452-1790650321.1600365239

  • Tundub, et muidu oleks see raha põlenud Lasnamäele Susi hotelli taha plaanitud 10kordses 4* hotellis. Jeebus mis usk peab inimestel olema, et sellist asja planeerida.... https://erial.ee/page/press-center/news/?news=30
  • Pressiteates rõhutavad nad "analooge mitteomavat" strateegiat, kui ma juba ükskord varem sellist fraasi nägin, sain aru, et tegemist on PR jutuga, mis tähendab, et tegelikkus on midagi muud:
    Tänu ERIAL-i välja töötatud finantsstrateegiale, mis põhineb säästude säilitamiseks ja suurendamiseks mõeldud rahvaliku finantseerimissüsteemi tõhusatel põhimõtetel, samuti laenude ja investeeringute tagastamise tagamiseks kasutatavale riskijuhtimissüsteemile, pakutakse kõigile ERIAL-i liikmetele mitte ainult hoiuste säilimise kõrget taset, vaid ka hoiuste intresside stabiilse maksmise võimalust, mis on suurepärane täiendav passiivne sissetulek.
  • "Kuldar1"
    Hoiu-laenuühistute "hoiuse" mõiste tuleks seadusega keelata.
    Tavainimeste peas sõna "hoius" seostub riskivaba raha hoiustamise kohana. Igasugused mittekrediidiasutuste 10+% hoiused on selge riskiga laenud vastavale ühistule ja nii tuleks ka neid väljendada.


    Samast loogikast lähtuvalt tuleks siis ka "hoiu-laenuühistutele" uus nimi välja mõelda.
  • "angelp"
    Pressiteates rõhutavad nad "analooge mitteomavat" strateegiat, kui ma juba ükskord varem sellist fraasi nägin, sain aru, et tegemist on PR jutuga, mis tähendab, et tegelikkus on midagi muud:
    Tänu ERIAL-i välja töötatud finantsstrateegiale, mis põhineb säästude säilitamiseks ja suurendamiseks mõeldud rahvaliku finantseerimissüsteemi tõhusatel põhimõtetel, samuti laenude ja investeeringute tagastamise tagamiseks kasutatavale riskijuhtimissüsteemile, pakutakse kõigile ERIAL-i liikmetele mitte ainult hoiuste säilimise kõrget taset, vaid ka hoiuste intresside stabiilse maksmise võimalust, mis on suurepärane täiendav passiivne sissetulek.


    Ma pole nii ilusasti sõnastatud püramiidi varem näinudki :D ...uhke värk
  • "Vanaema"
    "Kuldar1"
    Hoiu-laenuühistute "hoiuse" mõiste tuleks seadusega keelata.
    Tavainimeste peas sõna "hoius" seostub riskivaba raha hoiustamise kohana. Igasugused mittekrediidiasutuste 10+% hoiused on selge riskiga laenud vastavale ühistule ja nii tuleks ka neid väljendada.


    Samast loogikast lähtuvalt tuleks siis ka "hoiu-laenuühistutele" uus nimi välja mõelda.


    Õige nimi oleks "Laenuühistu" - see sõna tähendab täpselt, et võid anda talle laenu ja võid võtta sealt laenu (kui sulle need tingimused sobivad)
  • Kui ma ei eksi siis viimases aruandes oli 1 miljon lossi ja 1 miljon maksti hoiustajatele välja :)
    Hoiustajate raha eest ehitati pool viimsit täis.
    Ei midagi uut siin ilmas.
    Vanemad inimesed ehk mäletavad kuidas kõrgete hoiuse intressidega tõmmati endale iga 6-s liikvel olev rubla enda tasku.
    https://www.youtube.com/watch?v=HJF2zV14AgI
  • "Kuldar1"
    "Vanaema"
    "Kuldar1"
    Hoiu-laenuühistute "hoiuse" mõiste tuleks seadusega keelata.
    Tavainimeste peas sõna "hoius" seostub riskivaba raha hoiustamise kohana. Igasugused mittekrediidiasutuste 10+% hoiused on selge riskiga laenud vastavale ühistule ja nii tuleks ka neid väljendada.

    Samast loogikast lähtuvalt tuleks siis ka "hoiu-laenuühistutele" uus nimi välja mõelda.

    Õige nimi oleks "Laenuühistu" - see sõna tähendab täpselt, et võid anda talle laenu ja võid võtta sealt laenu (kui sulle need tingimused sobivad)

    Ühistuga pole selliste aferistidest ärikate firmade puhul midagi pistmist.

    Ühistu tähendab seda et sarnaste ja võrdsete huvidega ja võrdsete võimalustega talupojad (või nende analoogidest millegi tootjad) koopereeruvad ja ühistud tekivad territoriaalsel põhimõttel. Antud ärikate firmade juures pole tegu territoriaalse põhimõtte rakendamisega.
    Ajalooliselt on ühistuid tekitanud väiketootjad. Eelduseks on, et tootjaid on palju ja nad paiknevad tihedalt mingil maalapil. Nõukogude ajal tekitati ka tarbijateühistu, ma ei tea kas Läänes on selle analooge.
    Ka laenuühistud on ajalooliselt tekkinud just eesmärgiga toetamaks väiketootjaid territoriaalsel põhimõttel.
  • "ttrust"
    Nõukogude ajal tekitati ka tarbijateühistu, ma ei tea kas Läänes on selle analooge.


    Eesti Tarvitajateühisuste Keskühendus küll mingi nõugudeaegne asi pole. Ikka Wabariigist, ja ilmselt soomlaste eeskujul tehtud.


  • Tore, et prokurör soovitab pangajooksu mitte korraldada. Ma arvan, et kiirematel just võimalus midagi tagasi saada ning viimased jäävad kõigest ilma. Maddofil said ka esimesed puhtalt vällja. Seal nad pidid muidugi osa tagasi maksma, aga Eestis vaevalt nii läheb. Gild Arbitrages ei soovitatud ka paanitseda, aga esimesed said võiduga välja ja viimased jäid kõigist ilma.
  • ERIAL on juba täna selgelt negatiivse omakapitaliga ning kõrge intressikulu tingimuses miinus ainult süveneb. Varade poolelt võib oodata ägedaid üllatusi. Näiteks selgub, et 1.8mln eurot mingitelt Küprose ostjatelt laekumata arveid ei laekugi, samuti võib selguda, et juhatusega seotud isikutele antud laenud ja nendelt seni arvestatud intressid ei pruugi samuti täies ulatuses laekuda.

    Enamvähem kindel vara on cash, kinnistud ning hüpoteegid, aga kogu hoiustemahtu see küll ei kata.
  • Erial ei ole ju ainuke selline. Tallinnas peaks tegutsema veel 2..3 sellist "hoiu-laenuühistut". Kuidas neis situatsioon on?

    Käärkäsi lõi minevikus suure hooga oma "Eesti Ühistupanka", mis pidi sisult samuti "hoiu-laenuühistu" olema. Rõhuv enamus ühistuliikmeid olid seal kesikud, igaüks väikese summaga ja siis üks ühistuliige oli maksumaksja hiigelsuure summaga. Kui see Käärkäe "hoiu-laenuühistu" oleks reaalselt sündind ja hiljem oma loogilise lõpu leidnud, siis oleksid kõik kesikutest ühistuliikmed olnud sigarahul, ainult maksumaksja oleks oma rahast ilma jäänud.
  • Ma vaatasin seda Küprose 1,8 miljonit paar kuud tagasi aruandest ja mul lõi kõik punased tuled vilkuma. Ma ei saa aru, mis kasu on audiitoritest, see on täiesti kasutu seltskond (Wirecard jne). Võiks neile rohkem õigusi anda või selle nalja ära lõpetada.
  • "ttrust"
    Erial ei ole ju ainuke selline. Tallinnas peaks tegutsema veel 2..3 sellist "hoiu-laenuühistut". Kuidas neis situatsioon on?

    Käärkäsi lõi minevikus suure hooga oma "Eesti Ühistupanka", mis pidi sisult samuti "hoiu-laenuühistu" olema. Rõhuv enamus ühistuliikmeid olid seal kesikud, igaüks väikese summaga ja siis üks ühistuliige oli maksumaksja hiigelsuure summaga. Kui see Käärkäe "hoiu-laenuühistu" oleks reaalselt sündind ja hiljem oma loogilise lõpu leidnud, siis oleksid kõik kesikutest ühistuliikmed olnud sigarahul, ainult maksumaksja oleks oma rahast ilma jäänud.


    Ühes ühistus keskmine neto tasu 13 tuhat eurot kuus, aga aastaaruandes kirjas 35 tuhat aasta peale. Ei saa aru kuidas see võimalik, kas mingi konsolideerimine? Müstika.
  • Mega hea uudis, et antud bakazuuha ära lõpetatakse. Siin foorumis ehk ohvreid pole aga endal isegi olnud vaja sugulastele selgeks teha, et sitast saia pole võimalik teha. Loodan, et ka järgmised asutused kinni pannakse ning lihtlabased pettused lõpetatakse.
  • "martinhold"
    Tore, et prokurör soovitab pangajooksu mitte korraldada. Ma arvan, et kiirematel just võimalus midagi tagasi saada ning viimased jäävad kõigest ilma. Maddofil said ka esimesed puhtalt vällja. Seal nad pidid muidugi osa tagasi maksma, aga Eestis vaevalt nii läheb. Gild Arbitrages ei soovitatud ka paanitseda, aga esimesed said võiduga välja ja viimased jäid kõigist ilma.


    Pangajooksu saaks korraldada ikka pangale - ehk asutusele, millel on väljastatud krediidiasutuse litsents. Seda võimalikku jooksu tuleks nimetada kuidagi teisiti.
  • "Karum6mm"
    "martinhold"
    Tore, et prokurör soovitab pangajooksu mitte korraldada. Ma arvan, et kiirematel just võimalus midagi tagasi saada ning viimased jäävad kõigest ilma. Maddofil said ka esimesed puhtalt vällja. Seal nad pidid muidugi osa tagasi maksma, aga Eestis vaevalt nii läheb. Gild Arbitrages ei soovitatud ka paanitseda, aga esimesed said võiduga välja ja viimased jäid kõigist ilma.


    Pangajooksu saaks korraldada ikka pangale - ehk asutusele, millel on väljastatud krediidiasutuse litsents. Seda võimalikku jooksu tuleks nimetada kuidagi teisiti.


    "Meie kahtlustus puudutab ühte miljonit. Kogumaht investeeringutest on 20 miljonit. Seega ma kutsun üles inimesi ka mõistlikkusele ja mitte tekitama niinimetatud pangajooksu ja kohe oma investeeringuid välja võtma, vaid lihtsalt suuremale hoolsusele ja sellele, et inimesed läheksid ja vaataksid üle selle, kuhu ja miks on nende raha investeeritud," ütles riigiprokurör Sigrid Nurm.
  • Sõitsin just mööda ja Suur-Ameeria tn. kontori juures külmetavaid, murelike nägudega kodanike vähemalt õues ei paistnud.
  • "Karum6mm"


    Pangajooksu saaks korraldada ikka pangale - ehk asutusele, millel on väljastatud krediidiasutuse litsents. Seda võimalikku jooksu tuleks nimetada kuidagi teisiti.


    "Oh s***, ma olen idioot"-jooks
  • Oh seda kelmikust ja võrgutust :)



    Aga buratiinodel on jälle puust pisarad.....
  • Eile AK-s üks "tavainvestor" oli endiselt suhteliselt positiivne ja arvas, et küll ta ikka oma sisse pandud 50 tuhat sealt kätte saab...
  • Saneerimine - abused by crooks to fuck over creditors since 2008! Order now!
  • Kogu selle asja selgumine, palju sealt keegi saab ja palju ilma jääb, võtab alates tänasest veel kuid aega.
  • "ttrust"
    Kogu selle asja selgumine, palju sealt keegi saab ja palju ilma jääb, võtab alates tänasest veel kuid aega.


    Mis kuid, aastaid. Saneerimine on vajalik kontrolli säilitamiseks juhtkonnale, kellega seotud ettevõtetele on ERIAL-i tütred arenduseks tagamata laene väljastanud. Pankrotihaldur võiks ERIALi tegevust uurides palju paksu pahandust üles keerutada.

    Sisuliselt saneerimise mõtteks olevat ettevõtte turnaroundi isegi ei planeerita.
  • Loodaks et asi antaks niipea kui võimlik kõva käega ja kogenud pankrotihalduri kätte. Mida kauem asi viibib, seda vähem tulevikus inimesed raha tagasi saavad.
  • Paistab, et asi on määratud kaua viibima.
    Harju maakohus rahuldas raskustes hoiu-laenuühistu Erial saneerimistaotluse ja määras saneerimisnõustajaks Ly Müürsoo. Erial peab saneerimiskava kohtule esitama aprilli lõpuks. LINK.
  • ERIAL-st pikem artikkel, paywall: Ekspressi link.
    Mind hämmastas, et see ettevõte oli asutatud alles 2018a, enne seda oli aastaid juba räägitud selliste nn. "hoiu-laenuühistute" petuskeemidest.
  • Ma tahaks neid teisi poliitilisi nimesid ka teada.
  • Mul on nendest hoiustajatest nii kohutavalt kahju. Mõni õnnetus ikka hüüab tulles küll, kuid ega pensionär ei saa teada, et kui EUR High Yield annab 2%, siis 12% tähendab ÜÜÜBER-riski...
  • "Karum6mm"
    Mul on nendest hoiustajatest nii kohutavalt kahju. Mõni õnnetus ikka hüüab tulles küll, kuid ega pensionär ei saa teada, et kui EUR High Yield annab 2%, siis 12% tähendab ÜÜÜBER-riski...


    Pensionäridest on kahju, teistest mitte.
  • Minu arust on sellele lihtne lahendus: sõna "hoius" tohiksid kasutada vaid litsenseeritud krediidiasutused, millele laieneb hoiusekindlustus. Ülejäänud võivad võtta rahvalt vaid "laenu" ja laenu andmine on isegi pensionäri teadvuses riskiga tegevus.
  • Mulle on kummaline veidi rahvasaadiku Paedi kommentaar „Järgmine küsimus palun,“ teatab ta kiirelt.
    Aga suhtumine ERIALi?
    „Järgmine küsimus palun,“ tulistab Paet.
    Ehk inimene on nõus ainult "euroteemadel" vahutama. Inimesel puuduvad kommentaarid reaalsetele asjadele ja reaalsele elule. Natuke kahtlen, et tal savi kõigest.Siirust on puudu
    Paljudel inimestel seal raha lõksus, see pole tema isiklik probleem.
  • Kahju, et SKANDAALINÄLJAS ajakirjanikud ei suuda läbi närida ERIALi petuskeemist juba selle asutuse loomise alguses ja ei suuda treida hoiatavaid artikeleid juba aastal 2018 või äärmisel juhul 2019 aastal.
    Takkajärgi on väga lihtne kirjutada, kui palju karistusi ja nimemuudatusi on neil slaavi päritolu kurjategijatel toimunud enne ERIALi loomist. Aga mis sellest enam kasu on?

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon