Tulude deklareerimine 2019 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tulude deklareerimine 2019

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Järgmisel reedel (15.02) avatakse tulude deklareerimine eraisikutele. Koondame 2019. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse.

    Abiks olevad allikaid:
    Rahandusministeeriumi juhend
    LHV artikkel Räägime maksudest: Investeerimiskonto süsteem
    LHV foorumis deklareerimisega seotud teemad: 2011, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 ja 2018.
  • Üsna ebamugav värk see aasta. varasemalt oli ikka et investeerimiskontol tehtud tehingutest eraldi ülevaade ning see oli eeltäidetud, nüüd nõuab tuimalt igale tehingule soetusmaksumust.Tundub et ei saagi maksustamist enam edasi lükata ? Miks aktsiakapitali vähendamisele vaja deklareerida soetusmaksumus ?
  • Ma kustutasin 6.1 alt tehingud ära ja jätsin alles LHV-st saadetud investeerimiskonto andmed osas 6.5
  • Olin sunnitud investeerimiskontolt 2018 aastal müüma Olympicu aktsiad. Raha mis sellest sain jäi kõik investeerimiskontole ja välja ma seda ei võtnud.
    Nüüd, kas ma pean selle müügi deklareerima punktis 6.1 Väärtpaberite võõrandamine? MTA andmed näitavad seda seal all. ? Või kui raha jäi invetseerimiskontole, siis ei pea?

    Ise mõtleks nii, et jätan alles LHV-st saadetud investeerimiskonto andmed osas 6.5 ja 6.1 kustutan.
  • Kui konto pole määratud inv.kontoks (kuigi ma seda ainult inv. kasutan)tuleb KÕIK tehingud Käsitsi maksuametile täita.
    Aitäh LHV ja welcome e-sajand...21 sajand.

  • koto
    Kui konto pole määratud inv.kontoks (kuigi ma seda ainult inv. kasutan)tuleb KÕIK tehingud Käsitsi maksuametile täita.
    Aitäh LHV ja welcome e-sajand...21 sajand.

    Investeerimiskonto süsteemis ei tule ühtegi väärtpaberitehingut deklareerida. Tuleb deklareerida ainult rahakanded kontole ja kontolt välja. Nende jaoks on meil olemas ka vastav aruanne "Varad ja kohustused" -> Investeerimiskonto aruanne all. Ja selle aruande all nupp "Edasta EMTA-sse". Aruande genereerimise eelduseks ei ole konto investeerimiskontoks määramine. Teeme aruande igal juhul.

    Kui sain küsimusest valest aru, siis palun andke teada ja ma helistan üle, et probleemi olemust täpsustada.
  • Selles asi ongi, et tehes konto ei olnud juttugi,et see peaks olema "inv.konto-ks" määratud.
    Nüüd on ta ongi tava konto , tema muutmine inv kontoks annab kasulikku tulemust järgmisel tulude deklareerimisel e. alles aasta pärast ja koostöös teie telefonineiuga jõudsime järeldusele "käsitsi teostamise" vajadusest.
  • Kusjuures kui nüüd selline konto, kus on arvel ka väärtpaberid määrata investeerimiskontoks, siis tuleks järgmisel aastal täita käsitsi ikkagi 6.1 (enne investeerimiskonto süsteemi kasutusele võtmist väärtpaberikontol olnud varade võõrandamine) ja lisaks parandada käsitsi ka 6.5 (eemaldada aruandest vana süsteemi kanded, st varem olemas olnud väärtpaberite võõrandamise kanded)?

    Seda tuleks siis teha seni, kuni need nn juba väärtpaberikontol olnud väärtpaberid saavad müüdud või ei ole see nii?
  • Endiselt ei saa alaealise lapse kontol seda väljavõtet teha ega ka EMTA-sse saata. Tuleb kõik käsitsi teha. Ei mäletagi miks seda lahendada ei saanud?
  • Kas see ei aita?

    Lapse nimel investeerimiskonto aruande esitamiseks on vajalik kas lapse ID-kaardiga lapse kontole sisse logimine või lapsele parooli tegemine.

    Lapse kasutajanime saab kätte lapsevanem, kui ta vahetab rolli lapseks ja läheb "Info ja seaded" -> "Andmed". Parooli saab määrata kui minna "Info ja seaded" -> "Paroolid".

    Kui see valik puudub, siis soovitan võtta ühendust meie klienditoega, et õigused lisada.
  • Nullpointer
    Kusjuures kui nüüd selline konto, kus on arvel ka väärtpaberid määrata investeerimiskontoks, siis tuleks järgmisel aastal täita käsitsi ikkagi 6.1 (enne investeerimiskonto süsteemi kasutusele võtmist väärtpaberikontol olnud varade võõrandamine) ja lisaks parandada käsitsi ka 6.5 (eemaldada aruandest vana süsteemi kanded, st varem olemas olnud väärtpaberite võõrandamise kanded)?

    Seda tuleks siis teha seni, kuni need nn juba väärtpaberikontol olnud väärtpaberid saavad müüdud või ei ole see nii?

    Täpselt nii.
  • Sander Pikkel
    Kas see ei aita?

    Lapse nimel investeerimiskonto aruande esitamiseks on vajalik kas lapse ID-kaardiga lapse kontole sisse logimine või lapsele parooli tegemine.

    Lapse kasutajanime saab kätte lapsevanem, kui ta vahetab rolli lapseks ja läheb "Info ja seaded" -> "Andmed". Parooli saab määrata kui minna "Info ja seaded" -> "Paroolid".

    Kui see valik puudub, siis soovitan võtta ühendust meie klienditoega, et õigused lisada.


    Tänan, tundub, et sain tehtud. Eelmine aasta sellist võimalust ei olnud?
  • Teema alguses viidatud Rahandusministeeriumi juhendis on kirjas:
    Sissemakse ei ole:
    - finantsvaralt saadud maksustamata tulu (vara müügist laekunud raha, intress jne);

    Alates eelmisest aastast peetakse intressidelt tulumaks kinni. See ei ole relevantne?
    Praegu on aruandes nii, et intress ei ole sissemakse, kuid samas tulumaks laekunud intressilt on väljamakse. Sellisel kujul tulebki MTAle saata?

  • Eelmistest aastatest nagu ei mäleta seda vajadust käsitsi andmeid LHV-st deklaratsioonile kanda.

    1. Kas LHV Maksuraportit aluseks võttes pean ma tõesti 6.1 all oleva aktsiatehingud deklareerima, kuigi tegemist on investeerimiskontoga?
    2. 7.1 all on LHV raportis pikk nimekiri intressidest ilma dividendideta, deklaratsioonis on ainult dividendid ilma intressideta. Miks LHV ei näita sinna dividende?
    3. Kas 8.1, 8.2, 8.8 punktides toodu Olainfarmi ja Apranga andmed tuleb ka kõik käsitsi deklratatsioonile kanda?
  • gynter - eelmisel aastal seda võimalust tõesti polnud

    Nullpointer - tundub, et siin on meie süsteem intressid valesti kajastanud investeerimiskonto aruandesse. Korretkne oleks deklareerida intressimaksed sissemaksena ja tulumaks väljamaksena

    rihoe - Investeerimsikonto deklareeritakse jaotuses 6.5 ja teised punktid 6.1, 7.1, 8.1 ja 8.2 võib deklaratsioonist kustutada. Dividende ei kajastatagi puntkis 7.1, need on punktis 8.1. Intressid on kajastatud EMTA-s osas 1 (kui tulumaks on kinni peetud või kui tulumaksu pole kinni peetud, siis nad on nö. investeerimiskontol olev kasum).
  • Nullpointer
    Teema alguses viidatud Rahandusministeeriumi juhendis on kirjas:
    Sissemakse ei ole:
    - finantsvaralt saadud maksustamata tulu (vara müügist laekunud raha, intress jne);

    Alates eelmisest aastast peetakse intressidelt tulumaks kinni. See ei ole relevantne?
    Praegu on aruandes nii, et intress ei ole sissemakse, kuid samas tulumaks laekunud intressilt on väljamakse. Sellisel kujul tulebki MTAle saata?


    Ma veel täpsustan, et kui "Info ja seaded" -> "Kontod ja limiidid" on vastava konto juures linnuke tehtud, et tegemist investeerimiskontoga, siis on investeerimiskonto aruanne korrektne.
  • Sander Pikkel
    Nullpointer
    Teema alguses viidatud Rahandusministeeriumi juhendis on kirjas:
    Sissemakse ei ole:
    - finantsvaralt saadud maksustamata tulu (vara müügist laekunud raha, intress jne);

    Alates eelmisest aastast peetakse intressidelt tulumaks kinni. See ei ole relevantne?
    Praegu on aruandes nii, et intress ei ole sissemakse, kuid samas tulumaks laekunud intressilt on väljamakse. Sellisel kujul tulebki MTAle saata?


    Ma veel täpsustan, et kui "Info ja seaded" -> "Kontod ja limiidid" on vastava konto juures linnuke tehtud, et tegemist investeerimiskontoga, siis on investeerimiskonto aruanne korrektne.


    Mul seda linnukest polnud (nüüd sain alles teada, et selline asi on), kuid aruande süsteem LHV pangas kenasti toimib ja emta'le edastab ka korrektselt...
  • Tõenäoliselt palju kordi küsitud küsimus. Millal tuleks "Väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasud" panna "arvesta"? Vaikimisi on "ära arvesta"
  • Kunagi vastati EMTA foorumis sellele küsimusele nii:
    “Tehingutasu võib sissemaksena deklareerida, kui samal ajal on teie tuludeklaratsiooni tabelis 6.5 I osa veerus 3 "Konto sissemaksete jääk enne tehingut" sissemakse jääk null. Sel ajal ei maksta tehingutasu sissemakse arvel.“
  • Kas saate kinnitada, et allpool olev on korrektne viis käituda:
    - 2016 aastast kasutuses oleva konto märkisin “investeerimiskontoks” paar päeva tagasi LHV portaalis.
    - 12/06/2018 ostsin esimesed aktsiad läbi selle konto.

    Kas nüüd, deklaratsiooni tehes, võin märkida investeerimiskonto “alguseks” 11/06/2018 st. “Investeerimiskonto aruande” alt võtan vahemiku 11/06/2018-31/12.2018, lasen selle EMTAsse edastada ja siis on kõik korrektne? Konto algseisuks võtan summa, mis oli kontol 11/06/2018.

    Enne 11/06 tehtud liigutused sellel kontol ei huvita EMTAt? Küsin, sest olen sellelt kontolt väärtpaberite ostuga mitte seotud liigutusi teinud ka enne 11/06/2018)...
  • JONO
    Kas saate kinnitada, et allpool olev on korrektne viis käituda:
    - 2016 aastast kasutuses oleva konto märkisin “investeerimiskontoks” paar päeva tagasi LHV portaalis.
    - 12/06/2018 ostsin esimesed aktsiad läbi selle konto.

    Kas nüüd, deklaratsiooni tehes, võin märkida investeerimiskonto “alguseks” 11/06/2018 st. “Investeerimiskonto aruande” alt võtan vahemiku 11/06/2018-31/12.2018, lasen selle EMTAsse edastada ja siis on kõik korrektne? Konto algseisuks võtan summa, mis oli kontol 11/06/2018.

    Enne 11/06 tehtud liigutused sellel kontol ei huvita EMTAt? Küsin, sest olen sellelt kontolt väärtpaberite ostuga mitte seotud liigutusi teinud ka enne 11/06/2018)...

    On küll korrektne. Investeerimiskonto võib kasutusele võtta suvalisest ajahetkest. Selle ajahetke konto rahaline jääk on esimene sissemakse.
  • kas saan õigesti aru, et kui Olympicu aktsiad , mille müügist saadud summa jäi investkontole ning selle summa eest soetasin uusi aktsiaid, siis deklari 6.1 või ära kustutada?
  • Kas investeerimiskontolt välismaakleri juurde ülekanne loetakse ka väljamaksena, kuigi raha kasutati edasi investeerimiseks? Kuidas deklareerida investeerimiskontolt antud laenud Eesti ettevõtetele ja nende tagasimaksed?
  • koto
    Selles asi ongi, et tehes konto ei olnud juttugi,et see peaks olema "inv.konto-ks" määratud.
    Nüüd on ta ongi tava konto , tema muutmine inv kontoks annab kasulikku tulemust järgmisel tulude deklareerimisel e. alles aasta pärast ja koostöös teie telefonineiuga jõudsime järeldusele "käsitsi teostamise" vajadusest.


    Sarnaselt tsiteeritud isikule, avasin ka mina LHV-s konto, olles üsna veendunud, et kõik osapooled olid arusaamisel, et soovin avada investeerimiskonto ning ainult sellel eesmärgil.

    Lugedes antud alafoorumit korduvalt, olen aru saanud, et minu konto puhul oli samuti "Investeerimiskonto" linnuke puudu(millest ilmselgelt ei omanud mingit teadmist).

    1. Kas ma saan õigesti aru, et kõik väärtpaberite müügitehingud, nendest saadud tulu jms pean täitma punktis 6.1?

    2. Olles müünud 2018 aasta lõpu seisuga maha kõik aktsiad on konto seis nüüd X€..
    Täna 16.02.2019 täitsin ära "Investeerimiskonto" linnukese.
    Kas tänane rahaline seis nüüdseks "investeerimiskontol" on niiöelda nullpunkt, kust edaspidi rakenduvad investeerimiskonto reeglid/seadused?

    3. Kas ja kuidas ma seda praegust rahalist seisu järgmise aasta tuludeklaratsioonis peaksin kajastama?

    Aitäh!
  • Tere!
    Investeerimiskonto süsteemis olevate Tallinna börsi aktsiate eest laekunud dividendid kajastuvad automaatselt deklaratsioonil punkti "7.1 Eesti äriühingult saadud dividendid või muud kasumieraldiste väljamaksed, mida ei maksustata füüsilise isiku tuluna" all. Samas ei ole sinna kantud Baltic Horizon Fund osakute eest laekunud dividende.
    Kas ja kus tuleks tuludeklaratsioonis kajastada investeerimiskonto süsteemis olevate Baltic Horizon Fund osakute eest laekunud dividendid aastatulu arvestamiseks? Kuna tehtud on vastav avaldus, siis Baltic Horizon Fund dividendidelt tulumaksu maha ei arvestata ja investeerimiskonto mõttes sissemaksena arvesse ei lähe.

    Aitäh sellele kes vastata oskab :)
  • Eriti ebainimsõbralik keskkond see deklar, mulle kuvas ka rämedat kasumit, mis pani mõttes oigama. Asju uurides selgus, et LHV - st oli deklarile jõudnud müügid aga ostmist mitte. Next next nupuga oleks ikka hamba saanud.
  • Visahing
    Eriti ebainimsõbralik keskkond see deklar, mulle kuvas ka rämedat kasumit, mis pani mõttes oigama. Asju uurides selgus, et LHV - st oli deklarile jõudnud müügid aga ostmist mitte. Next next nupuga oleks ikka hamba saanud.


    Börsitehingute nimekirja küsib maksuamet EVK-st ning EVK ei pea arvestust soetusmaksumuste kohta. Seetõttu tuleb see deklaris alati ise täita.
  • Kas eelmise aasta Nordeconi ja selle aasta Silvano aktsiakapitali vähendamised olid äriühingu poolt tulumaksuga maksustatud? Või maksustatud kasumiosa arvelt?
    Ehk kas investeerimiskontos neid sissemaksena kajastada saab?
    On keegi küsinud või infot saanud?
  • Sander -- kas teen õieti kui lapse kasvukonto (2018a) soovin deklareerida invest.kontona ja saadan emta-sse , vasakult tulbast valitud investeerimiskonto aruande ja saadan selle ära. Eelnevalt sõlmisin lapse id kaardiga emtas e- teenuste lepingu. Kas sellega asi piirdub või on miskit tähelepanekuid veel ?
  • marker
    Visahing
    Eriti ebainimsõbralik keskkond see deklar, mulle kuvas ka rämedat kasumit, mis pani mõttes oigama. Asju uurides selgus, et LHV - st oli deklarile jõudnud müügid aga ostmist mitte. Next next nupuga oleks ikka hamba saanud.


    Börsitehingute nimekirja küsib maksuamet EVK-st ning EVK ei pea arvestust soetusmaksumuste kohta. Seetõttu tuleb see deklaris alati ise täita.


    Jah, aga kui korjavad müügi infot siis samast kohast saaks ka soetusinfo koguda, oli minu point. Ei tundu eriti keeruline jupp koodi juurde teha.
  • Visahing
    marker
    Visahing
    Eriti ebainimsõbralik keskkond see deklar, mulle kuvas ka rämedat kasumit, mis pani mõttes oigama. Asju uurides selgus, et LHV - st oli deklarile jõudnud müügid aga ostmist mitte. Next next nupuga oleks ikka hamba saanud.


    Börsitehingute nimekirja küsib maksuamet EVK-st ning EVK ei pea arvestust soetusmaksumuste kohta. Seetõttu tuleb see deklaris alati ise täita.


    Jah, aga kui korjavad müügi infot siis samast kohast saaks ka soetusinfo koguda, oli minu point. Ei tundu eriti keeruline jupp koodi juurde teha.


    See koodijupp ei tea, et kas väärtpaberieid müünu on otsustanud kasutada FIFO või siis Kaalutud keskmist soetusmaksumust arvestades ning soetusmaksumusse lähevad ka tehtud kulud arvesse. Seda infot ei saa EVK-st kätte.
  • MLindepuu
    Visahing
    marker
    Visahing
    Eriti ebainimsõbralik keskkond see deklar, mulle kuvas ka rämedat kasumit, mis pani mõttes oigama. Asju uurides selgus, et LHV - st oli deklarile jõudnud müügid aga ostmist mitte. Next next nupuga oleks ikka hamba saanud.


    Börsitehingute nimekirja küsib maksuamet EVK-st ning EVK ei pea arvestust soetusmaksumuste kohta. Seetõttu tuleb see deklaris alati ise täita.


    Jah, aga kui korjavad müügi infot siis samast kohast saaks ka soetusinfo koguda, oli minu point. Ei tundu eriti keeruline jupp koodi juurde teha.


    See koodijupp ei tea, et kas väärtpaberieid müünu on otsustanud kasutada FIFO või siis Kaalutud keskmist soetusmaksumust arvestades ning soetusmaksumusse lähevad ka tehtud kulud arvesse. Seda infot ei saa EVK-st kätte.


    Loogiline oleks, et FIFO, muidu inimesed võiks ju igasugu asju sinna luuletada. Pangast jookseb ka FIFO hindadega läbi, seega ka need andmed võiks seal olla.
  • darkm
    Sander -- kas teen õieti kui lapse kasvukonto (2018a) soovin deklareerida invest.kontona ja saadan emta-sse , vasakult tulbast valitud investeerimiskonto aruande ja saadan selle ära. Eelnevalt sõlmisin lapse id kaardiga emtas e- teenuste lepingu. Kas sellega asi piirdub või on miskit tähelepanekuid veel ?

    EMTA-s peaks deklaratsiooni ka kinnitama/esitama.
  • eemats
    koto
    Selles asi ongi, et tehes konto ei olnud juttugi,et see peaks olema "inv.konto-ks" määratud.
    Nüüd on ta ongi tava konto , tema muutmine inv kontoks annab kasulikku tulemust järgmisel tulude deklareerimisel e. alles aasta pärast ja koostöös teie telefonineiuga jõudsime järeldusele "käsitsi teostamise" vajadusest.


    Sarnaselt tsiteeritud isikule, avasin ka mina LHV-s konto, olles üsna veendunud, et kõik osapooled olid arusaamisel, et soovin avada investeerimiskonto ning ainult sellel eesmärgil.

    Lugedes antud alafoorumit korduvalt, olen aru saanud, et minu konto puhul oli samuti "Investeerimiskonto" linnuke puudu(millest ilmselgelt ei omanud mingit teadmist).

    1. Kas ma saan õigesti aru, et kõik väärtpaberite müügitehingud, nendest saadud tulu jms pean täitma punktis 6.1?

    2. Olles müünud 2018 aasta lõpu seisuga maha kõik aktsiad on konto seis nüüd X€..
    Täna 16.02.2019 täitsin ära "Investeerimiskonto" linnukese.
    Kas tänane rahaline seis nüüdseks "investeerimiskontol" on niiöelda nullpunkt, kust edaspidi rakenduvad investeerimiskonto reeglid/seadused?

    3. Kas ja kuidas ma seda praegust rahalist seisu järgmise aasta tuludeklaratsioonis peaksin kajastama?

    Aitäh!


    Esiteks mängib LHV-s investeerimiskonto linnuke rolli ainult juhul, kui kontol on kas hoius või LHV Group allutatud võlakirjad.
    Igat LHV-s avatud kontot saab EMTA-s deklareerida investeerimiskontona ja koostame selle jaoks vajaliku raporti.
  • Aga miks üldse peab müügitehingute ostuhinda deklareerima kui tehingud tehtud investerimiskontol?
    Afaik ei ole see investeerimiskonto maksustamise süsteemi vaates üldse oluline.
  • poolteist
    Aga miks üldse peab müügitehingute ostuhinda deklareerima kui tehingud tehtud investerimiskontol?
    Afaik ei ole see investeerimiskonto maksustamise süsteemi vaates üldse oluline.


    Aga ei peagi ju!
  • No minu meelest ka, aga vaatan et inimesed ikkagi maadlevad sellega.
    Mu hämming pigem see et miks emta ei tuvasta et tegu investeerimiskonto tehingutega vaid hakkab vaest investorit peedistama mingite ostuhindadega kui sektsioonis 6.5 ometigi on investeerimiskontod tuvastatud.
  • Mida peaks ISIN Koodi kohale kirjutama? Mäletan, et LHV Maksuraport aga mingil põhjusel palub MTA seda kontrollida
  • Visahing
    Loogiline oleks, et FIFO, muidu inimesed võiks ju igasugu asju sinna luuletada. Pangast jookseb ka FIFO hindadega läbi, seega ka need andmed võiks seal olla.


    Ei ole loogiline. Kaalutud keskmine on täiesti matemaatiliselt tõene number ning selle saamiseks ei pea luuletama midagi.

    Kui sa ostad neljas jaos 100 kaupa 400 aktsiat ja müüd selle kahes jaoks 200 kaupa, siis on palju lihtsam võtta lihtsalt soetusmaksumuseks kõigi 400 aktsia kaalutud keskmine, lahutada maha sellest tehingutasud ja kasutada seda hinda mõlema müügitehingu puhul. See on täiesti lubatud vaba voli investoril valida, et kumb variant talle mugavam on või kumb talle parasjagu kasulikum on.

    Ja kuna tehingutasusid ei ole EVK-st võimalik võtta, siis ei saa maksuamet ka selle info alusel investori ostutehingu soetusmaksumust lõplikult kätte.

  • Tere!
    Kas keegi oskaks aidata. Mul on 2 hüüumärki 6.5 osas teatega:
    "Kui kontol puuduvad tehingud (II osa), siis palun märkige ruut "Kinnitan, et tabeli 6.5 teises osas kanded puuduvad"."


    Mida mult küsitakse? Tehingud ju on, sest ma olen kandnud raha investeerikontole, ostnud aktsiaid. Nad küsivad, et kas ma olen investeerimiskonto alt raha välja kandnud? Kas nad seda ise ei nähe?
  • k6ps
    Tere!
    Kas keegi oskaks aidata. Mul on 2 hüüumärki 6.5 osas teatega:
    "Kui kontol puuduvad tehingud (II osa), siis palun märkige ruut "Kinnitan, et tabeli 6.5 teises osas kanded puuduvad"."


    Mida mult küsitakse? Tehingud ju on, sest ma olen kandnud raha investeerikontole, ostnud aktsiaid. Nad küsivad, et kas ma olen investeerimiskonto alt raha välja kandnud? Kas nad seda ise ei nähe?


    Sa pead osas kaks ära kajastama kõik tehingud, mis investeerimiskontol toimusid (v.a finantsvara ostu tehingud). LHV-st saab selle osas automaatselt väljavõtte MTA-le saata. Ise pead ainult kaks nupuvajutust tegema.
  • Ma olen MTAsse juba kolmel järjestikkusel päeval investeerimiskonto andmeid saatnud, seni pole nad kohale jõudnud. Pean veel ootama või tasub kuskile kasutajatoe poole pöörduda?

    Eelnevatel aastatel on nagu õnnestunud. On kellelgi kogemusi sellise andmete mitte-liikumisega?

    EDIT: Lihtsalt selguse huvides, alati tuleb kiri et "Andmed saadetud" ja "Maksu- ja Tolliametisse saadetud andmed jõuavad kohale hiljemalt järgmisel päeval.."
  • Sekundite/minutitega jõuab kohale.

    Võtsid ikka osa 6.5 lahti ka ja vaatasid et on tühi?
  • Kui andmed saadetud, tuleb tuludeklaril vastavas sektsioonis vajutada "MTA andmed" ja siis avaneb saadetud info. Seal tuleb vajutada nuppu tekstiga umbes "Kasuta MTA andmeid".

    Kui väärtpaberite ost-müük toimus investeerimiskontol, siis sektsioonist 6.5 kustuta tehingud lihtsalt ära.
  • Säästuk
    k6ps
    Tere!
    Kas keegi oskaks aidata. Mul on 2 hüüumärki 6.5 osas teatega:
    "Kui kontol puuduvad tehingud (II osa), siis palun märkige ruut "Kinnitan, et tabeli 6.5 teises osas kanded puuduvad"."


    Mida mult küsitakse? Tehingud ju on, sest ma olen kandnud raha investeerikontole, ostnud aktsiaid. Nad küsivad, et kas ma olen investeerimiskonto alt raha välja kandnud? Kas nad seda ise ei nähe?


    Sa pead osas kaks ära kajastama kõik tehingud, mis investeerimiskontol toimusid (v.a finantsvara ostu tehingud). LHV-st saab selle osas automaatselt väljavõtte MTA-le saata. Ise pead ainult kaks nupuvajutust tegema.


    Tere! Vajuta II osa all nupule "MTA andmed", siis peaks need nähtavale tulema. Kui kõik nendes andmetes on õige, salvesta ära ja ongi olemas. Minul see toimis
  • Tere! Tallinna börsi aktsiatelt laekunud dividendid on ilusti deklaratsioonis olemas, aga LHV kasvukontole laekunud dividendid ei kajastu kusagil. Kas peaksin need käsitsi lisama? Kui jah, siis kuhu?
  • jtn, Jaana, Säästuk

    Andmed saatsin juba esimesel päeval ära LHV'st.
    6.5 II. osa all "MTA andmed" all tundub kõik olemas olevat. Ma näen ainult nuppu "Asendan andmed". See ei tundu üldse sarnane nupule 'umbes' "Kasuta MTA andmeid". On seal ikka midagi vaja vajutada kui LHV'st andmed saadetud? Ühesõnaga seal "MTA andmed" all on tehingud. Miks mult ikkagi küsitakse, et ma peaksin linnukese panema, et "Kinnitan, et tabeli 6.5 teises osas kanded puuduvad". Kanne on investeerimiskontolt raha välja kandmine?
  • k6ps, jah, vajuta seda "Asendan andmed" nuppu.

    Too väljakanne peaks sul MTA andmetes nähtav olema.
  • jnt. Ilmuski nüüd nähtavale. Ja järelikult peab laenu osas sama tegema. Mõtlesin, et see kõik on automaatne. Et saadan pangast andmed ja kõik. Juu siis mingi mõte ja eelis sellel.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon