BÖRSIBUUM 2021 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIBUUM 2021

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Varsti hakatakse bensiini ka jälle ainult apteekides müüma, nagu 120 aastat tagasi:)
  • Kas keegi julgen ennustada, mis toimud Balti börsidel alates septembrist 2021, kui PIKile laekub märkimisväärne kogus raha , et investeerida? Ma penne pakun välja, et +10% ja juba enne septembrit.
    NB! Investoritele, kes tahavad algust teha alates septembrist, siis soovitan algust teha (harjutada) juba nüüd väikeste (tühiste) summadega, et võtta ette suurem hüpe ja olla kursis, kuidas internetipangas asi toimib. Ise olen harjutanud üle aasta. Kõige paremat soovides!
  • "277025"
    Kas keegi julgeb ennustada, mis hakkab toimuma Balti börsidel alates septembrist 2021, kui PIKile laekub märkimisväärne kogus raha , et investeerida? Ma pakun välja, et kasv +10% ja juba enne septembrit.
    NB! Uutele investoritele, kes tahavad algust teha alates septembrist, siis soovitan seda teha (harjutada) juba nüüd väikeste (tühiste) summadega, et võtta ette suurem hüpe ja olla kursis, kuidas internetipangas asi toimib. Ise olen harjutanud üle aasta. Kõige paremat soovides!


    Vabandan kirjavigade eest - parandasin postituses
  • "277025"
    Kas keegi julgeb ennustada, mis hakkab toimuma Balti börsidel alates septembrist 2021, kui PIKile laekub märkimisväärne kogus raha , et investeerida? Ma pakun välja, et kasv +10% ja juba enne septembrit.


    1. Kust PIK raha tuleb = pensionifond
    2. Kust pensionfond saab raha väljamakseks = aktsiate müümisest
    3. Kes hoiavad balti aktsiad päris olulises mahus = pensionifondid
    4. Kas kõik raha tuleb PIK-i mis võetakse pensionifondist - ei tule, pakun et ainult 20% jõuab tagasi.

    Minu matemaatika ütleb et balti börsil jääb raha tunduvalt vähemaks, mitte ei tule juurde. Seega arvan et näeme varsti osade aktsiate puhul pigem nn Ignitise effekti, kus aktsiate pidev müügisurve toob hinnad pigem alla isegi siis kui tundub et antud aktsia võiks tõusta.

    Ennustan et TSM1T on aasta lõpus 1,6xx

    NB: Tegemist ei ole investeerimissoovitusega vaid isikliku arvamusega.



  • Sambast väljamaksete tegemiseks ei pea tingimata müüma balti aktsiaid. Nende osakaal fondide mahust ei ole minu mäletamist mööda ka teab mis suur.

    Seega minu tagasihoidlik arvamus on, et mõju on minimaalne.
  • "tomv07"
    "277025"
    Kas keegi julgeb ennustada, mis hakkab toimuma Balti börsidel alates septembrist 2021, kui PIKile laekub märkimisväärne kogus raha , et investeerida? Ma pakun välja, et kasv +10% ja juba enne septembrit.


    Ennustan et TSM1T on aasta lõpus 1,6xx




    Ise ostaks TSM1T- i juurde hinnaga kuni 1,75 eur, sest dividendid sellelt hinnalt oleks ca 5-6%, mis pole sugugi kehv näitaja. Näiteks mu II sammas on viimase aastaga kasvanud ka 5 %. Eks siis poole aasta pärast näeb, milliseks TSM1T hind kujuneb.
  • "Madis89"
    Sambast väljamaksete tegemiseks ei pea tingimata müüma balti aktsiaid. Nende osakaal fondide mahust ei ole minu mäletamist mööda ka teab mis suur.

    Seega minu tagasihoidlik arvamus on, et mõju on minimaalne.


    Loodame et müüakse pigem muid aktsiad, aga kui oletame et fondi portfellis vähendatakse kõigi aktsiate osakaalu võrdselt, siis pilt on selline.


    Andmed: Fondide seisud veebruari lõpuga ja rahandusministeerimi RAVA aruanne 01.04.
  • "277025"

    Ise ostaks TSM1T- i juurde hinnaga kuni 1,75 eur, sest dividendid sellelt hinnalt oleks ca 5-6%, mis pole sugugi kehv näitaja. Näiteks mu II sammas on viimase aastaga kasvanud ka 5 %. Eks siis poole aasta pärast näeb, milliseks TSM1T hind kujuneb.

    5-6% on praegu natuke lahja dividendi aktsia kohta, siis peab väärtusekasvu ka juures olema. USA turul saadaval 8+% tootlusega dividendiaktsiad.


  • "tomv07"
    "277025"

    Ise ostaks TSM1T- i juurde hinnaga kuni 1,75 eur, sest dividendid sellelt hinnalt oleks ca 5-6%, mis pole sugugi kehv näitaja. Näiteks mu II sammas on viimase aastaga kasvanud ka 5 %. Eks siis poole aasta pärast näeb, milliseks TSM1T hind kujuneb.

    5-6% on praegu natuke lahja dividendi aktsia kohta, siis peab väärtusekasvu ka juures olema. USA turul saadaval 8+% tootlusega dividendiaktsiad.




    Tõsi see on, et 5-6 % on natuke vähe, kuid see on minu silmis miinimumprotsent ja katab vähemalt inflatsiooni. Olen oma portfellis üsna hiljuti 20% Tallinna sadama aktsiaid müünud tootlusega 14,5% + dividendid 2020. USA turgudele ma ei pürgi.
  • "tomv07"
    "277025"
    Kas keegi julgeb ennustada, mis hakkab toimuma Balti börsidel alates septembrist 2021, kui PIKile laekub märkimisväärne kogus raha , et investeerida? Ma pakun välja, et kasv +10% ja juba enne septembrit.

    1. Kust PIK raha tuleb = pensionifond
    2. Kust pensionfond saab raha väljamakseks = aktsiate müümisest
    3. Kes hoiavad balti aktsiad päris olulises mahus = pensionifondid
    4. Kas kõik raha tuleb PIK-i mis võetakse pensionifondist - ei tule, pakun et ainult 20% jõuab tagasi.

    Minu matemaatika ütleb et balti börsil jääb raha tunduvalt vähemaks, mitte ei tule juurde. Seega arvan et näeme varsti osade aktsiate puhul pigem nn Ignitise effekti, kus aktsiate pidev müügisurve toob hinnad pigem alla isegi siis kui tundub et antud aktsia võiks tõusta.

    Tõde sõltub sellest, kui palju on ühtpidi ja kui palju teisipidi käitujaid ning eks tibusid loetakse sügisel.
    Ise kavatsen enda olemasolevad pensionivarad jätta enam-vähem sinna kus nad on (LHV Indeks ja LHV Roheline), igakuiselt lisanduvad summad suunata aga PIK-i.
    Selline taktika ei tekita ei ostu- ega müügisurvet, kuid selge on, et kuigi liigutamine PIK-pensionifond vahel turule suurt midagi ei tee, väljub teatud hulk rahast süsteemist küll ja see võib hindu pigem allapoole sikutada.
    Samas kõik fondid ammu teavad, mis toimuma hakkab ja seetõttu hindan kogu sügisese protsessi mõju suhteliselt tagasihoidlikuks.
  • Olemasolevad pensionivarad, st II. ja III. sammas, Velikij?
  • Huvitav milline peaks olema portfelli struktuur inflatsioonilises keskkonnas?
    Või siis võiks olla?
  • Kinnisvara ja kommoditid? Metallid, nafta ja puuvill?
  • Buffett on öeldud, et inflatsioonilises keskkonnas on head selliste ettevõtete aktsiad, mis omavad head hinnastamisvõimet (pricing power). Sellised ettevõtted on näiteks need, kes omavad mingit tuntud brändi, mille eest inimesed on nõus rohkem raha välja käima. Klassikalised näited on Coca-Cola, Pepsi, Procter & Gamble jne.
  • "bullet77"
    Olemasolevad pensionivarad, st II. ja III. sammas, Velikij?

    Just täpselt, II ja III samba pensionivarad. Kolmas sammas on oma mahult küll üsna marginaalne teisega võrreldes.
  • "Velikij"
    Ise kavatsen enda olemasolevad pensionivarad jätta enam-vähem sinna kus nad on (LHV Indeks ja LHV Roheline), igakuiselt lisanduvad summad suunata aga PIK-i.

    Mina plaanisin just vastupidi, kuna ei näe mõtet iga kuu väikeste summadega PIKis võimelda.
    Olemasolev positsioon PIKi ja seal väikese haldustasuga ETFidesse (kes ei maksa divikaid). Igakuised maksed pensionifondi. Sõltuvalt tuemusest mingi aja pärast jälle fondist PIK-i.
  • 3 märts
    "stefan"
    10YBund: -0,29%
    10YItaalia: +0,76%

    Spread on laienenud viimasel ajal:
    10YBund: -0,21%
    10YItaalia: +0,97%

    https://www.marketwatch.com/investing/bond/tmbmkit-10y?countrycode=bx&mod=home-page
  • stefan, mis on selle tagajärjed, kuidas see interpriteerida?
  • "iTake"
    stefan, mis on selle tagajärjed, kuidas see interpriteerida?

    Veel ilmselt eriti tagajärgi pole, aga muidu on sama vana probleem tagasi, et Euroopa riigid ikkagi ei peeta võrdväärseteks mis puudutab kohustuste täitmist tulevikus. Hoolimata sellest 750 miljardisest toetuspaketist, mis peakski eelkõige Lõunaeuroopasse minema. Äkki varsti vaja veel pakett...aga siis näiteks Soome äkki enam ei nõustu...ja võib tekkida uus 2011 aasta Kreekastsenaarium.

    Tehniliselt on huvitav ka, et ECB ostab riigivõlakirju kokku vastavalt riikide osalustele ECB omakapitalis, ehk ostetakse rohkem Samsamaa võlakirju kui Itaalia omi. See on peegeldunud selles, et Saksamaa 10Y bund on kaubelnud suure miinusintressiga, kuna peale ECB, ilmselt väga vähe sellist võlakirja tahavad. Itaalia ostud on siiski olnud piisavalt suured, et ka Itaalia 10Y-intress on jäänud madalaks. Kui nüüd aga Itaalia riigi võlakirjamüügid hakkavad olema ECB ostudeks liiga suured, siis see intress võibki tõusta vabamalt, ja ECB ei tohi siis niisama ümber suunata oma Saksamaa ostud Itaaliasse, vaid siis tuleb ka Saksammaal rohkem osta.

    Samas spekuleeritakse, et pärast Saksamaa valimisi sügisel hakatakse ka Saksamaal rohkem riigidefitsiite looma, ja siis ollakse äkki kõik sama suured defitsiidiriigid
  • tomv07,
    mina võrdlen ikka nii, et USA aktsia dividendilt võtan tulumaksu ja haldus- ning tehingukulud maha, siis muutuvad dividenditootlused võrdsemaks.
  • "MSM"
    tomv07,
    mina võrdlen ikka nii, et USA aktsia dividendilt võtan tulumaksu ja haldus- ning tehingukulud maha, siis muutuvad dividenditootlused võrdsemaks.


    Sul on õigus, kipun ära unustama et eestis deklareeritakse netodividendi. Halduse ja tehingutasu peaks ära katma kvartaalselt saadud dividendide edasi investeerimiselt saadud tulu.
  • OMXT indeks on poole aastaga tõusnud 40% võrra.
    https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/charts

    Me oleme näinud palju absurdseid liikumisi pärast pandeemia algust, ja me näeme ilmselt edaspidigi. Näiteks on nüüd täitsa võimalik, et tuleb fantastiline aeg, fantastilise majandusega, aga langeva börsiindeksitega. Midagi sellist pole viimastel aastakümnetel ehk juhtunud, aga nii oligi 2020 börsiga. Oli ka täitsa uut.
  • "stefan"
    OMXT indeks on poole aastaga tõusnud 40% võrra.
    https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/charts

    Me oleme näinud palju absurdseid liikumisi pärast pandeemia algust, ja me näeme ilmselt edaspidigi. Näiteks on nüüd täitsa võimalik, et tuleb fantastiline aeg, fantastilise majandusega, aga langeva börsiindeksitega. Midagi sellist pole viimastel aastakümnetel ehk juhtunud, aga nii oligi 2020 börsiga. Oli ka täitsa uut.


    Miks peaks tulema fantastiline aeg fantastilise majandusega? Kolmanda komponendiga olen nõus :)

  • Vanaema
    Pandeemiajärgne eufooriline majandus.

    Nüüd on nii, et 1 juuni on hoopis uus Euroopa, 1 juuli jälle hoopis uus Euroopa, ja 1 august samuti. Rääkimata sügisest.
  • Isegi selline huvitav nähtus hakkab juhtuma, et inimesed peavad aktsiaid müüma selleks, et tarbimist finantseerida. Mullu kasutatu tarbimisraha aktsiate ostmiseks. Nüüd arvavad inimesed, et nende raha on suurem.

    Siis börsid langevad, ning inflatsioon ja intressid tõusevad, aga ettevõtete kasumid võivad vabalt tõusta ka. Nii nagu börsid ei muretsenud langevatest kasumitest 2020.
  • "stefan"
    Hoolimata sellest 750 miljardisest toetuspaketist, mis peakski eelkõige Lõunaeuroopasse minema. Äkki varsti vaja veel pakett...aga siis näiteks Soome äkki enam ei nõustu...ja võib tekkida uus 2011 aasta Kreekastsenaarium.

    Nagu öeldud, raha ümberjagamine võib muutuda populaarseks...teatud riikides:

    "Euroopan komission johtava varapuheenjohtaja Valdis Dombrovskis väläytti eilen maanantaina, että EU:n elpymisrahastosta voisi tulla pysyvämpi ratkaisu. Tänään hän on ottanut puheitaan takaisin ja julkaissut Twitterissä suomenkielisen viestin."
    https://yle.fi/uutiset/3-11925814

  • 9 mai
    "stefan"
    3 märts
    "stefan"
    10YBund: -0,29%
    10YItaalia: +0,76%

    Spread on laienenud viimasel ajal:
    10YBund: -0,21%
    10YItaalia: +0,97%

    https://www.marketwatch.com/investing/bond/tmbmkit-10y?countrycode=bx&mod=home-page

    10YBund: -0,10%
    10YItaalia: +1,14%

    Itaalia +9 bp täna.
  • Parandus:
    Ok, antud allika järgi päevavaheliselt + 6bp, aga hommikul oli 10Y Itaalia intress 1,05%.
  • "stefan"
    Me oleme näinud palju absurdseid liikumisi pärast pandeemia algust, ja me näeme ilmselt edaspidigi. Näiteks on nüüd täitsa võimalik, et tuleb fantastiline aeg, fantastilise majandusega, aga langeva börsiindeksitega.

    Võib-olla juba realiseerumas. Ja suvine tarbimiseufooria pole veel alanudki.

    Saksa 10Y: -0,08% (aasta alguses -0,57%
    Itaalia 10Y: +1,15% (aasta alguses: +0,55%)
    Rootsi 10Y: +0,47% (aasta alguses: -0,10%)
    US 10Y: +1,66% (aasta alguses: +0,95%)

  • https://vimeo.com/548917378
    2021 Student Investment Fund Annual Meeting Keynote by Stanley Druckenmiller
  • "stefan"
    "stefan"
    Me oleme näinud palju absurdseid liikumisi pärast pandeemia algust, ja me näeme ilmselt edaspidigi. Näiteks on nüüd täitsa võimalik, et tuleb fantastiline aeg, fantastilise majandusega, aga langeva börsiindeksitega.

    Võib-olla juba realiseerumas. Ja suvine tarbimiseufooria pole veel alanudki.

    Saksa 10Y: -0,08% (aasta alguses -0,57%
    Itaalia 10Y: +1,15% (aasta alguses: +0,55%)
    Rootsi 10Y: +0,47% (aasta alguses: -0,10%)
    US 10Y: +1,66% (aasta alguses: +0,95%)



    Kas suvine ostueufooria on alanud nüüdseks ja kas on näha aktsiaturgude langemise märke sellest tulenevalt? Kust saan ise uurida ja vaadata seda näitajat?
  • "silverismoney"
    "stefan"
    "stefan"
    Me oleme näinud palju absurdseid liikumisi pärast pandeemia algust, ja me näeme ilmselt edaspidigi. Näiteks on nüüd täitsa võimalik, et tuleb fantastiline aeg, fantastilise majandusega, aga langeva börsiindeksitega.

    Võib-olla juba realiseerumas. Ja suvine tarbimiseufooria pole veel alanudki.

    Saksa 10Y: -0,08% (aasta alguses -0,57%
    Itaalia 10Y: +1,15% (aasta alguses: +0,55%)
    Rootsi 10Y: +0,47% (aasta alguses: -0,10%)
    US 10Y: +1,66% (aasta alguses: +0,95%)



    Kas suvine ostueufooria on alanud nüüdseks ja kas on näha aktsiaturgude langemise märke sellest tulenevalt? Kust saan ise uurida ja vaadata seda näitajat?

    Tallinna Börs on tõusnud 3-4% pärast ma seda kirjutasin. Natuke vara kommenteerida, ma arvan.

    Kas ma saan õigesti aru, et sa ise ennustad aktsiaturgude tõusu, või sa vaid kommenteerid tagantjärgi?
  • Ma ei tea, mis saama hakkab ja millal, aga üldjuhul buumid lõppevad siis, kui viimane marginaalne ostja on oma ostud teinud. Viimane marginaalne ostja on üldjuhul ühtlasi kõige rumalam või kõige nõrgema iseloomuga ostja.


    Allikas.
    Selle mõtte esitas arvamusliider INVESTEERIMISKONVERENTSIL. See arvamusavaldus on konkreetselt, üheselt retarded. Konverentsil, mida müüdi selgelt tõsiseltvõetava üritusena, kus osalevad Rain Laenud (of Laenud, Hoiused, Varahaldus fame), Arko K etc. Serious people ühesõnaga. Ja siis esinevad seal ka klounid, kel ei ole aimugi sellest, millest nad räägivad. See on praegu jutlustajate tase. Isegi tsükligurud on nii kesised juba, et pmst võiks investeerimiskonverentsil ka kärnkonn või auguline nahkdiivan esineda, väga vahet pole.

    Lisaks siis eilne LHV märkimisõiguste kauplemise Superlahedus McTipusignaal©®™, kus teadmata kogus väikeinvestoreid ei saanud aru mispidi on üles ja mis värvi on roheline ja panid kamba peale umbes €150 000 põlema umbes tunni aja jooksul. Need on praegused marginaalsed ostjad. Need, kes noteeritud varade hinna määravad. Nad ei saa enam isegi aru, mida nad täpselt ostavad. Ja nemad määravad börside taseme hetkel. Feel fuzzy and safe?
  • sa heki ei pea vastama, aga - kuidas sul pikkade posside seis? Oled piisavalt unfazzy and unsafe et kõik kinni pannud?
  • Põhitegevusega kõik regular, seda mõjutaks SKP kukkumine alates 50%'st või inflatsioon üle 200%. So far, so meh. Hobinusserdamine avalikel turgudel - korralik ikaldus, thank you for asking! Stupid is what stupid does.
  • Me võime mängida sellise mõttega, et keskmine investor tahab olla 10% rahas ja 90% aktsiates. Kui siis on rahamass üks öljoon, siis PEAB aktsiaturu hind olema 10 öljoonit. Ja kui keskpank kahekordistab rahapakkumist, siis turg PEAB tõusma 100%, kuna inimesed tahavad ikka olema 10% rahas.

    Lõpuks hakkavad siis hoopis aktsiate arv kasvama, ja kasvama veel kiiremini kui keskpank jaksab raha trükkida. Kõikvõimalik kräpp tuleb turule, aga ka näiteks Volvo Cars. Inimestel PEAB ju olema 90% aktsiates, aga aktsiaid on siis lõpuks rohkem kui varem.

    Kui millegipärast inimesed otsustavad, et vajavad järsku 20% rahas - näiteks kuna tarbimine on kallinenud, ning covidjärgne aeg võimaldab rohkem tarbimist, siis jällegi, PEAB turg kukkuma 50%.

    Niimoodi võib edasi mängida jättes kogu intressiküsimuse arvestamata. Kusjuures üks variant on vaadata riigivõlakirju lihtsalt nagu raha.
  • Meedia tegi lihtsalt brr-brr-brr klikimasina sellest, et konstrueeris lotovõitjatest finantsnõu andjad. Kui aga sellise teguviisi suhtes kahtlusi julgesid avaldada, oled kõrgeausus ning kindlasti nori(si)d veel soopõhiselt ka. Nüüd tuleb tohutu üllatusena, et isegi tugevas trendis võetakse väiksestelt poistelt (ja tüdrukutelt!) vahepeal raha ära. Ja ei antagi tagasi.
  • Huvitav on ka see, et kui suurtel tõusupäevadel tegid meie meediaväljaanded live broadcast-e börsil toimuvast, siis languspäevadel ollakse vait nagu kult rukkis.
    Mõned meie suured (uued) gurud teatasid just hiljuti et hullem on möödas. Ma arvan pigem et see on ees, selle kinnituseks istun 1/3 rahas ja kahetsen et 1/2 ei ole...
  • USAs tundub täna korralik black monday tulevat, eks ole näha mis turu avanedes saab, Rootsi turg näiteks on -2,5% täna kukkunud. VIX ka +26% Pensioniraha on 100% cashis PIK kontol ja ootab oma aega.
  • Kui indeksite indikeeritud -1,8% on black monday, siis meil vist tõesti väikest kukkumist ja hingetõmbepausi vaja :)
  • "invictus"
    Kui indeksite indikeeritud -1,8% on black monday, siis meil vist tõesti väikest kukkumist ja hingetõmbepausi vaja :)

    loe uuesti, kirjutasin, et tundub tulevat, mitte, et 1.8% seda on.
  • SP500 on kõigi aegade tipust all ca 3.5%. Praegu on veel vara tuttav teleajakirjanik üles otsida.
  • "Heki Fond"
    Ma ei tea, mis saama hakkab ja millal, aga üldjuhul buumid lõppevad siis, kui viimane marginaalne ostja on oma ostud teinud. Viimane marginaalne ostja on üldjuhul ühtlasi kõige rumalam või kõige nõrgema iseloomuga ostja.


    Allikas.
    Selle mõtte esitas arvamusliider INVESTEERIMISKONVERENTSIL. See arvamusavaldus on konkreetselt, üheselt retarded. Konverentsil, mida müüdi selgelt tõsiseltvõetava üritusena, kus osalevad Rain Laenud (of Laenud, Hoiused, Varahaldus fame), Arko K etc. Serious people ühesõnaga. Ja siis esinevad seal ka klounid, kel ei ole aimugi sellest, millest nad räägivad. See on praegu jutlustajate tase. Isegi tsükligurud on nii kesised juba, et pmst võiks investeerimiskonverentsil ka kärnkonn või auguline nahkdiivan esineda, väga vahet pole.

    Lisaks siis eilne LHV märkimisõiguste kauplemise Superlahedus McTipusignaal©®™, kus teadmata kogus väikeinvestoreid ei saanud aru mispidi on üles ja mis värvi on roheline ja panid kamba peale umbes €150 000 põlema umbes tunni aja jooksul. Need on praegused marginaalsed ostjad. Need, kes noteeritud varade hinna määravad. Nad ei saa enam isegi aru, mida nad täpselt ostavad. Ja nemad määravad börside taseme hetkel. Feel fuzzy and safe?


    Vaatasin, see kommentaar on väga populaarne. Kuidas see nüüd oligi...Bees do not waste their time explaining to flies that honey is better than shit.

    Kogu lugupidamise juures. Foorumis on hulk väga pikaajalise kogemusega, hea hariduse, töökogemusega (nt pangas, kus ligipääs tohutule andmekogule, mudelid, targemad pead koos, pikkpikk ajalugu jne), kes räägivad pisut halvas toonis teinekord... spekuleerimisfestival jne. Kui palju tootlust endal tuleb?

    On tekkinud hulk huvilisi ja neil kogemust napib ning see vaja kuskilt saada, nii on elu. Isiklikult ostsin esimesed aktsiad 1997 augustis, käisin Soomes maasikaid korjamas, panin teenitud 20k EEKu Hansapanga ja Maapanga aktsiasse – huvi aktsiate vastu oli tegelikult varem, aga just siis õnnestus esimest korda mingi raha teenida.
  • "Ernst"
    "Heki Fond"
    Ma ei tea, mis saama hakkab ja millal, aga üldjuhul buumid lõppevad siis, kui viimane marginaalne ostja on oma ostud teinud. Viimane marginaalne ostja on üldjuhul ühtlasi kõige rumalam või kõige nõrgema iseloomuga ostja.


    Allikas.
    Selle mõtte esitas arvamusliider INVESTEERIMISKONVERENTSIL. See arvamusavaldus on konkreetselt, üheselt retarded. Konverentsil, mida müüdi selgelt tõsiseltvõetava üritusena, kus osalevad Rain Laenud (of Laenud, Hoiused, Varahaldus fame), Arko K etc. Serious people ühesõnaga. Ja siis esinevad seal ka klounid, kel ei ole aimugi sellest, millest nad räägivad. See on praegu jutlustajate tase. Isegi tsükligurud on nii kesised juba, et pmst võiks investeerimiskonverentsil ka kärnkonn või auguline nahkdiivan esineda, väga vahet pole.

    Lisaks siis eilne LHV märkimisõiguste kauplemise Superlahedus McTipusignaal©®™, kus teadmata kogus väikeinvestoreid ei saanud aru mispidi on üles ja mis värvi on roheline ja panid kamba peale umbes €150 000 põlema umbes tunni aja jooksul. Need on praegused marginaalsed ostjad. Need, kes noteeritud varade hinna määravad. Nad ei saa enam isegi aru, mida nad täpselt ostavad. Ja nemad määravad börside taseme hetkel. Feel fuzzy and safe?


    Vaatasin, see kommentaar on väga populaarne. Kuidas see nüüd oligi...Bees do not waste their time explaining to flies that honey is better than shit.

    Kogu lugupidamise juures. Foorumis on hulk väga pikaajalise kogemusega, hea hariduse, töökogemusega (nt pangas, kus ligipääs tohutule andmekogule, mudelid, targemad pead koos, pikkpikk ajalugu jne), kes räägivad pisut halvas toonis teinekord... spekuleerimisfestival jne. Kui palju tootlust endal tuleb?

    On tekkinud hulk huvilisi ja neil kogemust napib ning see vaja kuskilt saada, nii on elu. Isiklikult ostsin esimesed aktsiad 1997 augustis, käisin Soomes maasikaid korjamas, panin teenitud 20k EEKu Hansapanga ja Maapanga aktsiasse – huvi aktsiate vastu oli tegelikult varem, aga just siis õnnestus esimest korda mingi raha teenida.


    Tore kui Maapanga aktsiaga suutsid raha teenida. Läks ju teine pankrotti.
    Muideks, Klimovi fondist positiivse tootlusega väljunuid ähvardas krim.süüdistus. Vaat' need olid ajad.
  • Alati võib välja pakkuda paremaid nimetusi (kui spekuleerimisfestival) olukordadele, kus suur hulk uusi turule sisenejaid ostab mida iganes ja misiganes hinnaga - näiteks märkimisõiguseid aktsia hinnaga. Siin on üleolekuga vähe pistmist. Tegu on umbes samasuguse signaaliga, et: Inimesed, palun ärge minge kasiinosse, enne kui te olete aru saanud, et tegemist on ilma akendeta ja kelladeta ruumiga, mille kõik protsessid on disainitud selleks, et teilt raha ära võtta.
  • Kõik hästi, mu jutu mõte on, et erinevad foorumilõimed ei oleks sama juttu täis samade osalejate poolt (termin spekuleerimisfestival pole üldse paha), samuti et negatiivsust vähem oleks.

    Natuke puusalt ehk panen, jälgin poole silmaga mõnda foorumit. Vahest tekib peaaegu, et ühisrinne – see häirib. Olgu siis Saunum, Coop, LHV või mõni teine tubli Eesti ettevõte. Saunum tõuseb – sai kuuma, Coop jnejne. Minu tunne on, et kuidagi väga ühest nurgast vaadatud argumentatsioon. Need kes midagi püsti suutnud panna, need peavad igast krdi jamade ja muredega tegelema, nad on kõik ise välja mõtelnud: toote, tehnoloogia, toodavad, turustavad, rahastavad, müüvad, hooldavad, kaitsevad oma toodet, arendavad edasi… võtavad kogu vastutuse ja peavad olema julged igas olukorras.

    Tundub, et kehtib loodusseadus mida kiiremini liigub seda tugevam tekib vastujõud. (Tsitaat Saunumi foorumist, Abesiki).

    Mis kasiinosse puutub, siis… see võib olla pisut “rikas isa, vaene isa” tüüpi küsimus. Siin mitmeid foorumiosalisi, kes kasiinos käivad või on käinud. On endale börsil ilusa portfelli kasvatanud, ajavad tarka juttu (mh siin foorumis) ning teevad tublisid tegusid. Niiet äkki peaks hoopis minema kasiinosse, võta sa kinni… :)

    Ning ma usun, et kõik protsessid börsil ei ole disainitud, et teilt raha ära võtta… pigem olge osalised, õppige, tehke tööd ja küll tuleb ka tulemus.

    PS! Maapank läks pankrotti koos minu rahaga :)
  • Tore, et sa tunnustad ettevõtjaid, kes midagi püsti on suutnud panna. Kui ettevõte on edukas, siis saavad nad ka finantsiliselt piisavalt premeeritud. Kui nüüd "vastujõud" tekib mingite negatiivsete foorumikommentaaride näol, siis see on ju täiesti olematu probleem sellise finantspreemia kõrval. Väike hind mida maksta ja selle kannatab igaüks ära. Vähem negatiivsust ka foorumikaaslaste hindamisel! :)

    PS. Mõni negatiivne seisukoht võib sind päästa suurest jamast. Näiteks Erialisse oleksid jätnud "investeerimata". Ma loodan, et jätsid muidugi.
  • Rohkem alternatiivseid fakte!
    1. Tesla on sama stabiilne nagu indeksfondid

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon