Kauplemisküpsuseni jõudmine toimub vähestel - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Kauplemisküpsuseni jõudmine toimub vähestel

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere

    Mõned mõtted, mis panen kirja ja küsin hinnangut. Mõtlen paaris-kauplemise teostatavuse kohta

    1) Enamik inimesi ei ole võimelised pikalt mõistlikult toimima turul, mida väiksem ajaraamistik graafikutel, seda vähem on võimelised - emotsionaalne stabiilsus ei ole omane enamikele, psüühika kallutab end käituma viisil, mis paneb raha kaotama

    2) Miinimum, mida inimene peab tegema on leidma väh. 1 kaaslane, kellega eesmärkides kokkuleppida ja siis kasutades abimaterjale mistahes kujul, põlve otsas hakata kogemuste põhjal otsima toimivat strateegiat . Üksiüritamine valdava enamuse puhul tõlgendub hobiks ja ei omanda FIE suhtumist vastutada oma kogemuse eest ja sellest välja tuua olulised tõsiasjad(Parem on leida mentor, kes toob välja inimese kauplemisstiili ja annab kehtivat infot)

    Selle nimi võiks olla paaris-kauplemine (idee programmeerimismaailmast)

    3) Täpne dokumentatsioon on hädavajalik, emotsionaalsepäeviku pidamine on hädavajalik, enamike puhul.

    4) Ma mõistan, et kauplemine sobib teatud tüüpi inimestele. Kas inimesed omavad annet või söövad kvaliteetset toitu, teevad regulaarset trenni, s.t. suudavad maandada stressi ja koondada, fokusseerida peale puhkust kindla plaani järgi oma tegevuse - praktikas on see väike grupp inimesi. Mistahes põhjusel siis kuni 90+% inimestest ei suuda jõuda sellisesse seisundisse.

    Inimesed jäävad stabiilselt kahjumisse ja jätavad kauplemise. Inimeste areng ei ole: Nad jõuavad kasumini ja otsustavad peale toimiva strateegia väljatöötamist, et see ei sobi mulle, ma tahan midagi muud teha.

    5) Suur osa inimesi on huvitatud kergest rahast, kes tõmmatakse sisse reklaamikampaaniatega ja konto loomise lihtsusega - Puudub huvi.

    Moraal: “If your only goal is to become rich, you will never achieve it.” – John D. Rockefeller


    Huvi peab olema tegevuse enda vastu. See säilitab motivatsiooni, kirg/armastus on emotsionaalsed reaktsioonid. Rahanduse vastu peab olema intellektuaalset laadi huvi. Wyckoff on soovitanud komposiitmehe ideed ja soovitusega mitte mõtelda raha peale vaid kujutada raha punktidena.

    Et edu saavutada, siis see nõuab lõivu kõikidelt sinu eluosadelt

    Ma pakun edu valemiks: Õige toit, õige trenn, õige suhtumine, õige !suhtlemine! ja huvi. - see protsess saab olema maraton, mitte 42x1km hullumeelset sprinti ....

    Ise olen kauplemisega hobikorras tegelenud. Ma loodan, et olen vundamenti suutnud kasvatada aastatega.
  • Peaks kuhugi üldtingimustesse kirjutama, et iga inimene, kes väidab ,et ta on kaupleja, alustab sõnadega:
    "Olen 1 kuu käitunud raamatu "The Stock Trader" järgi ja tean mis aktsiakauplemine on".
    Siis oskavad siinkirjutajad aru saada millest on jutt.

    The Stock Trader: How I Make a Living Trading Stocks
  • Ära nüüd inimest ära hirmuta, ikkagi tema esimene postitus peale kõiki neid liikmeks oleku aastaid. Kui sama kaua on ka kauplemisega tegeletud, siis ütleks, et väga hästi on vastu pidanud, kui ikka veel kaupleb.
  • Ha, jah. Enda arusaadavaks tegemine on raske. Ma pole suhelnud inimestega, kes kauplemisega tegelevad.
    Seepärast on suurem osa mu loetust, õpitust mul peas valmis küpsenud.

    Ma kirjutan allapoole tutvustuse, mida seni olen teinud ja ühtteist õpitust. Kauplemine/ Investeerimine on mulle ilmselt eelkõige intellektuaalselt kõditav.

    Põhilised raamatud, millest inspiratsiooni võtan on:
    - ,,The Richard D Wyckoff Method Of Trading And Investing In Stocks A Course Of Instruction In Stock Market Science'' - korduvalt lugenud
    - ,,Point and Figure Charting: The Essential Application for Forecasting and Tracking Market Prices'' by Thomas J. Dorsey
    - Youtube kanal ''Informed trades'', Basics of Trading Video Course from InformedTrades.com
    leiab otsides
    - Ma jälgisin mõne aasta PeterSchiff podcasti
    -,,Trading Beyond the Matrix: The Red Pill for Traders and Investors'', Van K. Tharp
    -,,Hot Commodities: How Anyone Can Invest Profitably in the World's Best Market''
    Jim Rogers
    -,,Reminiscences of a Stock Operator'', Edwin Lefèvre

    Ägedaid raamatuid on veel ja samadelt autoritelt. Põhiliselt olen loonud oma strateegia Wyckoffy meetodi ja seda toetava Thomas Dorsey PNF chartingule. Tugevalt toetav on ka Van K. Tharp raamatud ja teooriad - ma tean et ta on hea, sest ta lugemine tegi haiget alguses.

    Mul on ka 4 lamineeritud tsitaatide lehte erinevatelt traderitelt, 77 tsitaati peaks olema, mida on huvitav üle lugeda aegajalt

    Ma EI ole lugenud läbi:
    -,, The Intelligent Investor Rev Ed.: The Definitive Book on Value Investing'', Benjamin Graham
    -,,Technical Analysis of the Financial Markets: A Comprehensive Guide to Trading Methods and Applications'', John J. Murphy ''

    Mõned peavad neid kahte investeerimise ja kauplemise piibliks. Ma olen katkendlikult tutvunud, aga nad on sellised beastid, et jube.

    Ma olen aru saanud et mulle peaks sobima swing trading, kus siis sa püüad kauplemisplatoosid, positsiooni avamise- sulgemise aeg jääb nädalatest kuudesse - see ei ei ole investeerimine, aga ka mitte päevakauplemine.
    See on siis sümbioos trendtrading/swingtrading/patterntrading/väljamurdmise ootamine/liikuva trendi suunas pos. võtmine/olemasoleva trendi peale hüppamine

    Mõistan, et pos. avamine peaks olema ostu-müügi tehing, või short puhul. laenu-müügi-ostu-tagastamise vahest tekkiva tulu/kahjuga.

    Ma olen praeguseks vaadanud sadu tuhandeid graafikuid, eriajaraamidel. - ja see on muutunud igavaks, aga on idee, et vb. saan oma huvi edasi hoida teema vastu, kui saan kasvõi näiteks siin foorumis osa võtta mõnest arutelust. aastast 2015 ''tegelenud'' rohkem või vähem.

    Aastate jooksul on kahjum, ma ütleks napilt alla esimes neljakohalise arvu, niiet olen saanud kõrvetada, aga mõistlikult. kevadel tegelesin natuke paper tradinguga - see on närvikõditav tegevus, aga üksinda nagu näha ma pole saanud oma psühholoogiat korda - nii on.

    Pm. Mulle meeldivad SP500 aktsiad ja valuutad. Mul on praegu meetod, kus ma võtan turu arvatava suuna ja töötlen selle tehniliselt alla parikümneks instrumendiks. See võtab aega üle poole nädala nullist. Siis jälgida edasi.

    Ma tunnen, olen kuulnud S/L teooriat, RR suhteid, trailing stop, instrumendi volatiilsus näiteks ATR'st., profittargetid, support/resistance, kauplemistasemed, futuurturud, marketmakerid, Lvl II trading, volumespikes, breakthrough - kõik tehniline.
    Ma võin ka vaadata basic infot Aktsia tervise kohta: Kanada yahoost.https://ca.finance.yahoo.com/quote/NVDA/
    Üks trader YT kuskil soovitas kunagi sealt ja olen sinna jäänud. Ilus kena interface

    Ma saan aru, et kauplemine on tõenaosusmäng, kus sa otsid suuri liikumisi, mis katavad väikeste kadude summa, oleneb kaupleja psühholoogiast, kui palju järjestikuseid kaotusi ollakse nõus vastu võtma, vb. sealt oleks kõige parem ka stiil tuletada? (Muidugi võib teisiti ka olla, vb. palju väikeseid skalpe ntks, aga mina pean sellistest asjadest eemale hoidma.)

    Van K. Tharp annab kauplemistõenaosusest arusaamise ja positionmanagementi teadmise,
    Wyckoff annab üldise baasi ja mõistmise turu mustritest ja liikumisest ja psühholoogiast ja töösiistad tehniliseks/fundamentaalseks analüüsiks
    Dorsey teeb arusaadavks PNF chartide jõu

    Ülejäänud toetavad siit-sealt
    Selline tutvustus.



  • Mis su success rate siis on ka, kui saladus pole? Kasumiga väljutud tehingute osakaal siis. Ja mitu treidi keskmiselt teed nädalas?
  • Maitea...ma nii keerulisi asju ei oska teha, nagu chartide jõudu hinnata. ostsin eile TSLA at close ja müüsin täna hommikul maha, kuna split oli. Suht töötav strateegia, eriti kui turuga veab. :D Better be lucky than good.
  • Ma ei ole rahaga sellel aastal kaubelnud.
    Ma võin mõned numbrid anda, aga ma tegin kevadel papertrading kampaania.

    Ajalooliselt on nii, et pärsrahaga kaubeldes S/L lööb kinni tagasihüppel 80% ajast, sest liigutan selle lähemale ja 20% võtan väikese kasumi pärisrahaga. See on nii põnev lihtsalt :)

    Ma tean, et pos. jälgimine ajab segadusse kui ticker teeb hüppeid. Ma ei suuda rahulikuks jääda. Et on olemas ka ju emotional Loss Stop, mul sütik liiga lühike. Sp. ma usun ma vajan sellist foorumi suhtlust inimestega, kes sellega aktiivselt tegelevad. Ma ei näe enam metsa puude taga ...

    Ma vaatan mida teie teete ja mis teemad aktuaalsed on. Ma pean pärismaailmaga sel teemal suhtlema.

    On ka võimalik, et ma ei suuda ennast organiseerida sellele tegevusele vastavaks, vaid see jääb hobi tasandile, huvitavaks tegevuseks.





  • Peaks kuhugi üldtingimustesse kirjutama, et iga inimene, kes väidab ,et ta on kaupleja, alustab sõnadega:
    "Olen 1 kuu käitunud raamatu "The Stock Trader" järgi ja tean mis aktsiakauplemine on".
    Siis oskavad siinkirjutajad aru saada millest on jutt.

    The Stock Trader: How I Make a Living Trading Stocks

    to Allansiin, soovitan sul võtta mõni parajalt hullu seltskonna online kursus, kus õpetatakse setuppe. ntx. https://bullsonwallstreet.com/ Seal on Kunaloo, kes õpetatub sulle paari kuuga ennast kuidagi üleval hoidma.

  • Siine läbu-foorumiteema tuleb tõsta "Vaba teema" alajaotise alla, siin pole investeerimisega mingit pistmist.
    "otsallan" ja "Allansiin" ... kes sekkest segapudrust küll aru saab?
  • Ise soovitaksin alustada sealt. Kuidas asjad juhtuvad ja miks asjad juhtuvad?
    https://www.briefing.com/

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon