J. Molner (MOLNR) - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

J. Molner (MOLNR)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • „Molner ehitab Eesti juurtega spetsiifiliste ravimite firmat, mille põhiturud on Ameerika Ühendriigid ja Kanada. Omades portfoolios kolme USAs juba heakskiidetud ravimit, mis ootavad turuletulekut, olles esitanud Kanadas esimese ravimitaotluse ja omades töövoos uusi tooteid kasutab Molner Eesti keemikute teadmisi ja oskusi ning kohalikku regulatiivkeskkonda jõudmaks ühtedele suurimatele ravimiturgudele maailmas. Keskendumine spetsiifilistele geneerilistele toodetele nagu steriilsed süstelahused haiglatele ja apteegimüügiks mõeldud mittesteriilsed dermatoloogilised ja toopilised ravimid võimaldab meil kiirelt skaleerida oma arendusvõimekust, kasvatada töövoogu ja suurendada kasvutempot.“

  Pakutavate aktsiate arv on ülemärkimise korral kuni 147 783. Ühe aktsia märkimishind on 8,12 eurot. Märkimise teenustasu on 3 eurot korralduse kohta.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 24. oktoobrist kuni 4. novembrini 2022. a kuni kella 16.00-ni. Tehingu väärtuspäev on 9. november 2022. a. Eeldatav esimene kauplemispäev on 22. november 2022. a. Tutvu enne märkimist kindlasti pakkumise dokumendiga.

  Otselink märkimisele -->


 • Kes või mis firma on "Halvorsen"? Mujal kui 2022 vahearuande lisas 14 pole seda teistes dokumentides mainitud. Millal see isik ettevõttele 750 tuhat eurot on laenanud (31.12.2021 seisuga nii suurt laenu bilansist ei näe) ja mis otstarbel? Mis on tolle isiku pikaajaline huvi ettevõttes? Kuidas osaleb see isik ettevõtte (strateegiliste) otsuste langetamisel?
 • Pakkumisdokumendis nii palju täiendavat infot on:

  20. septembril 2021 sõlmis Tütarühing laenulepingu (muudetud 18. aprillil 2022,11. juulil 2022 ja 27.
  septembril 2022), mille kohaselt laenuandja laenas Tütarühingule 1 825 000 USA dollarit. Vastavalt 27.
  septembril 2022 sõlmitud muudatuslepingule kvalifitseeriti tagasiulatuvalt alates 30. juunist 2022 laenu
  põhisummast summa 750 000 eurot (ehk 779 025 USA dollarit) allutatud laenuks, mida kajastatakse
  Tütarühingu vabatahtlikus reservis. Laen on tähtajatu intressiga 5% aastas tasumata põhiosalt, mida
  arvutatakse kuupõhiselt. Intress kuulub tagastamisel laenu tagasimaksmisel juhul kui Molner otsustab
  intressi maksta.
  Ülejäänud osa laenust ehk põhiosa summas 1 045 975 USA dollarit on kvalifitseeritud Tütarühingu
  seenior laenuna. Tütarühingul ei ole lubatud ilma laenuandja nõusolekuta luua sellest laenust
  senioorsemaid instrumente. Laenu intress on 5% aastas tasumata põhiosalt, mida arvutatakse iga kuu.
  Laen on tähtajatu ja Tütarühing võib laenu igal ajal tagasi maksta, ilma et sellega kaasneks lisakulu.

 • Ettevõte kutsub huvilised veebiseminarile (inglise keeles) 27. oktoobril 2022 kell 14.30. Veebiseminar toimub Teams keskkonnas..
 • "Sander Pikkel"
  Tutvu enne märkimist kindlasti pakkumise dokumendiga.

  Otselink märkimisele -->


  Põgusal lugemisel jäi silma, vt. lk. 17: ... sealhulgas peatükkides 5.1.6 ja 9.2 kirjeldatud finantseesmärkide
  saavutamiseks ...
  . Dokumendis ei ole p.-i 5.1.6 või vähemalt mina ei leidnud.
 • Tundub, et siin on trükiviga sisse tulnud ja mõeldud pigem 5.1.5 all toodud plaane.
 • Mis kohalike gurude soovitus on? Tasub, ei tasu ...
 • "Wesse"
  Mis kohalike gurude soovitus on? Tasub, ei tasu ...


  Oma 10tk võtan raudselt ära!
 • Olgu, märgin mingi väiksema koguse, eks näha ole, kas oli mõtet.
 • Tere! Hi everyone! Olen J. Molneri juht Jason ja annan teada, et webinari videosalvestust saab vaadata J. Molneri IPO lehel: https://www.jmolner.com/et/investor. Kui teil on küsimusi, siis postitage need foorumisse – vastan laekunud küsimustele vähemalt kord päevas.
 • Firma asutaja räägib täna ipost:
  https://investor.postimees.ee/7639609/vaata-otse-borsile-purgiva-ravimifirma-asutaja-tutvustab-plaane
 • "Sander Pikkel"
  „Molner ehitab Eesti juurtega spetsiifiliste ravimite firmat, mille põhiturud on Ameerika Ühendriigid ja Kanada. Omades portfoolios kolme USAs juba heakskiidetud ravimit, mis ootavad turuletulekut, olles esitanud Kanadas esimese ravimitaotluse ja omades töövoos uusi tooteid kasutab Molner Eesti keemikute teadmisi ja oskusi ning kohalikku regulatiivkeskkonda jõudmaks ühtedele suurimatele ravimiturgudele maailmas. Keskendumine spetsiifilistele geneerilistele toodetele nagu steriilsed süstelahused haiglatele ja apteegimüügiks mõeldud mittesteriilsed dermatoloogilised ja toopilised ravimid võimaldab meil kiirelt skaleerida oma arendusvõimekust, kasvatada töövoogu ja suurendada kasvutempot.“

  Pakutavate aktsiate arv on ülemärkimise korral kuni 147 783. Ühe aktsia märkimishind on 8,12 eurot. Märkimise teenustasu on 3 eurot korralduse kohta.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 24. oktoobrist kuni 4. novembrini 2022. a kuni kella 16.00-ni. Tehingu väärtuspäev on 9. november 2022. a. Eeldatav esimene kauplemispäev on 22. november 2022. a. Tutvu enne märkimist kindlasti pakkumise dokumendiga.

  Otselink märkimisele -->

  Tuletan meelde, et aktsiad saab täna märkida kuni kella 16.00-ni.
 • Mis kellaks peab märkimiskorralduse tegema? Nasdaqi teade ütleb, et 15.30.
 • LHV klientidele on märkimine avatud kuni 16.00. See võib teenusepakkujate osas erineda. Börsiteates on 30 minutit varasem kuupäev, sest lõunanaabrid saavad selle ajani märkida kuna teevad seda tehniliselt teisiti.
 • Kui osaled märkimisel, pane eelnevale postitusele (Sander Pikkel 10:19) pluss, kui mitte, siis minu postitusele miinus.
 • J.Molneri IPO märgiti 70%
  Pakkumise käigus märgiti 838 investori poolt, kellest ligi neljandik olid Läti investorid, kokku 86 001 aktsiat 698 328,12 euro eest.
  https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b8f6941f4d83f380f5edd703325e0dd79&lang=et
 • Huvitav, mis see kulu % selliselt tõstmiselt tuli? 10%+?
 • "Investor"
  Huvitav, mis see kulu % selliselt tõstmiselt tuli? 10%+?


  Spekuleerimiseks puudub tarvidus, pakkumise netotulu on teates antud:
  Avalikult pakuti kuni 123 152 aktsiat, kusjuures J. Molner jättis endale õiguse ülemärkimise korral suurendada pakutavate aktsiate arvu 20% võrra ehk kokku kuni 147 783 aktsiani. Pakkumise käigus märgiti 838 investori poolt, kellest ligi neljandik olid Läti investorid, kokku 86 001 aktsiat 698 328,12 euro eest.
  ...
  J. Molner otsustas jaotada investoritele kõik 86 001 märgitud aktsiat. Pakkumisest saadavat netotulu summas ligi 608 328,12 eurot kasutab J. Molner oma meeskonna kasvatamiseks ja uute toodete turule toomiseks aga ka J. Molneri laborivõimekuse kasvatamiseks.


  Oleks emissioon rohkem täis märgitud, oleks kulude protsent väiksem. Tasud juriidilise ja finantsnõu eest, reklaam meedias jmt.
  Aga ega IPO alles lõppes, kõigil oli võimalus raha panustada. Investorid on ise süüdi, et olid passiivsed.

  J. Molneril on tulevikus potentsiaali olla alternatiivnimekirja kiireim ärikasvataja. Tegemist on hea ärivaldkonnaga heal turul (ameeriklased tugevalt tableti-usku ja turg ise on ka suur ja rikas) ning ettevõte on leidnud seal endale sobiliku nishi, kus otseselt pole vaja lääne konkurentidega kõige karmimaid võitlusi võidelda, aga samal ajal on hoolika planeerimise ja analüüsi abil siiski võimalik, kalkuleeritud riske võttes, head tootlust teha.

  Teatud sussa-vussa minevikust küll ajakirjanike abil välja ujus, aga Ameerikas ongi regulatsioonid nii jubedad ja kulubaas nii kõrge, et nende täitmine ongi raske. Eestis saab kulubaas natuke madalam olla ja ehk on ka eelmistest vigadest õpitud. Vaatame mis saab.
 • Mulle tundus ka, et enam vähem oli vähemalt vastatud küsimusele "kust hakkab raha tulema" ning see tundus enam vähem ka usutav. Muidugi on siin veel kümme varjatud detaili, kuid vähemalt äriplaan tundus võimalik.

  Näiteks Saunumist hoidsingi eemale, et algusest peale jäi arusaamatuks, kes oleks klientuur ja kuidas on nende 1500 eurot maksev ahi on parem, kui K Rautas 200 eurot maksev ahi ning kes oleks see klientuur (kõik tuttavad saunasnoobid, kes oleks nõus tonne välja käima, eelistavad puuküttega ahju).

  Tegelikult see ongi viimasel ajal kohaliku (ja mitte ainult kohaliku) börsi fenomon - üldiselt mida konkreetsem ja kindlam äriplaan (sellega seoses ka veidi realistlikumad arengu ning kasumi hinnangud) seda väiksem huvi (samuti ka näiteks DelfinGroup osas, kus on konkreetne tegevus ja asi kasumis).

  Mida rohkem segasem ja äriplaani sisse kirjutatud pikk investorite raha peal elamine, seda suurem huvi aktsia vastu.
 • Mis siis kauplemise esimese päeva 10 min, 1h ja päevalõpu hinnaks ka pakutakse? IPO valuatsioon oli 14m. Palju siis sellest ka päevalõpuks järele võiks jääda? :-)
 • Kuna selles ipos enam spekulante pole, siis ma usun ja loodan, et 8,19€ sulgub.
 • Kuna selles ipos on ainult spekulandid siis ma usun ja loodan et 5.05€ sulgub.
 • Aga mina usun, et: God is dead, life is absurd and there are no rules. :)
 • PR: J.Molner AS aktsiate kauplemisele võtmine Nasdaq Balti alternatiivturule First North
  Vastavalt Nasdaq Tallinna Börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjoni 19. oktoobri 2022. a otsusele võetakse J.Molner AS-i aktsiad nimiväärtusega 1,00 eurot (J.Molner aktsia, ISIN kood: EE3100109034) kauplemisele Nasdaq Tallinn AS-i poolt korraldatavas mitmepoolses kauplemissüsteemis First North järgmistel tingimusel:

  1.1. Olemasoleva 1 600 000 aktsia osas:

  pakkumine on toimunud vastavalt Ettevõtte Kirjelduses kirjeldatud tingimustele ja pakkumistulemused on avalikustatud;
  pakkumise õnnestumise korral on pakutavad aktsiad kantud investorite väärtpaberikontodele Eesti Väärtpaberite Registris;
  emitent on pärast ülalnimetatud tingimuste täitmist esitanud Börsile tingimuste täitmise aruande.
  ​1.2. Emiteeritavate 86 001 uue aktsia osas:

  pakkumise õnnestumise ja sellele järgneva aktsiakapitali suurendamise korral on aktsiakapitali suurendamine Äriregistris registreeritud;
  aktsiad on Eesti Väärtpaberite Registris registreeritud sama ISIN koodiga;
  emitent on pärast ülalnimetatud tingimuste täitmist esitanud Börsile tingimuste täitmise aruande.
  Seisuga 09.11.2022. a on punktis 1.1. mainitud tingimused täidetud. Eeltoodust tulenevalt on 1 600 000 J.Molner AS-i lihtaktsiat kauplemisel Nasdaq Tallinn AS-i poolt korraldatavas mitmepoolses kauplemissüsteemis First North alates neljapäevast, 10. novembrist 2022. a või sellele lähedasest järgmisest kuupäevast.  Täiendav info:

  Emitendi nimi J.Molner AS
  Emitendi lühinimi MOLNR
  ISIN kood EE3100109034
  Väärtpaberite nimiväärtus 1,00
  Väärtpaberite arv 1 600 000
  Tellimusraamatu lühinimi MOLNR
  Tellimusraamatu ID 273848
  ICB klassifikaator 20103010 - biotehnoloogia
  Nimekiri First North Tallinn  Mida see tähendab? Kas homme algab kauplemine? Kas uued emiteeritud aktsiad ei ole kauplemiseks avatud või millal need lisanduvad?
 • See peaks tähendama seda, et kiiremini kauplema saaks, laenab suuromanik korraldajale oma aktsiad, kes jagab need ära emissioonis osalejate vahel niipalju kui vaja ja nendega hakatakse siis kauplema.
  Kui 86 001 registreeritud saavad, antakse need suuromanikule tagasi
 • "momentum"
  "Investor"
  Huvitav, mis see kulu % selliselt tõstmiselt tuli? 10%+?


  Spekuleerimiseks puudub tarvidus, pakkumise netotulu on teates antud:
  Avalikult pakuti kuni 123 152 aktsiat, kusjuures J. Molner jättis endale õiguse ülemärkimise korral suurendada pakutavate aktsiate arvu 20% võrra ehk kokku kuni 147 783 aktsiani. Pakkumise käigus märgiti 838 investori poolt, kellest ligi neljandik olid Läti investorid, kokku 86 001 aktsiat 698 328,12 euro eest.
  ...
  J. Molner otsustas jaotada investoritele kõik 86 001 märgitud aktsiat. Pakkumisest saadavat netotulu summas ligi 608 328,12 eurot kasutab J. Molner oma meeskonna kasvatamiseks ja uute toodete turule toomiseks aga ka J. Molneri laborivõimekuse kasvatamiseks.


  Oleks emissioon rohkem täis märgitud, oleks kulude protsent väiksem. Tasud juriidilise ja finantsnõu eest, reklaam meedias jmt.
  Aga ega IPO alles lõppes, kõigil oli võimalus raha panustada. Investorid on ise süüdi, et olid passiivsed.

  J. Molneril on tulevikus potentsiaali olla alternatiivnimekirja kiireim ärikasvataja. Tegemist on hea ärivaldkonnaga heal turul (ameeriklased tugevalt tableti-usku ja turg ise on ka suur ja rikas) ning ettevõte on leidnud seal endale sobiliku nishi, kus otseselt pole vaja lääne konkurentidega kõige karmimaid võitlusi võidelda, aga samal ajal on hoolika planeerimise ja analüüsi abil siiski võimalik, kalkuleeritud riske võttes, head tootlust teha.

  Teatud sussa-vussa minevikust küll ajakirjanike abil välja ujus, aga Ameerikas ongi regulatsioonid nii jubedad ja kulubaas nii kõrge, et nende täitmine ongi raske. Eestis saab kulubaas natuke madalam olla ja ehk on ka eelmistest vigadest õpitud. Vaatame mis saab.


  Ameeriklased on tõesti tablade usku, aga ainult see argument kindlasti ei päde heaks investeeringuks. USA turul on meeletu konkurents, väga suured tegijad, ulme palju raha ükskõik kes vajadusel kinni maksta, lisaks veel FDA erinevad levelid, et ravimid üldse ametlikult turule jõuaks jne.
  Aga kuna julge pealehakkamine on juba pool võitu, siis teiseks pooleks soovin tegijatele kainet meelt ja äriõnne!
 • "Kippari"
  Kuna selles ipos enam spekulante pole, siis ma usun ja loodan, et 8,19€ sulgub.


  Optimist eksis oma pakkumisega!
 • molner ei tee ju tablette
  vaevalt usa tarbija otse molneri toodangut ostab

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon