Tulude deklareerimine 2024 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tulude deklareerimine 2024

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tulude deklareerimine avatakse ametlikult 15.02. Koondame 2024. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse.

  Abiks olevad allikaid:
  LHV deklareerimise alane KKK
  Rahandusministeeriumi juhend
  LHV artikkel Kuidas tulude deklareerimise hooajaks juba praegu valmistuda?
  LHV foorumis eelmise aasta teema.
  Juhend lapsevanematele, kes soovivad lapse nimel tulu deklareerida.

  LHV maksuaruande õppevideo → (kui otsustad kasutada tavasüsteemi)
  LHV investeerimiskonto aruande õppevideo → (kui otsustad võtta kasutusele investeerimiskonto)

  Juba sel kolmapäeval (14.02) toimub LHV Investeerimiskooli seminar "Investeeringute maksustamine eraisikule", kus anname sissejuhatuse investeerimistulude deklareerimsiele ja hulgaliselt praktilisi nõuandeid.
 • investeerimiskonto aruandel praktiliselt puuduvad 2023 jaanuari ja veebriari kohta kanded, alates märtsist on kõik korrektne... see viga on teada ja parandamisel või tuleks kliendituge teavitada?
 • Ehk on abi sellest, et investeerimiskonto aruanne arvestab ainult rahalisi sisse- ja väljamakseid. Väärtpaberitehingud ja intresse millelt pole tulumaksu kinni peetud seal ei kajastata.
 • Küsimus LHV võlakirja LHVB105033A intressimakse kohta. Minu Swedbanki konto väljavõte näitab, et intressid laekusid 29.12.2023. Maksuameti sissetulekute lehel näitab nende intresside laekumist jaanuar 2024 all. Kas see on teie või Maksuameti viga? Kui need intressid ei kajastu 2023 eeltäidetud deklaris, kas peaksin tegema paranduse või jätma nii nagu on ja näitama need intressid 2024 deklaris? Ei kasuta investeerimiskonto süsteemi.
 • Korrigeerime need kanded ise Maksuameti deklaratsioonidel ja võiksid peagi korras olla.
 • "Sander Pikkel"
  Korrigeerime need kanded ise Maksuameti deklaratsioonidel ja võiksid peagi korras olla.


  Jah, nüüd paistab korras.
 • Tehtud mikroannetused ei ole mul MTA andmetes näha. See info liigub veel või mis?
 • Igaksjuhuks küsiks üle.
  EfTEN United Property Fund on informeeritud, et kasutan investeerimiskontot.
  LHV maksuaruandes näitab 5.1 osa 2-s Efteni intresse.
  Tuludeklaratsioonis Efteni ei kajastu hetkel.
  Et kui tulumaksu kinni pole peetud, siis ei pea hakkama neid käsitsi ka tuludeklaratsiooni kuhugi sisestama?
 • Tere, LY pakub ka mugavat deklareerimise võimalust kohe esimesel tegutsemisaastal :) Neil kaks meetodit - FIFO vs Average Cost. Kumba soovitate kasutada?

  FIFO vs Average Cost
  You can choose the cost basis method between FIFO (First In First Out) and Average Cost. Both are accepted, but you will need to use the same one over multiple tax years. Please remember that Lightyear cannot give tax advice as it always depends on your personal circumstances and local tax laws, therefore we recommend checking with your local tax professional if you’re unsure which method to use. If you request to forward your data, we’ll send the same information to EMTA that you’ll see in the statements you can generate in the app.
  FIFO
  This PnL accounting method takes the total cost of the shares and divides it by the number of shares in the fund
  Average Cost
  This PnL accounting method assumes that the most recently sold assets were purchased first; likewise, the remaining assets were purchased last
 • Deklareerisin VWRLi dividende. EMTA hoiatas, et ISIN koodi formaat on vale. Kontrollisin 3 korda üle erinevatest allikatest, no ei olnud vale. Õnneks deklaratsioon läks siiski läbi. Ilmselt neil on endal seal süsteemis katki midagi.
 • Lightyear tegi nupu, millega saab eraisikuna teenitud tulu ühe klõpsuga tuludeklaratsioonile kanda.

  LHV võiks nüüd enda kasvukontole teenusele ka selle nupu külge panna. Miks mitte juba täna.
 • Minu eelmise postituse täienduseks, just leidsin, et LHV internetipangas on maksuaruande lehel ka vastav teade:

  "Teeme 2023. aasta tuludeklaratsiooni esitamise sinu jaoks lihtsamaks. Märtsikuu alguses (ilmselt ajavahemikus 1.- 7. märts) tuleb siia lehele nupp „Saada MTA-sse“, millega saad kogu Maksuaruande sisu 2023. aasta kohta saata e-Maksuametisse automaatselt. Palun oota see võimalus ära ja seejärel saad väärtpaberitulusid deklareerida eriti lihtsalt ja mugavalt."
 • Seda nuppu oleks kohe hädasti vaja. Lõpetasin just 3 tundi kestnud copy-paste maratoni. Poolesaja kanti ostu-müügi kandeid ja teist samapalju dividendikandeid käsitsi ümber tampida on ikka räme PITA. Ja miks ei võiks summad maksuaruandes olla summeeritud tehingute kaupa, mitte iga orderi osatäitmise kohta oma rida? Juba seegi hoiaks üksjagu aega kokku.
 • "SiimO"
  Tehtud mikroannetused ei ole mul MTA andmetes näha. See info liigub veel või mis?

  See info tuleb annetuse saajalt.
 • "TaaviV"
  Igaksjuhuks küsiks üle.
  EfTEN United Property Fund on informeeritud, et kasutan investeerimiskontot.
  LHV maksuaruandes näitab 5.1 osa 2-s Efteni intresse.
  Tuludeklaratsioonis Efteni ei kajastu hetkel.
  Et kui tulumaksu kinni pole peetud, siis ei pea hakkama neid käsitsi ka tuludeklaratsiooni kuhugi sisestama?

  Kui konto on korrektselt deklareeritud tabeli 6.5 I osas (investeerimiskonto), siis ei pea neid intresse kuskile sisestama.
 • Bigbank võlakiri on ostetud LHV investeerimiskonto kaudu. Võlakirja intressidelt on tulumaks kinni peetud ja kajastub tuludeklaratsiooni eeltäidetud vormi punktis 5.1 I osas. 1. Kas see on õige?
  LHV aruandes "Realiseeritud tulu/kulu" Bigbank võlakirjade intresside real on aga näha, et tulumaks on 0, ehk tulumaksu ei ole kinni peetud. 2. Kas see ikka on õige? 3. Kui see on vale, siis kas ja kuidas seda seal real parandada saab?
 • Ma ei suuda ikka aru saada, kui raske on Maksuameti ja pankade vahel arendada välja formaat, kus andmete ülekandmise järel ei ole vaja hakata tabeleid ükshaaval tühjaks tegema ja teise kohta midagi juurde kirjutama. Kõik on ju teada - kas tulumaks maksti dividendilt ära, kas tegemist on investeerimskontoga, kas dividend on välisriigist jne.
  Iga jumala aasta on üks ja sama jama andmete kohendamisega
 • Ah tead, tänud kõigevägemale, et veel riigilõivu ei pea tuludeklarsiooni esitamise eest maksma.
 • Palun ärge istutage siia selliseid ideid, siiani on kõige jaburamad ka kõik töösse võetud.
 • Riik pangad tehke lihtne süsteem mis ise arveldab ongi korras asi see on lisa aeg mulle ma pole raamatupidaja ja keegi ei maksa mulle pealegi oma elulisi tegemisi nii palju et raske on leida seda aega peale omi toimetusi, tahaks puhata ja mängida aga ei hakka mingit tüütut asja tegema tehke süsteem ise arvutab kõik ongi korras.
 • pole aktsiaid jm veel keerukamat värki, ootad lihtsalt igakuist palgapäeva ja no problem - vot see on elu !
 • Maksuaruande cvs:
  Osas 8.8 on osad komad puudu, väga närvi ajab! Tulu summa ja väljamakse kuupäeva vaheline koma ja Kinnipeetud või tasutud tulumaks ja tulumaksu kinnipidamise kuupäeva vaheline koma. Või on see feature, mitte bug?


  "8.8 Dividendid - välismaalt saadud tulu, mida Eestis tulumaksuga ei maksustata"

  "1. Riik","2. Väljamakse tegija registri- või isikukood residendiriigis","3. Väljamakse tegija nimi","4. Tulu liik","5. Rahaühik","6. Tulu summa ja väljamakse kuupäev","7. Kinnipeetud või tasutud tulumaks ja tulumaksu kinnipidamise või tasumise kuupäev"

  "Leedu","LT0000115768","IGN1L - AB Ignitis Grupe","dividend",EUR,20.59 26.04.2023,3.09 26.04.2023
 • Kas invetseerimiskonto kaudu ostetud LHV võlakirjade laekunud intress (TM ei ole kinni peetud) peab olema sisestatud tuludeklaratsiooni 5.1 II ossa. Intressid - Eestis saadud tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud? Ise arvan, et tegu pole tuluga ja seda ei pea 5.1 II osas deklareerima. Kas arvan õigesti?
 • Kas Arco Vara dividendid 20/80 on investeerimiskonto sissemakse.

 • "MarikaMuru817"
  Kas invetseerimiskonto kaudu ostetud LHV võlakirjade laekunud intress (TM ei ole kinni peetud) peab olema sisestatud tuludeklaratsiooni 5.1 II ossa. Intressid - Eestis saadud tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud? Ise arvan, et tegu pole tuluga ja seda ei pea 5.1 II osas deklareerima. Kas arvan õigesti?


  Neid ei peaks seal (ega kusagil mujal) deklareerima. Neilt maksad tulumaksu siis, kui insvesteerimiskontolt tehtud väljamaksed ületavad sissemakseid ning siis arvestatakse seda ka aastatulu hulka.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon