Tambiks veidi poliitikuid - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi poliitikuid

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Sekeldaja
    Kas ma olen tõesti ainuke, kellele tundub, et Stealth tegi lihtsalt nalja? Kujutasin seda stseeni elavalt ette ja sain küll lõuatäie hirnuda.

    Stealth ja veel mingi kaader teeb koguaeg lihtsalt nalja aga küsimus jääb, miks just finantsportaalis?
  • Vähemalt, läbi nende aastate, peaks olema arusaadav, et Stealthi fantaasiarikaste tekstide peale ei tasu solvuda või mis veel hullem - võtta neid ähvardusena. Minu jaoks neis tekstides seal omajagu karmi huumorit. Solvumiskultuur on out.
  • Sekeldaja
    Kas ma olen tõesti ainuke, kellele tundub, et Stealth tegi lihtsalt nalja? Kujutasin seda stseeni elavalt ette ja sain küll lõuatäie hirnuda.


    Jah, ma loodan küll. Vöi noh, Trust pidas ka ta etteasteid fantaasiarikasteks. Kas tal seda on, ma kahtlen.


    Legendaarnehttps://fp.lhv.ee/forum/free/129440?postId=2751022


    Aga ausalt öeldes hakkab see kaasfoorumlaste seinale määrimisega ähvardamine üle piiride minema juba.
  • Ümeramees, minu arust on Stealth oma musta huumoriga "seinale määrimise" juttudega palju sümpaatsem tegelane, kui näiteks keegi mükofaag, kelle puhul on tunda, et ta eesmärk on käia siin puhtalt ja ainult provotseerimas.
    Miks ma peaks seda "seinale määrimise" juttu isiklikult võtma, kui jutt on selline üldine ja pole kellegi konkreetse isiku vastu suunatud?
  • Siin on meil kardinaalne arvamuste lahkuminek. Pōhjendama ei hakka.
  • Kui huumor on out, siis IMHO on ennast surmtõsiseks pidavas finantsportaalis "vaba teema" kui sellise pidamine üleüldse libe tee, et mitte öelda arusaamatu ja kohatu. Eriti kui vaadata, et konkurentsitult populaarseim alamteeema on kümnete tuhandete postide kaupa ühe kaheldava vaimse tervisega inimese maailmanägemuse kambaka vormis ümberlükkamine empiiriliste argumentidega.
  • Stealth on lahe säga jah, las jaurab, hääl rahva hulgast on ikka ja alati sümpaatne mulle, võtan alati parema meelega meestega poe taga punnsuutäie, kui kõlistan shampanjaklaase kontsade klõbinal. Lõuksi pole ka veel saanud, niikaua on okei, samas ei imestaks, kui kuskil juba koslep soolas on, eks tuleb seda võtta kui tasu tehtud töö eest, hea kristlasena teine põsk ette keerataja ja paluda issandalt jõudu meeleparanduseks.
  • Ja mina tunnen ennast ebamugavalt nii ühe kui teise seltskonnas. Nali võib olla must ja räige, kuid blatnoi värk mulle ei istu. Sarnastel põhjustel ei meeldi mulle ka see kui noored valged tüdrukud ja poisid üritavad käituda nagu neegrid ghettost. Ei ole lahe, no ei ole. Igasugune jutt "sub-kultuurist" ja muust sellisest ei veena.
  • Muide, kas kellelgi on viimase kuu meediast silmi üle lastes veel mingigi kahtlus, kes on tegelikult peaminister? Kes on pildis? Kes formuleerib liitlausetega programmilisi seisukohti? Kelle maailmavaateline suund on selgelt defineeritav? Päris naljakas oleks, kui me poleks selle sama lennuki reisjad hetkel, kus piloodid ära vahetati.
  • mx77
    Ossi mõtled või?


    Ei, tead, Tšahknat! ;-)
  • Kui 12...10 aastat tagasi oli Andrus Ansip peaminister Käärkäe valitsuses siis praegu on Abiratas peaminister Ossi valitsuses. Teate, on olemas selline ametikoht nagu "Pea Minister"? Ehk siis Rääkiv Pea.
  • Karum6mm
    mx77
    Ossi mõtled või?


    Ei, tead, Tšahknat! ;-)


    Tsakhna võib pildil küll istuda ja telekas pläägutada, aga ma arvan, et kui valitsuse istungil Oss talle ütleb et ole vait, siis ta ongi.
  • Ärge tehke Ratasele ülekohut. Täna oli uudis, et mees jagas rongis inimestele maiustusi. Töö käib!
  • Sisekaitseakadeemia kolimine Narva on otsustatud
    Aru ma ei mõista, mis häda pärast on tarvis seda asutust just Narva kolida? Kolimise enda pärast? Inimesed, kes seal tööl on ju ei koli! Kui uusi ruume vaja, kas Tallinna ümbruses vähe lagedat põllumaad on või?
    Sama hästi võiks siis ülikooli Tartust näiteks Kuressaarde kolida või TTÜ Obinitsasse.
    No mitte ei mõista. See Reinsalu nimeline tainapea võib ise Narva kolida, kui tahab.
    Mingid sidrunid jälle kulletavad metsa taga või mis värk sellega on?
  • antsukene
    Sisekaitseakadeemia kolimine Narva on otsustatud
    Aru ma ei mõista, mis häda pärast on tarvis seda asutust just Narva kolida? Kolimise enda pärast? Inimesed, kes seal tööl on ju ei koli! Kui uusi ruume vaja, kas Tallinna ümbruses vähe lagedat põllumaad on või?
    Sama hästi võiks siis ülikooli Tartust näiteks Kuressaarde kolida või TTÜ Obinitsasse.
    No mitte ei mõista.
    Mingid sidrunid jälle kulletavad metsa taga või mis värk sellega on?


    Oot juba kolivad aga kuhu, on Narvas koht olemas kuhu, artiklist küll seda välja ei lugenud või alles hakkavad nüüd Narva uusi hooneid rajama...
  • Haridusminn kolitakse Tartust Tallinna tagasi - sest mis mõtet on pidada Tartus väiksemat peakontorit kui on ministeeriumil kontor Tallinnas.
    Mõne aasta pärast, pärast Narvasse kolimist, kolitakse Sisekaitseakadeemia Narvast Tallinnasse tagasi.
    Peaasi et "töö käib".
    Üldse see kremlimeelne vasakvalitsus on kuidagi aktiivselt sebima hakanud, kõik jooksevad ja tegutsevad.
  • Jah, töö käib ja tulemusi on mille üle uhke olla aga varsti pole niiviisi raha. Poleks uskunud, et see venekeelne lauluke ka meie valitsuse tegemisi sobib kunagi iseloomustama. https://www.youtube.com/watch?v=Q8v2WIvEJ3c
  • Lisaks saab topelt tööd teha: kõigepealt suure hurraaga kolida Tallinnast mujale ja siis suure hurraaga kolida tagasi Tallinna. Ametnikud leiavad oma olemasolu õigustamiseks tegevust. Saab rajada uut kinnisvara jne. SKP tõuseb!
  • ttrust
    Lisaks saab topelt tööd teha: kõigepealt suure hurraaga kolida Tallinnast mujale ja siis suure hurraaga kolida tagasi Tallinna. Ametnikud leiavad oma olemasolu õigustamiseks tegevust.

    trust, iseenesest on mõte, et osa riigipalgalisi töökoht võiks olla völjaspool Tallinna õige. Miks ei võiks raamatupidajad jne olla Kuressaares või Valgas? Selleks muidugi ei pea tervet asutust sinna kolima alati. Kohalikud saaksid tööd ja riik sama töö tegija poole odavamalt.
  • antsukene
    Aru ma ei mõista, mis häda pärast on tarvis seda asutust just Narva kolida?

    Ma ei tea kas keegi avalikult seda sellisena välja öelnud on aga eks eelkõige on selle mõte võimaliku Donbassi stsenaariumi vältimine. Muuta Narva natukenegi rohkem eestikeelseks ja eestimeelseks. Ja see võiks natuke sellisena toimida küll ehk siis mina teoreetiliselt toetan ideed, teostuse detailidega pole väga kursis. Küll aja jooksul kolib ka osa personalist sinna. Kindlasti on oluliselt odavam meile kui Sisekaitseakadeemia on kuskil Tallinna külje all aga ma ei tea ka ühtegi selgelt paremat ideed kuidas Narvat rohkem Eesti linnaks muuta.

  • No pagan küll, miks ei võiks Maksuametit sinna kolida? Statistikaametit?

    Kui Sisekaitseakadeemia sinna ära kolida, siis on selge mis selle kvaliteediga juhtub. Ei ole tänagi see twelve points vääriline.
  • Cynic
    Jah, töö käib ja tulemusi on mille üle uhke olla aga varsti pole niiviisi raha. Poleks uskunud, et see venekeelne lauluke ka meie valitsuse tegemisi sobib kunagi iseloomustama. https://www.youtube.com/watch?v=Q8v2WIvEJ3c


    See on väga hea lauluke, abiratas meil võtvat venekeele tunde, võiks selle laulukese ise esitada oma fb kontol
  • Ma arvan Narva inimesi muudab kõige paremini riigile lojaalsemaks olukord kui sissetulek siinpool jõge on kordades kõrgem. See kui linnas kõnnib ringi ports sisekaitse akadeemikuid ei muuda midagi. Suhtlusringkonnad jäävad ikkagi eraldatuks.
  • pahurik
    ttrust
    Lisaks saab topelt tööd teha: kõigepealt suure hurraaga kolida Tallinnast mujale ja siis suure hurraaga kolida tagasi Tallinna. Ametnikud leiavad oma olemasolu õigustamiseks tegevust.

    trust, iseenesest on mõte, et osa riigipalgalisi töökoht võiks olla völjaspool Tallinna õige. Miks ei võiks raamatupidajad jne olla Kuressaares või Valgas? Selleks muidugi ei pea tervet asutust sinna kolima alati. Kohalikud saaksid tööd ja riik sama töö tegija poole odavamalt.

    Paljud riigiastuste osakonnad ongi sedasi juba laiali. Kasutades kohalikku tööjõudu. Näiteks Viljandis on (oli?) mingi riigiasutuse raamatupidamine.
    Teatavasti, praegusel ajal, Justiitsministeeriumi vanglate osakonna (mõnikord öeldakse selle kohta lihtsalt vanglate amet) paiknemine Jõhvis tähendab seda, et praktiliselt kõik ametnikud käivad Tallinnast Jõhvis tööl.
    Lisaks üks ammune artikkel samal teemal:
    http://www.postimees.ee/1151602/vanglate-osakonna-kolimine-toi-kaasa-suured-personaliprobleemid
  • Endiste siseministrite avaldus: sisekaitseakadeemia kolimine Narva tähendaks selle lõppu

    Kui see otsus peaks langema, võib see tähendada sisuliselt Sisekaitseakadeemia lõppu praegusel kujul. Argumente on palju – alates õppejõudude lahkumisest lõpetades kõrgharidus- ja magistriõppe võimaliku kadumisega,” ütlevad endised siseministrid Märt Rask, Ain Seppik, Toomas Varek, Kalle Laanet ja Hanno Pevkur.
    „Veelgi lihtsamalt öeldes, kui tänasel võimuliidul on 20-30 miljonit eurot vaba raha „betooni panemiseks“, siis tasub see investeerida Ida-Virumaa elukeskkonna parandamiseks ja ehitada ujula, lasteaiad või muud kohalikele inimestele vajalikku,” märgivad siseministrid.


    Siinjuures peab märkima, et koguni 3 endist siseministrit on varasema KE taustaga

    Reinsalu: Sisekaitseakadeemia viimine Narva on juba otsustatud

    Minu pakkumine - peaministrierakond täidab tellimust Eesti sisejulgeoleku nõrgestamisel.
  • Sisekaitseakadeemia, kus koolitatakse põhimõtteliselt PPA tegevkaader järgmiseks mitmekümneks aastaks, ei ole mingi rätsepa- või keevitajakool, mis võib asuda suvalises kohas. Kool, see on eelkõige õppejõud, seejärel tehniline baas ja kolmandas järgus seinad, mis seda ümbritsevad.
    Inimesed, kes on aastaid oma elu-olu Tallinnas/Harjumaal sisse seadnud, ei lahku mingi kommiraha suuruse ülemaksmise pärast teise Eesti otsa.
    Reinsalu ei paista seda mõistvat. Seega kolimine hävitab koheselt igasuguse kvaliteedi väljaõppes, hoolimata uutest güprokseintest ja plastakendest.
    Lisame siia umbkeelsete ja umbmeelsete vältimatu osakaalu kasvu studentide hulgas, saame 10-20a perspektiivis üsna nutuse tulemuse.
  • Aa, tegelikult tundub olevat üks sidruniline põhjus kolimiseks. Praegune asukoht on kulla hinnaga, see on vaja kätte saada kellelgi. Vaata google pilti, suu hakkab kohe vette jooksma :D
  • skint
    Sekeldaja
    Kas ma olen tõesti ainuke, kellele tundub, et Stealth tegi lihtsalt nalja? Kujutasin seda stseeni elavalt ette ja sain küll lõuatäie hirnuda.

    Stealth ja veel mingi kaader teeb koguaeg lihtsalt nalja aga küsimus jääb, miks just finantsportaalis?


    Yup, finantsinimesed ongi sellised kuivad raamatupidajad kellega saab rääkida ainult excelist. Yup.
  • antsukene
    Aa, tegelikult tundub olevat üks sidruniline põhjus kolimiseks. Praegune asukoht on kulla hinnaga, see on vaja kätte saada kellelgi. Vaata google pilti, suu hakkab kohe vette jooksma :D

    Et, siis, alguses mängitakse sisekaitseakadeemia kolimist pärast aga müüakse riigi poolt eraldatud magus krunt mõnele oma sõbrale maha?
  • Müüakse, ärastatakse, vahetatakse, tsahkerdatakse, viioldatakse.... you name it.
    Mõte on sama.
    Palju maksab Pirita-Kosel 140636 m²?
  • ttrust
    Vähemalt, läbi nende aastate, peaks olema arusaadav, et Stealthi fantaasiarikaste tekstide peale ei tasu solvuda või mis veel hullem - võtta neid ähvardusena. Minu jaoks neis tekstides seal omajagu karmi huumorit. Solvumiskultuur on out.


    Terviseid teisest ilmast :)
    Kahjuks või õnneks(kuidas kellelegi) mu eelmine postitus siin teemas ei olnud fantaasia- ega ulmevaldkonnast.
    Kõik see juhtus päriselt :)
    Laud oli nagu äke: Igaühele midagi. Rummid, viinad, konjakid, viskid, isegi üks pudel Ukrainas.. khmkhm... villitud puskarit oli :) See viimane läks nagu soe vesi kerisele :)
    Aga põhjus, miks see laelambi pirni sodiks löönud tegelane närvi läks, oli see, et esiteks pole ta sotse kunagi sallinud, arvestades nende viimase aja poliitikat ja teiseks oli viimane "kirss tordil" tema jaoks see Ossu alkokeeld poodides. Kusjuures tüüp(45-aastane ja on ühe Eesti ettevõtte juhatuse esimees) käis veel enne idee välja seoses selle "Vodka Ossinovsky"-ga, et panna pudeli peale see nõukaaegne plakat vähendatud mõõtudes, kus üks tüüp istub laua taga ja ütleb "njet" talle pakutava viinapitsi suhtes, aga plakatile joonistatud tegelase näo asemel on Ossu pilt :)
    Noh ja kui ma talle selle nestori artikli ka veel ette lugesin, siis see oligi asi, mis sellel tegelasel nn. ventiili pealt minema lennutas :) Muidugimõista kõik, kaasaarvatud naised kes meie seltskonnas olid, suhtusid asjasse huumoriga ja said aru, et see "tulnuka" filmi tsiteerimine jms. oli nn. üle võlli nali. Vähemalt polnud kellelgi naljasoon umbes.

    Mitte nagu siin foorumis osad kuivikud räägivad ainult hirmpadutõsist ja poliitiliselt korrektset juttu, sest nad on mingit nabanööri pidi mingite kuliibinitega seotud, kelle ees nad peavad vastust andma. Vahet pole, on see siis alluvuse vmt. näol või siis lihtsalt kartus end naerualuseks teha, sest et tahetakse jätta endast ju kui tõsiseltvõetava muljet :)
    Muidu ei saa feimi, respekti jms. kämarajura hinnete näol :)
  • Selgitage mulle nagu loogiliselt ära. Missugune inimene tahaks minna sisekaitseakadeemiasse õppima või õppejõuks kui see asub narvas ?
  • Tin
    Selgitage mulle nagu loogiliselt ära. Missugune inimene tahaks minna sisekaitseakadeemiasse õppima või õppejõuks kui see asub narvas ?

    Selline kes elab Narvas või Sillamäel.
  • Et siis seal on kohe palju sarnaseid õppejõude ?

    Samas nagu õppematerjali puudust küll vist ei ole :)
  • Tin
    Et siis seal on kohe palju sarnaseid õppejõude ?
    Samas nagu õppematerjali puudust küll vist ei ole :)

    Riiklikud Kolimisspetsialistid pole kordagi rääkinud et Sisekaitseakadeemias peab õppetase samaks jääma. Küll kohalikud venekeelsed Narva elektrijaamade ja kaevanduste pensionärid ajavad asja ära.
  • Ma ei mõista üldse, et miks poolel teel seisma jäädakse? Kennu Vaher rääkis, et Narva on põline Eesti linn ja mingit julgeolekuohtu seal ei ole. Kes muudmoodi mõtlevad on äraaandjad.
    Minupoolne ettepanek oleks Narva kolida ka Kaitsejõudude peastaap, Teabeamet, loomulikult Kaitseministeerium, KAPO jne. Vot see oleks alles riigi kohaloleku näitamine!
    Ja kvalifitseeritud personalist puudust olla ei tohiks - linn kubiseb erusõjaväelastest, kes kibelevad NATO riigi-teenistusse tööle...
    PS! Enne, kui mõni poliitik nüüd kolimiskastide järgi haarab, siis minu kommentaar oli mõeldud sarkasmina. Igaks juhuks mainin. Sest viimasel ajal tõesti ei saa aru, et kas päris tõsiselt mõeldakse mida räägitakse või on lihtsalt mõtted otsa saanud. Panna järjekordsed 65milli sellisele projektile magama... Minul on igatahes omadussõnad otsas.
  • Ma ei kujuta ette, palju makse kavatsetakse tõsta nende jaburduste ellu viimiseks.
    Mingi miljardi tuuri on minemas kogu see sigin-sagin. Merekindlus , linnahall, mingid teed, kortereelamud ääremaale jne, jne.
    Idiootsus . Põhjenduseks on koalitsioonileping.
  • Kõigele tuleb selle taustal nii ehk naa peale maksta või hakata maksma. Näiteks Raudtee.
  • gooligan
    Ma ei mõista üldse, et miks poolel teel seisma jäädakse? Kennu Vaher rääkis, et Narva on põline Eesti linn ja mingit julgeolekuohtu seal ei ole. Kes muudmoodi mõtlevad on äraaandjad.
    Minupoolne ettepanek oleks Narva kolida ka Kaitsejõudude peastaap, Teabeamet, loomulikult Kaitseministeerium, KAPO jne. Vot see oleks alles riigi kohaloleku näitamine!
    Ja kvalifitseeritud personalist puudust olla ei tohiks - linn kubiseb erusõjaväelastest, kes kibelevad NATO riigi-teenistusse tööle...
    PS! Enne, kui mõni poliitik nüüd kolimiskastide järgi haarab, siis minu kommentaar oli mõeldud sarkasmina. Igaks juhuks mainin. Sest viimasel ajal tõesti ei saa aru, et kas päris tõsiselt mõeldakse mida räägitakse või on lihtsalt mõtted otsa saanud. Panna järjekordsed 65milli sellisele projektile magama... Minul on igatahes omadussõnad otsas.

    Minu arust oleks see igati TERVENDAV kui KOGU see seltskond tormakski Narva kolima. Tallinnas on elu liiga mugavaks muutunud, neil.
  • Stealth
    Noh ja kui ma talle selle nestori artikli ka veel ette lugesin, siis see oligi asi, mis sellel tegelasel nn. ventiili pealt minema lennutas :)

    Pean tunnistama, et olen Stealthi keelekasutuse ja autohuvi põhjal alati stiilipuhtaks ossiks pidanud aga nüüd tuleb hoopis välja, et tegemist on täitsa ontliku noormehega, kes käib rahvavalgustuse korras külameestele saunas ajalehte ette lugemas.
  • ikaldus
    Stealth
    Noh ja kui ma talle selle nestori artikli ka veel ette lugesin, siis see oligi asi, mis sellel tegelasel nn. ventiili pealt minema lennutas :)

    Pean tunnistama, et olen Stealthi keelekasutuse ja autohuvi põhjal alati stiilipuhtaks ossiks pidanud aga nüüd tuleb hoopis välja, et tegemist on täitsa ontliku noormehega, kes käib rahvavalgustuse korras külameestele saunas ajalehte ette lugemas.


    No umbes nagu Kreutzwald :) Tema tegeles kah nii-öelda "rahva valgustamisega".
    Ja "maakad" tunnevad ka ikka kohaliku poliitika vastu huvi.

    P.S. Ega ma täitsa usun, et nende "maakate" otsene kõnepruuk võib igast lumehelbekestest linnavurled ära ehmatada, nagu siin teemas vahepeal oli, aga sellega harjub ära :) Või noh, kes harjub, kes mitte :)
  • Kas tõesti pole kedagi, kes kõige selle hävitamisele, mis 25 aastaga on saavutatud, vastu hakkaks?

    Kas Mikser ei võiks mässama hakata (parteis liitlasi vast oleks)?

    Kas IRLs pole mingit rahvuslikult meelestatud seltskonda? (Tsahkna, Reinsalu, Vaher, Sester - kloune jätkub, aga peaks ju mõistusega inimesi ka olema).

    Masendav. Lihtsalt ei saa aru.
  • Kohe alguses oli teada, et eesmärk oli teha selline ilus kopsakas kingitus eraisikule, maksumaksja raha eest. Iseasi kui õnnestunult paberid korda aeti. Ja noh, ei õnnestunud.
    Kui aus olla, mul poleks olnud midagi selle vastu, et Ilvese välispoliitilise, Eestit hästi tutvustava tegevuse tõttu, olekski talle võinud sellises suuruses või veidi suuremas suuruses erakorralise preemia anda. Ja seda juba poole presidendi-aja jooksul. Kas keegi vaidleb vastu, et Ilves on teinud väga head müügitööd?

    Lihtsalt on võigas, kuidas tegelikult seda üritati teha. Lisaks igakuistele kopsakatele rahamaksetele, mis riik maksis selle talu eest.

    Oleks võinud juba Ilvese ametiaja algusest peale mingi riigi presidendi riigi omandis talu luua, kus president alaliselt elab ja kust ta välja kolib kui ametiaeg lõpeb. Riigi omandis talu, kus on kõik kulutused kontrolli all. Soome presidendil on neid 2 tükki.
  • ttrust
    Oleks võinud juba Ilvese ametiaja algusest peale mingi riigi presidendi riigi omandis talu luua, kus president alaliselt elab ja kust ta välja kolib kui ametiaeg lõpeb. Riigi omandis talu, kus on kõik kulutused kontrolli all. Soome presidendil on neid 2 tükki.


    No milleks? Kui külaliste võõrustamiseks Kadrioru loss parasjagu ei sobi, siis ajutiselt saab rentida mõne mõisa või turismitalu. Turvalisuse poole pealt on peaministri või KV juhataja julgeolek isegi olulisem aga nende puhul keegi (õnneks) ei räägi, et riik peaks neile mingi näidistalu ostma ja nad koos perega sinna küüditama. Ma ei saa kuidagi aru sellest presidendi ametikoha idealiseerimisest parlamentaarse riigikorra puhul.

    Sama lugu selle preemia maksmisega, presidendil on ka peale ametiaja lõppu ette nähtud hulk hüvesid. Mingisugused JOKK skeemid, et sinna midagi veel hea töö eest preemiaks juurde keevitada ei ole ok! Hea töö eest võib anda medali, president ise jagas neid teistele, seega peaks talle ka sobima. Ei ole nagu kuulnud, et Ilves oleks soovitanud kellelgi elutöö eest näiteks II järgu Kotkaristi asemel EAS'ist natuke pappi jokkida.

    Vastupidiselt paljudele ma ütleks, et jäin Ilvese tööga presidendina rahule aga kogu see Ermamaa teema on küll äärmiselt vastik! Sõltumata sellest, mis see EAS seal käkerdas (nagu ikka), siis Ilvese poolt oleks olnud aumehelik see raha tagasi maksta aga nagu meediast aru saan, siis sellest võimalusest ta keeldus.
  • ttrust
    Kohe alguses oli teada, et eesmärk oli teha selline ilus kopsakas kingitus eraisikule, maksumaksja raha eest. Iseasi kui õnnestunult paberid korda aeti. Ja noh, ei õnnestunud.
    Kui aus olla, mul poleks olnud midagi selle vastu, et Ilvese välispoliitilise, Eestit hästi tutvustava tegevuse tõttu, olekski talle võinud sellises suuruses või veidi suuremas suuruses erakorralise preemia anda. Ja seda juba poole presidendi-aja jooksul. Kas keegi vaidleb vastu, et Ilves on teinud väga head müügitööd?

    Lihtsalt on võigas, kuidas tegelikult seda üritati teha. Lisaks igakuistele kopsakatele rahamaksetele, mis riik maksis selle talu eest.

    Oleks võinud juba Ilvese ametiaja algusest peale mingi riigi presidendi riigi omandis talu luua, kus president alaliselt elab ja kust ta välja kolib kui ametiaeg lõpeb. Riigi omandis talu, kus on kõik kulutused kontrolli all. Soome presidendil on neid 2 tükki.


    Jälgides seda valetamist ja vassimist, mis Ilvest ümbritseb, tekib kahtlus ka tema välispoliitilise ja Eestit tutvustava tegevuse edukuses.
  • Ilves oli oma 2 ametiaega sisuliselt start-uppide suursaadik ja müügimees. Rändas mööda maailma ringi ja aitas nii mõnegi seni kinni olnud ukse lahti teha. Nüüdseks on mitmed neist startuppijatest miljonärid saanud. Ja nii mõnegi eduloo puhul ka Ilvesel tähtis roll kanda.

    Kas neil on raske teha üks sihtotstarbeline annetus EASi arvele ja tõmbaks sellele teemale joone ükskord alla? Et see oleks kummardus Ilvese poolt osutatud abi ja Eesti IT propageerimise eest. Analoogne annetus ju erakondadele alles mõned kuud tagasi tehti.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon