Etalon Varahaldus - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Etalon Varahaldus

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • MSM
    Loen Buffetit ja ka seal tsiteeritakse kellegi öeldut, et kui sul on IQ 160, siis pane 30 sellest müüki.

    Aga investeerimine on see ikka - investeerimine optsioonidega või kuidagi teisiti nimetatult.


    Oot oot, ma saan aru, kui sa müüd aktsiatele putte. Kuidas VIXi peale panustamine on optsioonide kaudu investeerimine?
  • wise
    VIXi vastu panustamine ei ole investeermine, ja see ei ole ka kauplemine. Äripäev ja kõik muud sõbrad, palun ärge nimetage seda tegevust investeerimiseks. Halb komme, mis võib algajatele külge jääda. See on 100% gambling.

    Mida vanemaks ma saan, seda vähem ma suudan vahet teha investeerimisel, kauplemisel ja gamblimisel. Lõppude lõpuks tahab lõviosa inimestest madalalt osta ja kõrgelt müüa, aga ainult väga vähestel tuleb välja. Kui vaadata tulemusepõhiselt, siis on suurem osa kauplejatest ja investoritest lihtsalt gamblijad.

    Aga kui sildid kõrvale jätta, siis reversion to the mean on igati lugupeetud strateegia nii kauplejate kui investeerijate hulgas. Kui Etalonil oleks sarnaseid ja vähekorreleerunud strateegiaid olnud mitmeid, siis oleks nagu päris hekifond olnud ja küllap oleks ka raha tehtud. Ainult ühe pika sabaga eventi eeldava strateegiaga üle poole aasta elada on muidugi päris ekstreemne.
  • Charlie Munger said at the 1996 Berkshire Hathaway Annual Meeting: "Warren talks about these discounted cash flows. I've never seen him do one." ["It's true," replied Buffett. "If (the value of a company) doesn't just scream out at you, it's too close."]

    Alice Schroeder:" Buffett simply looks at detailed long-term historical data and determines, based on the price he has to pay, if he can get at least a 15% return."
  • Each morning, at the market’s open, Seth M. Golden, a former logistics manager at a Target store, fires up the computer in his home office in northern Florida and does what he has done for years: Put on bets that Wall Street’s index of volatility, the VIX, will keep falling.
    ...
    Now, he is starting a hedge fund dedicated to wagering against the VIX. Investors, he says, have been pounding on his door to get in early, offering him $100 million for starters.

    That is a lot of money for a onetime Target manager.

    NY Times
    via http://thereformedbroker.com/2017/08/28/holy-fing-s/.
  • Asume taas põnevusega ootama, kes teenisid rohkem kas Kanepi või Talpsepad
  • -61,2% on siis dividendi mitte arvestatud. Vahe on aga marginaalne.
  • Etalon Varahaldus - tõeline etalon rahapõletuse vallas, tegutseb loomisest alates raudkindlalt töötava moto alusel:
    "Cut your profits and let your losses run".
    Just selle vankumatu loogika rakendamisel saavutatud uskumatuna näiv shedööver: tootlus -61% aasta algusest!

    Liitu kohe ja sa ei kahetse! Su raha põleb nii heleda leegiga, et see lausa lummab!
  • Eestlased on oma olemuselt tegelikult väga rõõmsad. Väheke iseäralik see rõõm ju on, aga samas tunneb selle järgi eestlase ilmeksimatult ära.
  • Minul on pigem see küsimus, et üks vendadest on TTÜ õppejõud ja kas ta õpetab seal siis noortele inimestele spekuleerimist? Isegi kui ta täpselt seda ei õpeta, on ta siiski ju noortele tulevastele majandusinimestele eeskujuks ja neile võib jääda mulje, et tuletisintrumentidega spekuleerimine ongi normaalne innvesteerimistegevus...
  • msr
    Minul on pigem see küsimus, et üks vendadest on TTÜ õppejõud ja kas ta õpetab seal siis noortele inimestele spekuleerimist? Isegi kui ta täpselt seda ei õpeta, on ta siiski ju noortele tulevastele majandusinimestele eeskujuks ja neile võib jääda mulje, et tuletisintrumentidega spekuleerimine ongi normaalne innvesteerimistegevus...


    Vastupidi, ta just Etaloniga demonstreerib, et spekuleerida ei tohi!
  • Mõelge kui neil alguses kogemata õnnestunud oleks... Pööritaksid täna kogu viimastel aastatel kergelt teenitud raha.
  • msr
    Minul on pigem see küsimus, et üks vendadest on TTÜ õppejõud ja kas ta õpetab seal siis noortele inimestele spekuleerimist? Isegi kui ta täpselt seda ei õpeta, on ta siiski ju noortele tulevastele majandusinimestele eeskujuks ja neile võib jääda mulje, et tuletisintrumentidega spekuleerimine ongi normaalne innvesteerimistegevus...


    Antud juhtumis väga selgelt ei ole tegu spekuleerimisega. "Eesti keele seletav sõnaraamat" selgitab, et spekulatsiooni korral teostatakse kõrgema hinnaga mahamüümine.
  • Spekuleerimine on midagi muud kui puhas gambling.
  • Tahtlik tapmine ja õnnetuse tagajärjel surm on ka erinevad asjad, tulemus paraku sama. Keegi saab surma.

    Vabandust morbiidse võrdluse eest, aga ka antud kontekstis on investoril kama kaks kas spekuleerimine ja loto mängimine on erinevad asjad või mitte, sest joone all on mõlemal juhul punane värv.
  • Näib, et siinsetel inimestel on üksteisest väga erinev arusaam sõnast "spekuleerimine".
  • See Etaloni saaga on nagu kamikaze, kes usub optimistlikult, et seekord ei lenda õhku. Siin on poistel psühholoogiline barjäär: strateegia on välja lubatud, kardetakse lollina paista ja tunnistada, et see ei toimi ning eestlasliku jonnakusega ikka jätkatakse, samas ise aru saades, et see plaan ei toimi. Iroonia selles, et järelejäänud kapitali saaks vähemalt säilitada, kuid ego nii suur, et pigem panna kõik põlema kui oma viga tunnistada.
  • cash
    Iroonia selles, et järelejäänud kapitali saaks vähemalt säilitada, kuid ego nii suur, et pigem panna kõik põlema kui oma viga tunnistada.


    Olgem ausad, praeguseks hetkeks on mängu ilu ka juba midagi väärt. Nii et las ta põleb.

  • Mikk ütles mingis tabloidis, et ta õlitab uut vettpidavat plaani, mis pidavat valmima jaanuariks. Ma ise loodan väga, et et Etalonil selleks ajaks veel midagi kukrus on, sest siis saab vähemalt teada, mis plaaniga on tegu. Kui Mikk läheb näiteks S&Ps pikaks, siis on ilmselt aeg küps, et üks kõva ahjutäis volatiilsuse tõusu peale panna.
  • Oli see Äripäevas või kuskil mujal, aga Mikk selgitas ühes intervjuus, et Etaloni raha on kahes tütres, millest ühel on rahulikum ja teisel agressiivsem strateegia. Ma ei mäleta kas need proportsioonid olid 50/50 või 40/60, aga eeldades, et rahulikum pool ei ole niipalju kaotanud, võib arvata et agressiivsem osa on üpris tühi nüüd.
  • cash
    See Etaloni saaga on nagu kamikaze, kes usub optimistlikult, et seekord ei lenda õhku. Siin on poistel psühholoogiline barjäär: strateegia on välja lubatud, kardetakse lollina paista ja tunnistada, et see ei toimi ning eestlasliku jonnakusega ikka jätkatakse, samas ise aru saades, et see plaan ei toimi. Iroonia selles, et järelejäänud kapitali saaks vähemalt säilitada, kuid ego nii suur, et pigem panna kõik põlema kui oma viga tunnistada.


    Sama asi riigi tasandil aktsiisidega:)
  • Teil on sõnast spekuleerimine veneaegne arusaam. Kas kõik päevakauplejad on spekulandid? Warren Bffett ütles kah enda kohta, et ta on spekulant.

    Aga Etaloni investoritele pole vaja kaasa tunda. Nad teadsid mis hakkab toimuma ja loodetavasti söögiraha sinna ei pannud.
  • Spekuleerimise mõiste kohta ei ole vaja vaadata sõnastikku, eriti veel sellist mis on Eestis välja antud, vaid lugeda "Aktsiamänguri pihtimusi" kus börsiajaloo üks suurimaid spekulante Jesse Livermore ise ütleb lihtsalt ja arusaadavalt mis spekuleerimine on...
  • kaidoke
    Oli see Äripäevas või kuskil mujal, aga Mikk selgitas ühes intervjuus, et Etaloni raha on kahes tütres, millest ühel on rahulikum ja teisel agressiivsem strateegia. Ma ei mäleta kas need proportsioonid olid 50/50 või 40/60, aga eeldades, et rahulikum pool ei ole niipalju kaotanud, võib arvata et agressiivsem osa on üpris tühi nüüd.


    Kummaline paistab ka Äripäev, kes tundub isegi heroiseerivat vendi ja artiklitest kumab nagu oleks tegemist mingite auväärsete investeerimigurudega nagu Buffett, keda Bloomberg, CNBC jt tõttavad kohe intervjueerima kui börsil mingi suurem võnge toimub...kõik see jätab mulje, et see mida vennad teevad, ongi igati õige ja asjatundlik tegevus.
  • msr
    kaidoke
    Oli see Äripäevas või kuskil mujal, aga Mikk selgitas ühes intervjuus, et Etaloni raha on kahes tütres, millest ühel on rahulikum ja teisel agressiivsem strateegia. Ma ei mäleta kas need proportsioonid olid 50/50 või 40/60, aga eeldades, et rahulikum pool ei ole niipalju kaotanud, võib arvata et agressiivsem osa on üpris tühi nüüd.


    Kummaline paistab ka Äripäev, kes tundub isegi heroiseerivat vendi ja artiklitest kumab nagu oleks tegemist mingite auväärsete investeerimigurudega nagu Buffett, keda Bloomberg, CNBC jt tõttavad kohe intervjueerima kui börsil mingi suurem võnge toimub...kõik see jätab mulje, et see mida vennad teevad, ongi igati õige ja asjatundlik tegevus.

    msr, kui nimi müüb ja pappi tuleb, kas saab seda siis neile pahaks panna? Loll ei ole see, kes küsib, vaid see, kes selliste koolituste eest maksab.
  • msr
    Spekuleerimise mõiste kohta ei ole vaja vaadata sõnastikku, eriti veel sellist mis on Eestis välja antud, vaid lugeda "Aktsiamänguri pihtimusi" kus börsiajaloo üks suurimaid spekulante Jesse Livermore ise ütleb lihtsalt ja arusaadavalt mis spekuleerimine on...


    Siis tuleks juba Seth Klarmani Margin of Safety läbi lugeda, et investeerimise ja spekuleerimise erinevus endale päris lõplikult selgeks teha.
  • hävimistempo on sarnane Napoleoni juhitud Prantsuse Suure Armeega millest Venemaalt pagedes koju jõudis 10%.
    Aga päris Waterloo tuli ju veel tükk maad hiljem , vara veel maha kanda ka etaloni usku . VIX on surnud, elagu VIX !
  • Ärge olge õelad. Tegelikult ei alustanud vennad investeerimist mitte papa rahadega, vaid pisikeste summadega mis oma kasinast palgast tühja kõhtu trotsides kõrvale pandi ning tootlus ei ole mitte -50% nagu teile asjatundmatuile tundub, vaid hoopis +60%

    http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=aripaev20140827.2.6.1
  • Mulle meenub, et siiski seda oma raha võimendati päris-päris kõvasti. Mikul on vanem vend ja kas ei olnud nii, et tegelikult ta gämblis tema rahaga lõpuks?
  • Mikk Talpsepp 4 portfelliga börsihai top50s, ilmselt veel kümmekond väljaspool top50?

    Investoritel on kindlasti põnev vaadata, kuidas virtuaalrahaga plussis ollakse. Samas saab võib-olla Etalon virtuaalraha tulemustest julgustust ning hakkab hoops tõusule panustama?
  • Toimetab hoopis konverentsi kallal. äp:
    "Talpsepp rassistist ei loobu. Singapuris suurt investeerimiskonverentsi korraldav Mikk Talpsepp ei kavatse loobuda ühest peaesinejast, kes on enda rassistlike avalduste tõttu välja heidetud juba kolme firma nõukogust. Jutt käib ülituntud investorist Marc Faberist, kes on Talpsepa konverentsi üks peaaesinejaid. Ehkki USA investeerimiskogukond on ta öeldu üksmeelselt maha laitnud, otsustas Talpsepp ta siiski esinejate nimekirja jätta ning astus tema kaitseks välja." http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/10/19/talpsepp-rassistist-ei-loobu
  • See virtuaalrahaga mängimine on suur enesepettus, sest päris raha päriselus ei käitu kunagi nii nagu virtuaalmäng ja ka inimpsüühika käitub reaalset raha investeerides teisiti kui virtuaalmängus...
  • msr
    See virtuaalrahaga mängimine on suur enesepettus, sest päris raha päriselus ei käitu kunagi nii nagu virtuaalmäng ja ka inimpsüühika käitub reaalset raha investeerides teisiti kui virtuaalmängus...


    Väga oluline aspekt ,millest tihti mööda vaadatakse. Liiga tihti.
  • Ütlesin seda varem ja ütlen seda veel, kui te paigutate raha inimesse, kes ei ole psüühiliselt päris terve, siis te võtate veel ühe riski. Selline inimene võib olla kogenud, intelligentne, kuid ometi võivad teda haarata soovmõtlemine, sõltuvus, ja kõige koledamad asjad jätame välja. On tõsi, et Warren Buffetti ema, õde, vanaema, vanavanaema kannatasid raskete psüühikahäirete käes, midagi pole parata, ka paigutamisega vaimuhaiglasse. Buffettist pole see ka mööda läinud, ilmselt on tal rohkem vedanud, et mingid muud isikusejooned on domineerinud. On see nüüd erand või mitte, aga kui eesmärk pole mitte mänguilu/koledus, vaid rahakasvatamine, peaks ülaltoodust endale aru andma.
  • Eesti riskifondi juht kisti rahvusvahelisse rassismiskandaali

    See mäng on way to big nende Talpseppade pundi jaoks.

    Ma siiski loodan, et vana ei ole siiski sellesse skandaali tõmmatud ja sellel teemal rohkem sõna ei võta. Rassistlikud teemad on täiesti võõras valdkond Eestis, ammugi mingi 30ndates kuulsusejanu ihkava mänguri jaoks. See võib ikka päris koleda s...pleki eesti riigile peale tõmmata, mida hullemal juhul peavad diplomaadid klattima hakkama.
  • wise
    Eesti riskifondi juht kisti rahvusvahelisse rassismiskandaali

    See mäng on way to big nende Talpseppade pundi jaoks.

    Ma siiski loodan, et vana ei ole siiski sellesse skandaali tõmmatud ja sellel teemal rohkem sõna ei võta. Rassistlikud teemad on täiesti võõras valdkond Eestis, ammugi mingi 30ndates kuulsusejanu ihkava mänguri jaoks. See võib ikka päris koleda s...pleki eesti riigile peale tõmmata, mida hullemal juhul peavad diplomaadid klattima hakkama.


    See boldis osa on parimalt sõnastatud Miku kirjeldus. Just selle konverentsi korraldusega lõi selle diagnoosi lõplikult paika. Enne seda võis veel mingeid muid põhjuseid pakkuda, aga see läbi kukkuv konverents (koos börsihais toimuvaga..) on suur rasvane täpp i-l.
  • Marbella kommentaar ületab igasugused viisakuse piirid. On solvav, mõnitav ja peaks ületama selgelt antud foorumi piirid.

    Lisaks Marbellale on samuti ilmelik, et teine finantsvaldkonnas töötav, enda vägitegude pärast nimevahetuse läbinud inimene on üks minu suurimaid kritiseerijaid ja mõnitajaid.

    Natuke võiks hoida kenamat joont.
  • Anton Kreiliga olen korduvalt kohtunud ja tema puhul ei ole tegu šarlataniga. Enda kursustel ta ei õpeta päris kiirete miljonite teenimist ja laseb osalistel ise leida ideid ja luua strateegiaid, küll aga õpetab mõistlike riskide juhtimise ja strateegiate hindamise aluseid ja suunab õpilasi valelt suunalt õigemale. Tema esinemiste kuulamisest ja väikesest tööst andmetega piisaks, et olla edukas kaupleja.
  • Etalon Varahaldusega on täiesti võimalik, et olen veel mõnda aega löögi all. Pärast ajaressursi vabanemist pärast konverentsi hakkavad eeldused paremateks tulemusteks märkimisväärselt tõusma.

    Seni aga saab siin rääkida mida iganes.
  • MikkTalpsepp
    Etalon Varahaldusega on täiesti võimalik, et olen veel mõnda aega löögi all. Pärast ajaressursi vabanemist pärast konverentsi hakkavad eeldused paremateks tulemusteks märkimisväärselt tõusma.

    Seni aga saab siin rääkida mida iganes.

    Mikk, ma saan siis aru, et hunniku portudega Hai mängus osalemine ning igasugu koolitustel esinemine, on olulisem kui Etalon?
  • Saab konverents läbi, jääb veel LHV aktsiamäng, mis oma virtuaaltehingutega ka omajagu ajaressurssi võtavad. Eks neid sai tehtud ju päris mitmeid pluss veel mõned. Aga pärast mängu lõppu, kulla investorid, olete jälle sajaprotsendilist tähelepanu väärt.
  • Ma jälgin turgu nii või naa. Hai osalemine on mäng. 10 minutit rohkem või vähem aega päevas ei ole suur vahe ega piisav, et teatud tüüpi tehinguid päris rahaga teha. Tund või 2 rohkem aga võib olla suur vahe. Sellega ma praegu siin piirduks ja laseks teil rahulikult edasi arutleda.
  • MikkTalpsepp
    Etalon Varahaldusega on täiesti võimalik, et olen veel mõnda aega löögi all. Pärast ajaressursi vabanemist pärast konverentsi hakkavad eeldused paremateks tulemusteks märkimisväärselt tõusma.

    Seni aga saab siin rääkida mida iganes.


    Kui ma oleks oma raha pannud kusagile fondi, kus juhatuse liige ja fondijuht sellise avalduse teeb, siis ma ilmselt nõuaks selle kohe täies ulatuses tagasi.

    Ülal toodud avaldusega ütleb ju fondijuht ja juhatuse liige lühidalt:
    1. Mul on praegu paremat teha kui teie rahale tootlust otsida.
    2. Ma tean, et kui ma rohkem aega pühendaks, siis oleks tulemused paremad. Aga ma ei pühenda.
    3. Eelmisest tulenevalt - kuna mul aega pole, siis teen praegu tööd kiirustades ja mitte piisava hoolsusega. Sellest tulenevalt (aga ilmselt mitte ainult sellest) olen ka YTD enamiku teie rahast põlema pannud.

    Seadusest tuleneb juhatuse liikme hoolduskohustus ja selle rikkumisel juhatuse liikme vastutus. Kui selliseid avaldusi teha, siis ei saa ka imestada investorite ja muidu kiibitsejate pahameelt.
  • Huvitav, et Mikk minu kommentaari enda arvele pani. Seal puudub aga igasugune viide konkreetsele inimesele, peale üldtuntud faktide Warren Buffetti kohta. Olen maksimaalselt viisakas ning räägin üldisest. Pole psüühiaater ja diagnoose ei pane. Mure loomulikult on.
  • Etalon Varahalduse eesmärk on 10 aastaga jõuda ettenähtud punkti. Varem või hiljem hakkavad börsidel juhtuma asjad, mis on juhtunud palju kordi varem, mis avab meeletult võimalusi.

    Turgude rahulikkus on olnud börsiajaloo ühes äärmuses. See ei jää nii igavesti. Nii nagu suudan raha teenida kiiresti nõnda ka kaotused võivad olla suured. Agressiivsus, millega ma võin vara juhtida võib tunduda liiast kõigile, kel on teoreetilised teadmised. Ma olen kogu aeg tegutsenud praktilises maailmas. Ma tõusen kiiresti, kaotan vahel palju, kuid iga mõne aja tagant teen uue kõrgeima tipu ja vahel tippe järjest. Etalon Varahaldusega ma ei ole uut tippu teinud nüüd juba 10 kuud ja tundub, et NAV 1.3 on kaugel, aga ei ole tegelikult.

    Minnes turu vastu on kaotused suhteliselt väikesed, isemoodi probleem on kui tehingud on teataval määral võimendatud. 2018. aasta tuleb ilmselt väga huvitav.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon