Investeerimiskoolitused ja reklaam litsentseerituks? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Investeerimiskoolitused ja reklaam litsentseerituks?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Olukorras kus pangad ei tohi isegi fonde soovitada, rääkimata aktsiatest, lokkab suvaliste tüüpide "investeerimiskoolituste" buum. Küll lubatakse krüptoga miljonäriks, automaatse süsteemiga 10% kuus jne. Suvalised tüübid võivad internetis soovitada krüptosid, valuutakauplemist, nn automaatseid süsteeme.

    https://www.facebook.com/investeerimisseminar/videos/194050808054706/

    Selliseid ajuvabadusi on hulgim
  • abesiki
    Olukorras kus pangad ei tohi isegi fonde soovitada, rääkimata aktsiatest, ...

    See on nüüd küll äärmiselt kurb uudis.
    Tekitab tõsist viha seadusandliku võimu ja nanny-state suhtes.
  • Eraisikutel pole võimalik täna neutraalset finantsnõustamist saada, mistõttu riigil tasuks keelamise ja käskimise asemel mõelda finantsnõustamise peale, mis oleks kättesaadav kõigile.
  • TauriA
    Eraisikutel pole võimalik täna neutraalset finantsnõustamist saada, mistõttu riigil tasuks keelamise ja käskimise asemel mõelda finantsnõustamise peale, mis oleks kättesaadav kõigile.


    Mõte on hea, aga kuna selle tulemiks on veel üks "EAS", siis, ei, aitäh! :-/
  • Et tehtaks riiklik investeerimisnõustamine? See võiks isegi pointi omada..

    Aga see ei lõpetaks sodi müümist. Paljud inimesed panevad päriselt oma säästud kõiki coini alla või nn "automaatsesse süsteemi".
  • Ei, ma ei pidanud päris riiklikku investeerimisnõustamist silmas. Pigem, et riik looks raamistiku, mis aitaks inimestel saavutada finantstarkust. Ma ei taha öelda, et kopeerime USA süsteemi, kus pensionivarade haldamine on puhtalt inimeste enda käes, kuid mingi variatsioon sellest tasuks kindlasti kaalumist. Täna on minu raha sunnitult II sambas, kus ma saan parimal juhul valida fondi. Aga ülejäänud?
  • ttrust
    See on nüüd küll äärmiselt kurb uudis.
    Tekitab tõsist viha seadusandliku võimu ja nanny-state suhtes.

    Aga pruugitud läpakate müügi puhul on riiklik nanny väga vajalik ja asjakohane?
  • Ärgu soovitagu, aga lasku osta. Eks see on foorumitest ka mujalt läbi jooksnud, aga kui ma ikka tahan nt kulda või hõbedasse läbi GLD või SLV või Kreekasse läbi GREKi investeerida, no kes kurat võtab mult selle õiguse?
  • ziff
    ttrust
    See on nüüd küll äärmiselt kurb uudis.
    Tekitab tõsist viha seadusandliku võimu ja nanny-state suhtes.

    Aga pruugitud läpakate müügi puhul on riiklik nanny väga vajalik ja asjakohane?

    Kust august nüüd sellised jaburad järeldused tekkisid?
  • ttrust
    ziff
    ttrust
    See on nüüd küll äärmiselt kurb uudis.
    Tekitab tõsist viha seadusandliku võimu ja nanny-state suhtes.

    Aga pruugitud läpakate müügi puhul on riiklik nanny väga vajalik ja asjakohane?

    Kust august nüüd sellised jaburad järeldused tekkisid?

    Üks kasutatud sülearvutite müüja sai vastu näppe, sest tal on allahindlus märgitud uue arvuti hinna suhtes. Umbes sama hea kui 2006. aasta Ford Focusel oleks kasutatud autode müügiplatsil hinnalipikule märgitud üüratu soodukas -75% näol, sest autot müüakse konkreetsel hetkel 3000 euroga, kuid kümme aastat ja enam tagasi võisid poest osta sama konfiguratsiooniga auto 12 000 euroga. Iseasi küsimus on see, et kas tegu on riikliku nanny-statega või tegeliku idiootsuse piiramisega kui mingisugune ajalooline hind võetakse ja seda kasutatakse ilma raha ajaväärtuse kontseptsiooni kasutamata reklaammaterjalis kauba müümisel? Mina usun antud juhul viimasesse, küllalt on neid inimesi, kes vaatavad, et kui kallis oli kunagi ja kui suure võidu nüüd saab. Tegelikult aga ei pruugi seade mitte olla turuväärtuses.
  • abesiki
    Olukorras kus pangad ei tohi isegi fonde soovitada, rääkimata aktsiatest, lokkab suvaliste tüüpide "investeerimiskoolituste" buum. Küll lubatakse krüptoga miljonäriks, automaatse süsteemiga 10% kuus jne. Suvalised tüübid võivad internetis soovitada krüptosid, valuutakauplemist, n automaatseid süsteeme.

    https://www.facebook.com/investeerimisseminar/videos/194050808054706/

    Selliseid ajuvabadusi on hulgim


    Täiesti nõus. Sellised koolitajad peaks oma tegevuse majandustegevuse registris registreerima ja koolitusloa taotlema. Koolituse korraldajal peaks olema varasem koolituse korralduse kogemus ja varasem varade juhtimise kogemus ning koolitajal endal (lekotril endal) peaks olema kas CFA või näiteks 15.a. töökogemus. Kui keegi pläägutab, et tal on 10% igakuist tootlust, siis on see suure tõenäosusega pettus, niikaua kui pole vastupidist tõestatud. Sama kehtib nende Investoriteliit OÜ-de kohta, mis eksitavad oma nimega ja nende Amazoni ülikalliste get-rich-quick koolitajate kohta. Ma pole päris kindel, kas need kinnisvarakoolitajad ja investoriteliidud ja klubid ka päris lõpuni legit ikka on, kuna rahvas paneb kõige selle jama peale jõhkra raha magama. Asi pole siis selles, kas neid koolitusi võiks korraldada, igaüks tehku oma rahaga mida tahab, vaid kas neid tohiks laus avalikkusele reklaamida.
  • Jah, ega loodus tühja kohta salli.
    Ametlik "investeerimisalane nõustamine" sisuliselt keelati ära, eks keegi peab selle tühimiku nüüd täitma.
    Jumalat enam ei usuta, küll aga usutakse kristalle, nõidu, sensitiive, mida iganes et tühimikku täita.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon