BÖRSIKRAHH 2020 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIKRAHH 2020

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • pahurik
    Jate
    Kui varem n.ö. tekitasid börsimulle "lollid" ja ahned investorid, siis edaspidi tekitavad neid kes?

    keskpangad,kes siis veel


    ... kui juba kerget pohmelli ravitakse pudeli viina ja suutäie aspiriiniga, siis see tsükkel hästi ei lõppe.
  • Visahing
    312,28 oli SPY Fibbonacci level 50%, ei tasu veel liiga vara hõisata.
    Eesti keeles hind käis ära 16% põhjast täpselt poole võrra ülespoole.
    314 tähtis punkt, kui selle ära puutub ja EI saa üle, siis hapu.


    Ja eile kurja kuulutav ennustus ka peab, spy -3,5%
  • Foorumis suht vaikne täna olnud. Tõusupäevadel hõisatakse, languspäevadel vaikitakse?

  • Opex languspäevadel on kaks varjant:
    1. Tõmba tekk üle pea ja värise hirmust
    2. Kontratreid ehk osta. Hirm suur, aga spy pole 300läbi ja osta lolli kindlaid asju.
  • stefan
    stefan
    stefan
    DJI just sulges

    +5,09%

    DJI just sulges

    -2,95%

    DJI just sulges

    +4,53%

    DJI just sulges

    -3,58%
  • 80% börsil teeb tänapäeval börsil tehinguid arvuti, tema näeb turul hirmu, käsk sell ja kõik nagu üksmees jälgivad üksteist. Tööga täna hõivatud pikemalt, aga huvitav oleks teada, mis päikese sektor roheline, mis uudis?
  • serk
    Nädala lõpuks uued rekordid. Kes praegu 100% sisse ei lähe jää 2020 rallist ilma. Selle teema võib sulgeda selleks aastaks - keskpangad ei luba mingit krahhi.

    Suurepärane mõte! Kahju, et sündis enneaegsena..
    Aga vanarahvas soovitaski rege suvel rautada. Ja börsil raha laiaks löömise asemel kratt ehitada.

    Maksudega saab sead linnu kombel lendama panna, aga keskpankadega börsid vaid konna kombel hüppama.

    ---
    Endiselt TTM lühike
  • TTM tähtsusetu.

    GE huvitav. Viimane intressikärbe oli väga valus löök neile. Kui FED peaks veel intressi langetama siis läheb nende jaoks supp väga lahjaks. Tusa upgrade tuli veider- järsku unustas pensionid kui suurima kirve nende peakohal. Jään arvamuse juurde et päris 2020 krahh saab tulla mõne suure defauldist, mille üks hea kandidaat on GE.
  • Kuna paljud on takkajärgi targad, siis lihtsalt ütlen, mida ise teen praegu. Väikeinvestorina ma turgu ei mõjuta ;).
    Olen kukkumise algusest saati müünud. Põrked on toredad kohad, kus natuke vahel jälle maha laadida õnnestub. Täna istun jälle paremas servas :)
    Loomulikult võib turg kohe üles minna ja siis on kurb, et palju raha lauale jäi. Aga minu jaoks on hetkeolukord piisavalt hapu, et oma isikliku rahaga pikk olla.

    just my 1 cent (kaks on liiga palju)
  • Velikij
    Kuna paljud on takkajärgi targad, siis lihtsalt ütlen, mida ise teen praegu. Väikeinvestorina ma turgu ei mõjuta ;).
    Olen kukkumise algusest saati müünud. Põrked on toredad kohad, kus natuke vahel jälle maha laadida õnnestub. Täna istun jälle paremas servas :)
    Loomulikult võib turg kohe üles minna ja siis on kurb, et palju raha lauale jäi. Aga minu jaoks on hetkeolukord piisavalt hapu, et oma isikliku rahaga pikk olla.

    just my 1 cent (kaks on liiga palju)


    Velikij, madalamatelt tasemetelt ostmise mõttes pisut hiljaks jäädes on palju väiksem mure, kui kriisi ajal oma portfelliga punases istudes.
    Kui su portfell sadadesse tuhandetesse ei ulatu, siis kuristiku serval tasuks ikka esimesel võimalusel jalga lasta - vähemalt ise olen seda teinud - isegi vaatamata sellele, et mul pole investeeritavat raha lähiajal vaja.
  • Selle kohta vist öeldakse, et lihtsam on tagasi teha kaotatud võimalust kui kaotatud raha
  • Paistab, et pikaajaline strateegia TVIX-i shortida saab lühiajalise tagasilöögi

  • Natuke googeldasin seda asja ja selle "teadusliku" uurimuse põhjal arvan, et corona epideemia on paari nädala pärast läbi. Miks ma nii arvan:

    UV kiirgus tapab viiruseid ja takistab nende levikut oluliselt (viirused ei ela keha välist aega üle). Olete märganud, et avalikes WCdes on sinise valgusega kätekuivatid? Need on UV kiirguse lambid, mis tapavad baktereid.

    Kõige suurem UV kiirguse allikas muidugi on päike. Flu season kestab tavaliselt märtsini ja peamiselt seetõttu, et päike hakkab kõrgemalt käima ja ilm läheb soojemaks/selgemaks , mis tõstab UV kiirguse taset.

    Üpris kiiresti peale seda kui Wuhanis läks ilm paremaks ja temperatuur tõusis 16-17 kraadi kanti hakkas Hiinas viiruse levik aeglustuma. Täna on Hiinas keskmiselt 100-200 uut juhtumit päevas: https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Ilma soojenemine ei lõpeta minuti pealt viiruse levikut, sest ikka esineb juhtumeid kus viirust levitatakse otsese kehavedelike kontaktiga aga pindadelt nakkuse saamise tõenäosus väheneb. Samuti ei peatu haigestumiste juhtumid kohe, sest coronaviirusel on üpris pikk peiteaeg ja need kes juba on nakatunud jäävad ikka haigeks, isegi kui väljas on piisav UV tase. Ilmateate kohaselt läheb Milaano kandis juba see nädalavahetus soojaks ja päikeseliseks.

    Seetõttu arvan, et ilma soojenedes hakkab viiruse levik aeglustuma ja paari nädala jooksul on juba selge, et pandeemia on selleks korraks läbi.
  • Sa ikka tead, et Iraanis on praegu UV indeks 6-10, Kuveidis ja Bahreinis 9, Koreas 6?

    Edit: pooles USA-s ka hetkel 6-9.
  • kindsigo
    Sa ikka tead, et Iraanis on praegu UV indeks 6-10, Kuveidis ja Bahreinis 9?


    http://www.meteovista.co.uk/Middle-East/Sunpower-Iran/82
  • miks seal praegu on nii väike, aga järgmised päevad nii kõrged?

  • pandeemia saab läbi aga Hiina on ikkagi toast ja kiiret taastumist börsidel ei tule.Ma arvan,et Hiina ongi selle gripi teatri taga,et viia tähelepanu kõrvale tegelikust asjade seisust ehk siis sealse mega majandusmulli lõhkemisest.
  • yanek
    miks seal praegu on nii väike, aga järgmised päevad nii kõrged?


    Prognoos on päevane maksimum. See võib olla väga lühiajaline ja enamus ajast ei küündi indeks selle lähedalegi. Samuti paistab, et ilm hakkab soojemaks minema.
  • SideKick
    yanek
    miks seal praegu on nii väike, aga järgmised päevad nii kõrged?


    Prognoos on päevane maksimum. See võib olla väga lühiajaline ja enamus ajast ei küündi indeks selle lähedalegi. Samuti paistab, et ilm hakkab soojemaks minema.


    Nii lähedal ekvaatorile käib päike ikka väga kõrge kaarega ja UV indeks püsib laes suure osa päevast. Meil siin Eestis on tõesti nii, et kl 12-14 on UV indeks kõrgel ja siis tuleb suht kiirelt alla.
  • SideKick
    Natuke googeldasin seda asja ja selle "teadusliku" uurimuse põhjal arvan, et corona epideemia on paari nädala pärast läbi. Miks ma nii arvan:

    UV kiirgus tapab viiruseid ja takistab nende levikut oluliselt (viirused ei ela keha välist aega üle). Olete märganud, et avalikes WCdes on sinise valgusega kätekuivatid? Need on UV kiirguse lambid, mis tapavad baktereid.

    Kõige suurem UV kiirguse allikas muidugi on päike. Flu season kestab tavaliselt märtsini ja peamiselt seetõttu, et päike hakkab kõrgemalt käima ja ilm läheb soojemaks/selgemaks , mis tõstab UV kiirguse taset.

    Üpris kiiresti peale seda kui Wuhanis läks ilm paremaks ja temperatuur tõusis 16-17 kraadi kanti hakkas Hiinas viiruse levik aeglustuma. Täna on Hiinas keskmiselt 100-200 uut juhtumit päevas: https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Ilma soojenemine ei lõpeta minuti pealt viiruse levikut, sest ikka esineb juhtumeid kus viirust levitatakse otsese kehavedelike kontaktiga aga pindadelt nakkuse saamise tõenäosus väheneb. Samuti ei peatu haigestumiste juhtumid kohe, sest coronaviirusel on üpris pikk peiteaeg ja need kes juba on nakatunud jäävad ikka haigeks, isegi kui väljas on piisav UV tase. Ilmateate kohaselt läheb Milaano kandis juba see nädalavahetus soojaks ja päikeseliseks.

    Seetõttu arvan, et ilma soojenedes hakkab viiruse levik aeglustuma ja paari nädala jooksul on juba selge, et pandeemia on selleks korraks läbi.


    Mul on siiski mõned kommentaarid:
    Kas Wuhanis hakkas keisside arv langema, kuna keisside arv hakkas langema või kuna Hiinal on nüüd oluline(olulisem) majandus käimas hoida?
    Põhjapoolkeral loetakse gripihooaeja lõpuks pigem Aprilli-maid, mitte veebruari(*märtsini), maakeral on ka lõunapoolkera, kus gripihooaeg on nn. meie suvel ja rahvas nagu aru oleme saanud rändab üllatavalt palju, sealt kohe tekibki küsimus et milline on korona nakkusvõime vs tavalised külmetushaigused(muud koroona viirused ja gripp)

    Iraanis on leitud corona nakatunuid üle terve riigi, ka seal kus hetkel 28+ kraadi temp ja päike lõõskab (kuigi jah pole teada, kas nad on sisse tulnud külmematest regioonidest, või mis jant seal on)

    Üldiselt ma ei vaidle vastu: UV kiirguse kasv ilmselt leevendab olukorda, nagu meil ikka külmetushaigused leevenevad päeva pikenedes.
  • popmart
    pandeemia saab läbi aga Hiina on ikkagi toast ja kiiret taastumist börsidel ei tule.Ma arvan,et Hiina ongi selle gripi teatri taga,et viia tähelepanu kõrvale tegelikust asjade seisust ehk siis sealse mega majandusmulli lõhkemisest.

    Rumalatele vandenõuteooriatele on meil eraldi rubriik, palume moderaatoril postitus sinna tõsta.
  • Täna on ju +5% päeva kord ja turg on -2,5%. Milline risk-reward!
  • Jate
    SideKick
    Natuke googeldasin seda asja ja selle "teadusliku" uurimuse põhjal arvan, et corona epideemia on paari nädala pärast läbi. Miks ma nii arvan:

    UV kiirgus tapab viiruseid ja takistab nende levikut oluliselt (viirused ei ela keha välist aega üle). Olete märganud, et avalikes WCdes on sinise valgusega kätekuivatid? Need on UV kiirguse lambid, mis tapavad baktereid.

    Kõige suurem UV kiirguse allikas muidugi on päike. Flu season kestab tavaliselt märtsini ja peamiselt seetõttu, et päike hakkab kõrgemalt käima ja ilm läheb soojemaks/selgemaks , mis tõstab UV kiirguse taset.

    Üpris kiiresti peale seda kui Wuhanis läks ilm paremaks ja temperatuur tõusis 16-17 kraadi kanti hakkas Hiinas viiruse levik aeglustuma. Täna on Hiinas keskmiselt 100-200 uut juhtumit päevas: https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Ilma soojenemine ei lõpeta minuti pealt viiruse levikut, sest ikka esineb juhtumeid kus viirust levitatakse otsese kehavedelike kontaktiga aga pindadelt nakkuse saamise tõenäosus väheneb. Samuti ei peatu haigestumiste juhtumid kohe, sest coronaviirusel on üpris pikk peiteaeg ja need kes juba on nakatunud jäävad ikka haigeks, isegi kui väljas on piisav UV tase. Ilmateate kohaselt läheb Milaano kandis juba see nädalavahetus soojaks ja päikeseliseks.

    Seetõttu arvan, et ilma soojenedes hakkab viiruse levik aeglustuma ja paari nädala jooksul on juba selge, et pandeemia on selleks korraks läbi.


    Mul on siiski mõned kommentaarid:
    Kas Wuhanis hakkas keisside arv langema, kuna keisside arv hakkas langema või kuna Hiinal on nüüd oluline(olulisem) majandus käimas hoida?
    Põhjapoolkeral loetakse gripihooaeja lõpuks pigem Aprilli-maid, mitte veebruari(*märtsini), maakeral on ka lõunapoolkera, kus gripihooaeg on nn. meie suvel ja rahvas nagu aru oleme saanud rändab üllatavalt palju, sealt kohe tekibki küsimus et milline on korona nakkusvõime vs tavalised külmetushaigused(muud koroona viirused ja gripp)

    Iraanis on leitud corona nakatunuid üle terve riigi, ka seal kus hetkel 28+ kraadi temp ja päike lõõskab (kuigi jah pole teada, kas nad on sisse tulnud külmematest regioonidest, või mis jant seal on)

    Üldiselt ma ei vaidle vastu: UV kiirguse kasv ilmselt leevendab olukorda, nagu meil ikka külmetushaigused leevenevad päeva pikenedes.


    03.03. Avaldatud who raportis oli kirjas, et õnneks on koroona tunduvalt vähemnakkavam kui gripp. Lisaks ei levi koroona peiteperioodil- vastupidi varemarvatule
  • ymeramees
    Täna on ju +5% päeva kord ja turg on -2,5%. Milline risk-reward!


    EDIT: kuna paljud ilmselt panustasid sellele, siis arvatavasti seda ei juhtu.
  • Jate, kas nakatunuid või haigestnuid?
    Nagu kirjutasin, otsesel kehavedelike vahetusel ei aita miski. Aga see on siis juba üksikjuht, mitte pandeemia.
  • Jate

    Mul on siiski mõned kommentaarid:
    Kas Wuhanis hakkas keisside arv langema, kuna keisside arv hakkas langema või kuna Hiinal on nüüd oluline(olulisem) majandus käimas hoida?


    Keisside arv hakkas langema, kuna haigestumise varjamise eest hakati ähvardama surmanuhtlusega ja iga kortermaja ette pandi valvur, kes pidas arvet, et igast korterist saaks kord päevas toidu ostmiseks või haigla külastamiseks väljuda vaid 1 inimene. Lisaks seiskus kogu ühistransport ja tänavad olid tühjad. Sellised radikaalsed meetmed lihtsalt pidid tulemust andma ja UV indeks või välistemperatuur ei mängi siin pigem üldse rolli. Aga me saame kõik aru, et Hiina jääb ainsaks riigiks, kus nii radikaalselt viiruse vastu võideldakse. Mujal ei tule see kõne allagi, va Põhja-Koreas, kus viirust "ei ole".
  • Ecuadoris, Singapuris, Malaisias, Indias tuleb ikka juhtumeid vähehaaval juurde, esialgu veel aeglaselt. Iraan pole ka just parasvöötmeriik.
  • Milleks jälle pandeemia teemadega Börsikrahhi teemat risustada?
  • neier
    Milleks jälle pandeemia teemadega Börsikrahhi teemat risustada?


    Pandeemia põhjustab krahhi- kes neid suudaks lahuta
  • Forevar
    Ecuadoris, Singapuris, Malaisias, Indias tuleb ikka juhtumeid vähehaaval juurde, esialgu veel aeglaselt. Iraan pole ka just parasvöötmeriik.


    Vaata ikka ka, et kas tegemist on sissetoodud juhtumitega või community spreadiga. Koroona riiki toomisel ei märgi sihtriigi kliima suuremat rolli.
  • Pandeemia jaoks on meil investeerimise teemas eraldi rubriik, paluks moderaatoril sellekohased postitused sinna tõsta.
  • Ah, nüüd Rootsi suurimad ajalehed alustavad "Börsikrahh"-iga. Siis neil pole midagi corona kohta kirjutada.
  • kindsigo
    Jate

    Mul on siiski mõned kommentaarid:
    Kas Wuhanis hakkas keisside arv langema, kuna keisside arv hakkas langema või kuna Hiinal on nüüd oluline(olulisem) majandus käimas hoida?


    Keisside arv hakkas langema, kuna haigestumise varjamise eest hakati ähvardama surmanuhtlusega ja iga kortermaja ette pandi valvur, kes pidas arvet, et igast korterist saaks kord päevas toidu ostmiseks või haigla külastamiseks väljuda vaid 1 inimene. Lisaks seiskus kogu ühistransport ja tänavad olid tühjad. Sellised radikaalsed meetmed lihtsalt pidid tulemust andma ja UV indeks või välistemperatuur ei mängi siin pigem üldse rolli. Aga me saame kõik aru, et Hiina jääb ainsaks riigiks, kus nii radikaalselt viiruse vastu võideldakse. Mujal ei tule see kõne allagi, va Põhja-Koreas, kus viirust "ei ole".


    High Five kui see nii ka on!
    Nõus et Hiina teeb ilmselt enim ära hetkel, ja samas annan endale aru ka, et Hiina on see, kes kõige enim hetkel vajab, et see nii oleks.
    WHO akpserdid lubati hiina ringkäiku tehes vaid kahte Wuhani haiglasse üheks päevaks (äkki 45-st haiglast mis seal kokku on?) samal ajal kui need samad eksperdid või WHO delegatsiooni teised liikmed said riigi muudes piirkondades asuvates haiglates vabalt käia ja pikemalt aega veeta, ma ei väida et valetatakse, aga kõike tõe pähe ka ei võta, mida kirjutatakse.
    Alles ükspäev oli lehes suur uudis et 20% antarktika liustikest sulas 9 päevaga, imselt paljud ka uskusid seda ka kuna isegi meie kunagised nn. kvaliteetajalehed seda jama tõe pähe rahvale kuulutasid.
  • neier
    Pandeemia jaoks on meil investeerimise teemas eraldi rubriik, paluks moderaatoril sellekohased postitused sinna tõsta.


    Aga kas Pandeemia rubriigis börsikrahhist tohib rääkida? Vist mitte?
  • Erko Rebane
    Kuidas Hiina tehaste töö taastumine pole ehk päris selline nagu võiks arvata
    Lights go on, but no one goes to work

    Krt see on hea link. Sadade miljonite asukatega Potjomkini küla. Kõik Peavad parteile meelejärgi olema.
    Tehased huugavad justkui.
    [KOV] asked him to falsely report the number of employees who had returned to work and even coached workers about how to lie if they received calls from inspectors.
  • ymeramees
    Paistab, et pikaajaline strateegia TVIX-i shortida saab lühiajalise tagasilöögi



    TVIX juba $184. Päänik, erakordne, enne openit. Siit lüüakse vist tänaseks mingi X kell küll ostuorderid turule. SPY $293.25.
  • Kuidas paari tunniga poolaasta graafik muutub

  • Jate
    neier
    Pandeemia jaoks on meil investeerimise teemas eraldi rubriik, paluks moderaatoril sellekohased postitused sinna tõsta.


    Aga kas Pandeemia rubriigis börsikrahhist tohib rääkida? Vist mitte?


    Ma ikkagi ootaksin Neierilt sügavamat analüüsi käesoleva aasta börsikrahhist ja kaasarääkimist laiapõhjaliselt eri vaatenurkade alt, ainuke postitus siin teemas, on: ärge rääkige siin teemas viirusest!
    Ilmselt viirust ja võimalikke börsikrahhi või börsiliikumisi kokku viies ja seoseid luues oleme valel teel.
    Anna siis mingi huvitav ots kätte, mis päriselt börsikrahhi teemasse kuulub, arutleme,
  • juured
    Kristjan Lepik arutleb päevakommentaaris, mida toob aasta 2020 maailma aktsiaturgudele.
    http://heli.er.ee/helid/71_ID117_356760.mp3


    Väike meeldetuletus, esimese 50 postituse hulgast - vahetult enne, kui viiruse uudised hakkasid laiemalt levima (ja mis phm. ainukestena, pold siin teemas viirusega seotud).
    Ehk kui üldse millestki veel rääkida, siis sellest, millest klipis räägiti enne, kui pandeemia teema sisse sõitis, aga jah praegune keskpankade tegevus (mis on kahjuks ka viirusega seotud) pole ka miskit muud, kui katlasse söe juureloopimine.
  • Visahing
    Opex languspäevadel on kaks varjant:
    1. Tõmba tekk üle pea ja värise hirmust
    2. Kontratreid ehk osta. Hirm suur, aga spy pole 300 läbi ja osta lollikindlaid asju.

    Läks 300 läbi nigu ludin. Ostukoht?
  • Paras ralli läks lahti, õhtuks tõmmatakse turud jälle plussi, eks odav nafta aitab ka majandusel taastuda, kui see peaks kunagi teemaks tulema.
  • Laiapõhjalisest krahhist me praegu rääkida ei saa, pigem on tegemist korrektsiooniga - Sander Pikkel by ETV
  • Kuulge teie rohelised, püüdke lõpuks kohaneda, et kiiret taastumist rekordtasemetele ei tule teile nii pea. Järgmine peatus on hoopis -20% tipust, kust võibolla, ma rõhutan võib olla, et tuleb mingi korralikum tagasipõrge ja siis jällegi sõit allamäge jätkub.
  • Ja, pange aga pange mulle alla poole pöidlaid, aga see teid ei päästa. See FED-i intressikärbe oligi hea müügi koht, sest püssirohtu oligi veidi väheks jäänud.
  • Buffett lõpetab ja mina olen valmis kohe üle võtma :) Kas teile ei tundu, et dollari nõrgenemise ajal aktsiate kukkumine võiks tähendada, et palli hakkatakse nüüd teise väravasse lööma!?...
  • Velikij
    Visahing
    Opex languspäevadel on kaks varjant:
    1. Tõmba tekk üle pea ja värise hirmust
    2. Kontratreid ehk osta. Hirm suur, aga spy pole 300 läbi ja osta lollikindlaid asju.

    Läks 300 läbi nigu ludin. Ostukoht?


    Muidugi, vaata laevanduse teemat. SPY liigub minu jaoks nagu tigu, et kui mainin seda, siis ma ei osta ega müü, vaid vaatan seda kui indikaatorit. Kunagi ees on mu post selle pika jooksu peale, kes mäletab, miskit 293 või nii. Kuskil seal ka hetke tugi.
  • kristlipp
    Ja, pange aga pange mulle alla poole pöidlaid, aga see teid ei päästa. See FED-i intressikärbe oligi hea müügi koht, sest püssirohtu oligi veidi väheks jäänud.


    Sulle ei panda miinuseid mitte seepärast, et kõik oleks õudsalt suured pullid vaid seetõttu, et su jutt on reeglina argumenteerimata hooplemine.
  • invictus
    kristlipp
    Ja, pange aga pange mulle alla poole pöidlaid, aga see teid ei päästa. See FED-i intressikärbe oligi hea müügi koht, sest püssirohtu oligi veidi väheks jäänud.


    Sulle ei panda miinuseid mitte seepärast, et kõik oleks õudsalt suured pullid vaid seetõttu, et su jutt on reeglina argumenteerimata hooplemine.


    Ta oli ainuke kes jaanuaris ennustas s&p alla 3000, pani küll kuuga mööda, aga ka siis lahmati miinuseid :)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon