BÖRSIBUUM 2020 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

BÖRSIBUUM 2020

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • MikkTalpsepp
    Jate
    Chart näitab, et paar kuud liiga vara ostsid? :D


    Ei. :)

    Ka 2008 novembris ostmine oli täitsa fine. 21.novembri põhjast käis S&P500 madalamal vaid 10 päeval . Aga 6. märtsi 2009 põhi oli 21. novembri põhjast 10% madalam. Insiderid osa aega ei tohi osta ega müüa, seega nad ei peagi täppisajastama. Tegelikult keegi ei pea.


    Ma mõtelen et esimene suurem ost oli 2008 jaanuar(aasta liiga vara :) ), kui peale seda langes eurostoxx50 veel 50%, järgmised suuremad ostud oli 2008 juulis (pool aastat enne põhja), kus kohast langes veel 30%, järgmine ja suurim ost oli novembris/detsembris, kusmaalt langesid turud veel ligi 15% ja kriisi põhjast osteti suhteliselt vähem, võrreldes eelnevate ostudega. Küll aga hilisematel allapoole liikumistel on ajastus parem olnud, aga hilisematel liikumistel pold ka tänast kriisi hõngu.
  • invictus
    Mikk, ma küsiks teisiti - ma saan aru, et sinu hinnangul on praegune turgude 25-30% langus ülereageerimine. Samas mis oleks siis sinu arvates n.ö. õige reaktsioon ja mis on max mõistlik tase, et hetkel ostupoolel olla?


    Ma ütleks, et 25-30% langus ei olnud otseselt ülereageering, turg oligi kõrgelt hinnastatud ja turg sai põhjuse tulla alla mõistlikematele tasemetele. Siit oleks võinud lumepallina hakata juhtuma veel halbu asju nagu ettevõtete ühinemiste ja ülevõttud ärakukkumine jms.

    Paljude ettevõtete jaoks ei taastu endine äri enam kunagi. Need on need ärid, mis olid näinud palju vaeva, et tekitada ots-otsaga väljatulev klientuur ja püsiklientuur. Varsti avastavad need ettevõtted nii Eestis kui USA-s, et kuigi riigipead teatavad edust ja McDonaldsid jms on kliente täis, on nende kliendid nagu maapealt haitunud.

    Olukorda muutsid aga keskpangad ja valitsused ja eelkõige USAs. 7 triljonit dollarit uut raha tähendab, et kui enne oli S&P500=3400 kallis, siis nüüd on S&P500=4000 odav.

    Ma arvan, et siit võib S&P500 = 10 000 ka välja sõita.

    Kui keegi julgeks pakkuda, et sinnamaani ei tule ühtegi üle 10% kukkumist, siis futuuridega 6-kordses võimenduses kasvaks vara 1000 korda. Äkki keegi teeb ära. :)
  • Lihtsalt üks vahelepõige, ilmestamaks, kui suure muutuse eluolu on lühikese ajaga läbi teinud: Kui nüüd Tallinna Lennujaama lennuinfot uskuda, siis Tallinna Lennujaama maandus täna 3 reisilennukit, väljus ka 3. Homme on plaanis 1 lend reisijatega vastu võtta ja see sama ka teele saata...
  • Variant on ka see, börsiettevõtted teevad supertulemusi Q3 ja Q4 seni kuni valitsuste jagatud raha on veel inimestel kulutamisel ja siis tuleb käibelangus. Enne käibelangust aga tuleb börside turbulentsi. 2021 Q1 ja Q2 võrreldes selle aastaga ilmselt hea kasv, kuigi järgmise aasta Q2 võrreldes käesolevaga sõltub sellest, kas Ameerikas kodus olnud inimesed tormavad otsekohe ostma kui neile selleks luba antakse. Pigem arvan, et nad ei torma ja tahavad enne näha valitsuse raha enda kontol.

    Sisuliselt praegusest hetkest läheb majandus suurendatud dopingudooside peale. Vähemalt 4 kuud pannakse megadoosides dopingut(kopteriraha kontodele) ja siis vaadatakse edasi. Ülejäänud triljonid aga vaikselt jaotuvad laiale. Kõik varad kallinevad. Raha ostujõud väheneb. Pitsa hakkab maksma 20 dollarit jne.

    Pakun, et järgmises kriisis peale seda käesolevat, olgu see siis praegu koroonashokk või tõsisem majanduslangus, näeme me ka edaspidi nn kopteriraha Ameerikas.


  • Eraisikute raha sulab Walmartis ja Targetis, ostavad Hershey, Campbelli ja P&G kraami.
    Firmade raha ei kuhju kuskile juurde, see aitab vaid lappida auke, milleta oleks majandus käpuli doominoefektist.
    Ainuüksi lennufirmad vajasid $200B. Valitsus ja tervishoid, otseselt corona surumiseks, peale mida ollakse loodetavasti targemad, kuid majandusse see jõuab vähe.

    Asjad lähevad halvemuse poole, miljon case jõuab kohale umbes teisipäevaks, kolmapäevaks.
    Paljud riigid pikendavad ja karmistavad alles. Kolmas maailm, väga ei ole veel tants alanud, neile jõuavad asjad hilinemisega, aga umbes kuu aja pärast vajavad osad riigid välisabi.

    Ma arvan, et siin on teemaalgatajal võimalus ka teistpidi seina sõita, eriti võimenduse ja futuuridega.
  • Olles saanud nädal tagasi ootamatult IB-lt margin calli, kuna öösel muudeti tagatisvarade reegleid, siis ma selliseid panuseid soovitaksin teha ainult nendel kellel kõva cash kusagil kontol tagatiseks vedelemas. Muidu juhtub nii, et tees võib olla õige, aga vahapeal tehakse su konto puhtaks.
  • MikkTalpsepp
    invictus
    Mikk, ma küsiks teisiti - ma saan aru, et sinu hinnangul on praegune turgude 25-30% langus ülereageerimine. Samas mis oleks siis sinu arvates n.ö. õige reaktsioon ja mis on max mõistlik tase, et hetkel ostupoolel olla?


    Ma ütleks, et 25-30% langus ei olnud otseselt ülereageering, turg oligi kõrgelt hinnastatud ja turg sai põhjuse tulla alla mõistlikematele tasemetele. Siit oleks võinud lumepallina hakata juhtuma veel halbu asju nagu ettevõtete ühinemiste ja ülevõttud ärakukkumine jms.

    Paljude ettevõtete jaoks ei taastu endine äri enam kunagi. Need on need ärid, mis olid näinud palju vaeva, et tekitada ots-otsaga väljatulev klientuur ja püsiklientuur. Varsti avastavad need ettevõtted nii Eestis kui USA-s, et kuigi riigipead teatavad edust ja McDonaldsid jms on kliente täis, on nende kliendid nagu maapealt haitunud.

    Olukorda muutsid aga keskpangad ja valitsused ja eelkõige USAs. 7 triljonit dollarit uut raha tähendab, et kui enne oli S&P500=3400 kallis, siis nüüd on S&P500=4000 odav.

    Ma arvan, et siit võib S&P500 = 10 000 ka välja sõita.

    Kui keegi julgeks pakkuda, et sinnamaani ei tule ühtegi üle 10% kukkumist, siis futuuridega 6-kordses võimenduses kasvaks vara 1000 korda. Äkki keegi teeb ära. :)


    Et asi nii kaugele läheks:

    -Olukorda muutsid aga keskpangad ja valitsused ja eelkõige USAs. 7 triljonit dollarit uut raha tähendab, et kui enne oli S&P500=3400 kallis, siis nüüd on S&P500=4000 odav.

    Ma arvan, et siit võib S&P500 = 10 000 ka välja sõita. -

    oleks vaja reaalseid majandusnäitajaid.
    Kui need tulevad, siis ilmselt koos inflatsiooniga, mille tõkestamiseks alustatakse intresside kergitamist, mis omakorda pärsib börside tõusu, sest kõrgetelt tasemetelt ja kõrge infla. juures voolab raha aktsiatest välja teistesse varaklassidesse (vahest teeb selle töö ära ka viirus vms.)
    Tahaks öelda, et antud numbrid tunduvad küll utoopilised, aga mine sa tea, äkki seekord on jälle kõik teisiti.
  • USA ikka veel ülehinnatud PE20 jne vanade E-dega, oli enne, on praegu ja kukkumisruumi veel palju. Coronapidu pole seal veel alanudki. Millest selline optimism Börsibuumiks? Hetkel tundub mingi CNBC turu ülesrääkimisena. Siin tükk käib, majandus seisab, keegi ei tea kaua asi kestab. Enne sügist pole mingit buumi siin näha. Eestis igatahes mõistlikumad hinnatasemed. Ja kui dollar üldse tehakse väärtusetuks endless trükiga, kes teab kuhu see kõik jõuab.
  • See on omapärane kompott. Esialgu koronaviirus tõi aktsiate hinnad alla. Nüüd veel rahatrükk otsa. Vaikselt hakatakse seda rahatrüki mõju ka sisse arvestama. Siin võib tõesti olla, et hetkel on aktsiad üliodavad arvestades FED'i unlimited QE-d. Nagu eelevad kirjutanud, siis S&P500 4000 võib olla odav.
  • Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad
  • serk
    Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad


    Peale Sinu 4.märtsi ennustust kadus turg päris musta auku
  • ain25
    serk
    Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad


    Peale Sinu 4.märtsi ennustust kadus turg päris musta auku


    Ajastuse küsimus. FED tuli külge hiljem kui eeldasin. Ja oma kibestumist rongist maha jäämisel võid mujal kurta. Ja teistpidi suure paugu pani õlisõda - seda ei saanud kuidagi kahjuks teada.
  • ain25
    serk
    Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad


    Peale Sinu 4.märtsi ennustust kadus turg päris musta auku


    Et kui keegi on kunagi eksinud aktsiahinna/börsi liikumise ennustamisega, siis enam sõna võtta ei tohi?
  • SideKick
    ain25
    serk
    Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad


    Peale Sinu 4.märtsi ennustust kadus turg päris musta auku


    Et kui keegi on kunagi eksinud aktsiahinna/börsi liikumise ennustamisega, siis enam sõna võtta ei tohi?


    Ja kui mina avaldasin oma arvamust kunagi, olid just see sina kes mögisema tuli. Kõiki kes ennustavad langust, kukud sina neid solvama. Kuradi suur arvamusliider, arvad, et võid siin mõmiseda. Müü oma aktsiad maha, saad ehk närvid veel korda. Käitumist mine õpi samuti.
  • ain25


    Ja kui mina avaldasin oma arvamust kunagi, olid just see sina kes mögisema tuli. Kõiki kes ennustavad langust, kukud sina neid solvama. Kuradi suur arvamusliider, arvad, et võid siin mõmiseda. Müü oma aktsiad maha, saad ehk närvid veel korda. Käitumist mine õpi samuti.


    Arvan, et ajad segi lolluse ja arvamuse kommenteerimise. Kui sul on kindel veendumus turu suuna osas, siis fine. Aga su jutu sisse on pikitud tihti lauslollusi.
  • Kui inimene arvab, et ta suudab koguaeg turgude suunda ette ennustada siis soovitaksin temal psühhiaatriakliinikusse pöörduda. Tundub, et enamus investoreid soovivad osta siin turu suunda mitte ettevõtteid. Kui ettevõte on fundametaalselt odav siis miks peaks kedagi see turu suund huvitama. Ostame edaspidi ikka ärisid mitte turu suunda.
  • SideKick
    ain25


    Ja kui mina avaldasin oma arvamust kunagi, olid just see sina kes mögisema tuli. Kõiki kes ennustavad langust, kukud sina neid solvama. Kuradi suur arvamusliider, arvad, et võid siin mõmiseda. Müü oma aktsiad maha, saad ehk närvid veel korda. Käitumist mine õpi samuti.


    Arvan, et ajad segi lolluse ja arvamuse kommenteerimise. Kui sul on kindel veendumus turu suuna osas, siis fine. Aga su jutu sisse on pikitud tihti lauslollusi.


    Vähemalt oli ja on mul mõistust mitte tõsiselt võtta sellist pläma. Küll on ikka hea lugeda siin foorumis targa SideKicki postitusi. Sinusuguse käitumisega inimesest tuleks mööda käia 2 meetrise ringiga ja mask peas. No on ikka kuradi heal arvamusel endast.
  • harley
    Kui inimene arvab, et ta suudab koguaeg turgude suunda ette ennustada siis soovitaksin temal psühhiaatriakliinikusse pöörduda. Tundub, et enamus investoreid soovivad osta siin turu suunda mitte ettevõtteid. Kui ettevõte on fundametaalselt odav siis miks peaks kedagi see turu suund huvitama. Ostame edaspidi ikka ärisid mitte turu suunda.

    Eelmise kriisi ajal kirjutas tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik (ning ka mitmed teised), et raskes olukorras muutub stock picking veelgi olulisemaks. Teoorias on see kahtlemata õige, kuid mina nii kõva tegija küll ei ole, et oskaks leida nii tugeva fundamentaaliga ettevõtet, mis suudaks turu kukkumisest puutumata jääda.
    Harley, kui Sina oskad, siis ka ole hea ja lisa siia esimesed kolm äri, mida peaks ostma praeguses turuolukorras?
  • ain25
    SideKick
    ain25


    Ja kui mina avaldasin oma arvamust kunagi, olid just see sina kes mögisema tuli. Kõiki kes ennustavad langust, kukud sina neid solvama. Kuradi suur arvamusliider, arvad, et võid siin mõmiseda. Müü oma aktsiad maha, saad ehk närvid veel korda. Käitumist mine õpi samuti.


    Arvan, et ajad segi lolluse ja arvamuse kommenteerimise. Kui sul on kindel veendumus turu suuna osas, siis fine. Aga su jutu sisse on pikitud tihti lauslollusi.


    Vähemalt oli ja on mul mõistust mitte tõsiselt võtta sellist pläma. Küll on ikka hea lugeda siin foorumis targa SideKicki postitusi. Sinusuguse käitumisega inimesest tuleks mööda käia 2 meetrise ringiga ja mask peas. No on ikka kuradi heal arvamusel endast.


    Täna peabki 2 meetri kauguselt inimestest mööduma ja mask on soovituslik. Sinu lollusi võib igaüks ise foorumist otsida.
  • SideKick
    ain25
    SideKick
    ain25


    Ja kui mina avaldasin oma arvamust kunagi, olid just see sina kes mögisema tuli. Kõiki kes ennustavad langust, kukud sina neid solvama. Kuradi suur arvamusliider, arvad, et võid siin mõmiseda. Müü oma aktsiad maha, saad ehk närvid veel korda. Käitumist mine õpi samuti.


    Arvan, et ajad segi lolluse ja arvamuse kommenteerimise. Kui sul on kindel veendumus turu suuna osas, siis fine. Aga su jutu sisse on pikitud tihti lauslollusi.


    Vähemalt oli ja on mul mõistust mitte tõsiselt võtta sellist pläma. Küll on ikka hea lugeda siin foorumis targa SideKicki postitusi. Sinusuguse käitumisega inimesest tuleks mööda käia 2 meetrise ringiga ja mask peas. No on ikka kuradi heal arvamusel endast.


    Täna peabki 2 meetri kauguselt inimestest mööduma ja mask on soovituslik. Sinu lollusi võib igaüks ise foorumist otsida.


    Sinust möödudes ei ole mask soovituslik vaid rangelt kohustuslik. Koroona on sinu mürgisuse kõrval poisike
  • serk
    Ameerika on sõjaliselt ja majanduslikult absoluutne liider - ei ole mitte kedagi hetkel kes julgeks köhima tulla.
    Hetkel FED ostab turgu kokku, osaliselt võiks seda juba riigistamiseks kutsuda.
    Hetke hinnad on 4xüliodavad


    Kui hinnad siit 4x tõusevad, siis hakkab PE väärtus olema 4x liiga suur. Raske on end ette kujutada investeerimas ettevõtetesse P/E väärtusega 80+, kui ainus põhjus valuatsioonile on see, et FED ei lase kukkuda, usalda FED-i. Teoorias võiks ju loota, et FED-i ostud mingil määral kasvatavad seda E poolt, aga pigem hakkab raha turgudelt muudesse varadesse voolama ja tekib vastikult suur infla. Minupoolest võiks lasta turul põhjas ära käia, alati on ju taastunud, miks seekord teisiti peaks minema.
  • Velikij
    harley
    Kui inimene arvab, et ta suudab koguaeg turgude suunda ette ennustada siis soovitaksin temal psühhiaatriakliinikusse pöörduda. Tundub, et enamus investoreid soovivad osta siin turu suunda mitte ettevõtteid. Kui ettevõte on fundametaalselt odav siis miks peaks kedagi see turu suund huvitama. Ostame edaspidi ikka ärisid mitte turu suunda.

    Eelmise kriisi ajal kirjutas tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik (ning ka mitmed teised), et raskes olukorras muutub stock picking veelgi olulisemaks. Teoorias on see kahtlemata õige, kuid mina nii kõva tegija küll ei ole, et oskaks leida nii tugeva fundamentaaliga ettevõtet, mis suudaks turu kukkumisest puutumata jääda.
    Harley, kui Sina oskad, siis ka ole hea ja lisa siia esimesed kolm äri, mida peaks ostma praeguses turuolukorras?


    Ei ma ei arvagi, et see kerge on. Lihtsalt mina arvan seal sektoris kus on hirm täna kõige suurem seal peaks ka suurim tootlus olema.
  • Suvikõrvits
    Teeme teile eraldi lõime?


    Pole tarvis, ma enam ei näe aini kommentaare.
  • harley
    Velikij
    harley
    Kui inimene arvab, et ta suudab koguaeg turgude suunda ette ennustada siis soovitaksin temal psühhiaatriakliinikusse pöörduda. Tundub, et enamus investoreid soovivad osta siin turu suunda mitte ettevõtteid. Kui ettevõte on fundametaalselt odav siis miks peaks kedagi see turu suund huvitama. Ostame edaspidi ikka ärisid mitte turu suunda.

    Eelmise kriisi ajal kirjutas tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik (ning ka mitmed teised), et raskes olukorras muutub stock picking veelgi olulisemaks. Teoorias on see kahtlemata õige, kuid mina nii kõva tegija küll ei ole, et oskaks leida nii tugeva fundamentaaliga ettevõtet, mis suudaks turu kukkumisest puutumata jääda.
    Harley, kui Sina oskad, siis ka ole hea ja lisa siia esimesed kolm äri, mida peaks ostma praeguses turuolukorras?

    Ei ma ei arvagi, et see kerge on. Lihtsalt mina arvan seal sektoris kus on hirm täna kõige suurem seal peaks ka suurim tootlus olema.

    Väga hea! Minu kaks järgmist küsimust on, et mis sektoris on praegu hirm kõige suurem ning kas see sektor on juba põhjas ära käinud nii et võiks ostupoolele asuda?

  • Miks te pickite? Piisab, kui aktsia on indeksis. Siis tuleb see aktsia jõuga üles kaasa.

  • Minu paar senti sel teemal:
    kriisi ajal tasub pikaajalisel investoril osta just suuri kindlal alusel püsivaid firmasi, mis ka mingl määral paanikas alla müüakse. Igasugu tooraine ja naftasodi võib võtta sel juhul kui oled valmis, et firma läheb teise ilma, st tuleb hajutada. Igasugu lennufirmadest ja kruiisikatest ma hoiaks eemale, kui just lühiajalisi põrkeid ei taha püüda, sama nagu naftakäkkidega, me ei tea, kes ellu jäävad ja kui palju sealt vanadele aktsonäridele jääb.
    Kes siis: suured tehnoloogiairmad(IBM; Cisco, Intel jne), Prügi ja soojafirmad (a la Veolia), ravimiirmad (PFE, TEVA jne,
    ), veel suuri: CAT, AMZN, XOM, eraldi pakuks veel TOT, BYND, SPWR, miks mitte telekomid(Telia)
  • Ülejäänud nimekirjast saan ma aru, pahurik aga BYND? Paras käkk, $4B market cap ja isegi kui poodides olid letid sõna otseses mõttes tühjaks ostetud, siis nende riiulid olid puutumata. Mina panustan rohkem $RAD, korralikult läbi pekstud viimastel aastatel ja nüüd väga hea turnaround story, arvestades asjaolusid. Maitse asi muidugi, kuigi BYND ei maitse vist kellegile.
  • Lenzer
    Ülejäänud nimekirjast saan ma aru, pahurik aga BYND? Paras käkk, $4B market cap ja isegi kui poodides olid letid sõna otseses mõttes tühjaks ostetud, siis nende riiulid olid puutumata. Mina panustan rohkem $RAD, korralikult läbi pekstud viimastel aastatel ja nüüd väga hea turnaround story, arvestades asjaolusid. Maitse asi muidugi, kuigi BYND ei maitse vist kellegile.

    see pole minu idee, Phili; Beyond (BYND) – This was always a forward-looking call as the company only did their IPO last year at $25 in May and they rocketed up to $239 in July and back to $71 in November and as low as $48 in March, which caused us to pull the trigger on them (we had 5 original short puts which we rolled down to 10 of the new ones).
    BYND sold $297M worth of product last year, up from $88M the year before and Q4 was $98M so they are still growing fast and $66 is a $4Bn valuation and the company is running about break-even with $275M worth of cash in the bank and the cost of revenue + SG&A last quarter was $90M so, even if they can't cut it back – they still have the cash to cover it (without a bailout).
    I'd say they are on very solid ground so we're going to stick with them as our target is only $65 – where it is now. If this trade works out, it's a $15,000 spread currently priced at net $1,525 so $13,475 (883%) upside potential if it holds $65 into Jan, 2022.
  • Kuigi uut raha tuleb lõpuks juurde väga palju, on praegu oht, et liiga vähe sellest jõuab kiiresti ja õigel kujul ettevõteteni.

    USAs nagu tahetaks eelistatult anda laene, et ettevõtted jätkaksid töötajatele maksmist. See viib sellele alluvad ettevõtted suuremasse kriisi juhul kui nende turg ei taastu. Ettevõttel säilub suur kulubaas ja kasvavad võlad.

    Eilne Valge Maja pressikonverents oli ilmselt kehva mõjuga, mängiti liiga vanu kaarte, see hirmutab ilmselt. Näiteks jutud, et jälgime teiste riikide koroonaviiruse taset ja selle järgi otsustame, kas keelata veel täiendavalt lende jne. Praeguseks on selge, et probleem ei tule enam väljast. USAs on praeguseks 188 000 registreeritud juhtu ja eile oli 912 surma.

    Praegu hakkab rohkem tunduma, et majandust ei saa kiiresti käima tagasi. See aga tähendab, et meede anda ettevõtetele laenu muutub kasutuks, vaja on anda tagastamatut toetust või omakapitali suurendamist.

    Kuna senised paketid on suunatud rohkem laenu andmisele, siis võib oletada, et pakette võib juurde tekkida. See võib tulla päevakorrale juba mõne nädalaga kui ettevõtted hakkavad ütlema, et neid olemasolevad paketid ei päästa.
  • turge oluliselt mõjutav ISM Manufacturing Purchasing Managers Index tuli oodatust parem - tegelik 49,1 vs ootus 45,0

    The Institute of Supply Management (ISM) Manufacturing Purchasing Managers Index (PMI) Report on Business is based on data compiled from monthly replies to questions asked of purchasing and supply executives in over 400 industrial companies

    2019. aasta teisel poolel oli ISM isegi madalamal ...

    siin ka täpsem ülevaade

    The New Orders Index registered 42.2 percent, a decrease of 7.6 percentage points from the February reading of 49.8 percent. The Production Index registered 47.7 percent, down 2.6 percentage points compared to the February reading of 50.3 percent. The Backlog of Orders Index registered 45.9 percent, a decrease of 4.4 percentage points compared to the February reading of 50.3 percent. The Employment Index registered 43.8 percent, a decrease of 3.1 percentage points from the February reading of 46.9 percent.

    The Supplier Deliveries Index registered 65 percent, up 7.7 percentage points from the February reading of 57.3 percent

  • Selline küsimus, et kui börsiettevõte ostab tagasi enda aktsiaid, siis kuidas see välja näeb -aktsiaraamatus see ei kajastu, et ettevõtte oleks iseenda omanik? Kuhu ja kelle kontole need aktsiad ehk osalus iseendas läheb?
  • Need lähevad ettevõtte enda treasury kontole ja sealt edasi tühistamisele, float jääb väiksemaks, supp läheb tummisemaks ja igal aktsionäril on järsku suurem osalus firmas.

    Apple puhul näiteks:
  • USAs peaks arvestatav osa minema ka juhtorganite optsiooniprogrammide katteks.
  • Henno Viires
    turge oluliselt mõjutav ISM Manufacturing Purchasing Managers Index tuli oodatust parem - tegelik 49,1 vs ootus 45,0

    The Institute of Supply Management (ISM) Manufacturing Purchasing Managers Index (PMI) Report on Business is based on data compiled from monthly replies to questions asked of purchasing and supply executives in over 400 industrial companies

    2019. aasta teisel poolel oli ISM isegi madalamal ...

    siin ka täpsem ülevaade

    The New Orders Index registered 42.2 percent, a decrease of 7.6 percentage points from the February reading of 49.8 percent. The Production Index registered 47.7 percent, down 2.6 percentage points compared to the February reading of 50.3 percent. The Backlog of Orders Index registered 45.9 percent, a decrease of 4.4 percentage points compared to the February reading of 50.3 percent. The Employment Index registered 43.8 percent, a decrease of 3.1 percentage points from the February reading of 46.9 percent.

    The Supplier Deliveries Index registered 65 percent, up 7.7 percentage points from the February reading of 57.3 percent



    Kiiresti läbi vaadates ei jäänud silma- ehk oskad öelda - millal küsitlus läbi viidud sai?
    Kui märtsi esimeses pooles siis ei peegelda hetkeootusi just ülemäära täpselt ilmselt.
  • Pikka positsiooni võib ju hetkel igasuguses igikeltsas vaikselt akumuleerida (dividend aristocrats, >200B market cap jne). MikkTalpsepp, on Sul mõni special treid mida jälgid praeguses olukorrs?
  • lol, Miku aktiivsuse järgi võib oletada ,et ta on laenurahaga pikk jaanuarist.
  • tonis
    lol, Miku aktiivsuse järgi võib oletada ,et ta on laenurahaga pikk jaanuarist.

    eks karuturg tulebki siis kui viimane karu(Mikk) on all in pikaks läinud:D
  • Tõus! Daamid ja härrad! Ärgem unustagem teemat! Iga kriis on õigete valikute puhul tee finantsvabadusele, mida on meil Eestis propageeritud viimased 2-3 aastat! Täitsa huvitav, kui finantsvabad on need , kes seda olekut promosid ca 2-3 kuud tagasi!
  • powerman
    Tõus! Daamid ja härrad! Ärgem unustagem teemat! Iga kriis on õigete valikute puhul tee finantsvabadusele, mida on meil Eestis propageeritud viimased 2-3 aastat! Täitsa huvitav, kui finantsvabad on need , kes seda olekut promosid ca 2-3 kuud tagasi!

    no ilmselt tead vastust, kõik on vait nagu kuldid rukkis, algul oli kuulda kuidas ostavad, aga kui veel 20% kukkus turg, oli vakus majas.
  • pahurik
    powerman
    Tõus! Daamid ja härrad! Ärgem unustagem teemat! Iga kriis on õigete valikute puhul tee finantsvabadusele, mida on meil Eestis propageeritud viimased 2-3 aastat! Täitsa huvitav, kui finantsvabad on need , kes seda olekut promosid ca 2-3 kuud tagasi!

    no ilmselt tead vastust, kõik on vait nagu kuldid rukkis, algul oli kuulda kuidas ostavad, aga kui veel 20% kukkus turg, oli vakus majas.


    finantsvabad= finantsist vabad
  • pahurik
    powerman
    Tõus! Daamid ja härrad! Ärgem unustagem teemat! Iga kriis on õigete valikute puhul tee finantsvabadusele, mida on meil Eestis propageeritud viimased 2-3 aastat! Täitsa huvitav, kui finantsvabad on need , kes seda olekut promosid ca 2-3 kuud tagasi!

    no ilmselt tead vastust, kõik on vait nagu kuldid rukkis, algul oli kuulda kuidas ostavad, aga kui veel 20% kukkus turg, oli vakus majas.


    Ei olu ju nii - võta blogid ette ja loe. Päris põnevat lugemist, sh margin calle ja muud toredat. Loomulikult ka palju pahna.
  • Tuleks hakata siia teemasse üle kolima?

    Ei mõjutanud turge negatiivselt ei Trumpi hoiatus suurest surnute arvust, ei mõjutanud negatiivsed uudised tööturult, ei mõjutanud üha kasvav koroonaviirusesse nakatunute ega surnute arv.

    Eile oli küll pühapäev (ja see on statistikas somewhat anomaaliaid põhjustanud ka varem), aga ikkagi ülemaailmselt oli väga suur langus nii diagnoositute kui ka surnute arvus (sh USAs, mis on suurim haiguskolde riik); siia lisaks tundub, et saadakse nafta pakkumine kontrolli alla. Hetkel on USA turgude futuurid ikka väga sügavalt rohelises (ca 4%).

    Senised põhjad olid 23.03, ühe päevaga põrkas sealt tagasi agressiivselt ja alates 25.03st on 9 sessiooni külgsuunas liikunud pigem. Ja kui futuuride põhjal otsutada, siis ilmselt täna jälle üks sammuke ülespoole.

    Mõtteid?
  • Mõtted sellised, et sellest august ronime välja aasta või paar. See oleks täiega ime kui 23.03 põhjaks jääks. Töötus toob kaasa lootusetuse ja siis alles ehk on nö veri tänavatel.
  • Kuidas ei mõjutanud, oma 150p tiksus SP500 alla ju neljap-reede. Loogiline, et paanikapõhjadeni ei kuku lambist, margin callid ja sundmüügid on ära olnud. Mis puudutab diagnooside jne numbreid, siis ootaks tänase päeva ära, ei ole kindel kui korralikult need andmed nädalavahetustel liiguvad.
    Turu koha pealt ootaks, et eelmise teisipäeva tipud ära võetaks, enne küll edasisest tõusust rääkida ei saa, samas vix langes ka reedesel miinuspäeval, hirm väheneb hetkel tasapisi ja prognoosin, et aktsiate liikumine hakkab rohkem diferentseeruma, st enam ei pane kõik ühes või teises suunas, vaid hakatakse rohkem üksikaktsiatesse süvenema.

  • Kes arvavad, et tulemas on veel uusi põhjasid, pange punane pöial. Kes arvavad, et põhi on läbitud, pange roheline pöial
  • Volvo Cars pikendab tootmise seisakut Euroopas 20 aprillini.

    Aga huvitavam:
    "Hiinas meie tehased nüüd kõik töötavad, ja ka nõudlus läheneb normaalsele tasemele"

    (Rootsi raadio)
  • ain25

    Kes arvavad, et tulemas on veel uusi põhjasid, pange punane pöial. Kes arvavad, et põhi on läbitud, pange roheline pöial


    Ain, teen keerulisemaks ja hiljem võrdleme :-)

    Kes arvavad, et tulemas on veel uusi põhjasid, pange roheline pöial. Kes arvavad, et põhjad läbitud, pange punane pöial.
  • Mind teeb ettevaatlikuks eelk6ige USA suur tootuse kasv. Ehk, siis isegi kui viirus saadakse varsti kontrolli alla, siis tootajate uuesti palkamine, supply chaini parandamine ja kogu selle masinav2rgi toolesaamine v6tab k6vasti aega, lisaks veel tarbijate kindlustunde taastumine etc. Lisaks pole veel Q1 reportitud ja enamik statistikat, mis siiamaani avaldatud on ei capture'i viiruse m6ju t2ies ulatuses, et keeruline uskuda, et suurem kogus raha tuleb turgudele tagasi ennem n2gemata viiruse tegeliku m6ju ettev6tetele ja majandusele. V6ib muidugi juhtuda, et on tugevalt ylereageeritud ja teatud korrektsioon on 6igustatud, aga raske n2ha kuidas praegu peaks tulema j2tkusuutlik (loe +20%) turgude t6us ehk, siis V shaped recovery. Kui tootus oleks endiselt stiimuli meetmete t6ttu madal, siis v6iks see V-shape veel kuidagi m6eldav olla, 6nneks suuri pankrotte ei ole veel olnud ehk siis mingi lootus veel vast on. Kuskilt Bloombergi artiklist j2i k6lama v2ide, et S&P trade'ib endiselt c. 16x 2019 earnings (ei ole ise yle checkinud) ehk, siis 2020 estimated earnings'i baasilt vaadates on see multiple ilmselt endiselt v2ga k6rge e.g. umbes sama nagu 2020 jaanuaris samal ajal kui kindlustunne ja outlook on k6vasti pihta saanud ehk kas praegused tasemed ikka pakuvad sellist v2ga head discounted entry kohta on minu arvates kysitav.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon