Madara Cosmetics võtab suuna börsile

27.04.2017 13:18

Läti kosmeetikatootja AS MADARA Cosmetics teatas plaanist saada selle aasta lõpus börsiettevõtteks, et jätkata äri senises tempos arendamist, keskendudes kasvule välisturgudel. Ettevõte viib kõik vajalikud ettevalmistused ellu koostöös LHV Pangaga ja Nasdaq Riia börsiga.

Looduskosmeetika tootmisharu on nii Euroopas kui ka kogu maailma kosmeetikatööstuses kiiresti kasvav turusegment. Kohalikul turul on AS MADARA Cosmetics oma looduskosmeetika kaubamärgiga MÁDARA selle segmendi tuntumaid esindajaid.

2016. aastal ulatus ettevõtte käive 5,5 miljoni euroni ja 2017. aastal oodatakse 30% kasvu. Ettevõte kavatseb edasiseks arenguks vajaliku kapitali kaasata uute aktsiate emiteerimisega ja korraldab esmase avaliku pakkumise, keskendudes eelkõige olemasolevatele klientidele ja jaeinvestoritele, kes sooviksid saada ettevõtte aktsionäriks ja võtta nii osa selle edasisest arendamisest, tutvustades Lätit ka maailmas.

Lisaks aktsiatele, saavad investorid võimaluse kasutada aktsionäridele mõeldud privileegide programmi, mis kehtib toodete soetamisele ning võimaldab lähemalt osaleda ettevõtte äriprotsessides ja tootearenduses.

MADARA Cosmetics avas täna ka internetikülje madaracosmetics.ee/investorile, kus kõik huvilised saavad enda nime kirja panna, et hoida end kursis uudistega ettevõtte arengu ja börsiplaanide kohta. Lehekülg sisaldab ka informatiivset ja harivat materjali väärtpaberituru ja investeerimise kohta, et pakkuda infot potentsiaalsetele investoritele, kes ei ole seni aktsiaturgudega tuttavad, kuid sooviksid võimalikus aktsiaemissioonis osaleda.

AS-i MADARA Cosmetics juhatuse liige Uldis Iltners kommenteerib planeeritud strateegiat: „Meie jaoks on aktsiaemissioon ja ettevõtte noteerimine Nasdaq Riia börsil üks sobivamaid viise edasiseks arenguks lisakapitali kaasamiseks ja ettevõtte maine tugevdamiseks. Meie seos Baltikumiga on väga oluline, kuna see on üks ettevõtte nurgakividest. Seepärast soovime oma avaliku emissiooni fokusseerida olemasolevatele klientidele Baltikumis – eraisikutele ja teistele jaeinvestoritele, kes hindavad ettevõtte väärtusi ja senist tegevust ning soovivad investeerida ja osaleda eduka Läti ettevõtte edasise arengu loos. See oleks ka vastandlik üldisele trendile, et edukad balti ettevõtted jõuavad välisinvestorite kätte nii, et kohalikelt võetakse ligipääs ära. Selle avaliku emissiooniga soovimegi võimaldada kohalikele hakata investoriks, aktsionäriks ja saada osaks ühest edukast Läti ettevõttest.“

„Olen kindel, et avalikuks ettevõtteks saamine on järgmine oluline samm, mis võimaldab meil rakendada avatud ettevõtluse põhimõtteid ja filosoofiat ning suurendab ka ettevõtte tuntust ja reputatsiooni rahvusvahelisel tasandil. Usun, et meie ettevõte on selleks sammuks valmis, kuna meie jaoks on rahvusvaheliste standardite järgimine ja läbipaistvus tegutsemisel olnud prioriteetsed ettevõtte asutamisest alates.“

Praeguseks on MADARA Cosmetics aktsiate avaliku pakkumise edukaks läbiviimiseks kaasanud sertifitseeritud konsultandina LHV Panga. LHV Panga institutsionaalse panganduse juht Ivars Bergmanis suhtub ettevõtte ambitsiooni positiivselt: „Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted moodustavad Baltimaade majanduse selgroo. Kuigi nende esindatus Baltikumi kapitaliturul on väga väike, on viimased aastad näidanud positiivset trendi. Näiteks on ettevõtted Eestist ja Leedust leidnud tee alternatiivturule „First North“. Sellele turule sobivad ettevõtted, mis on võimelised näitama puhaskasumi ja –käibe kahekohalist kasvu. Samal ajal on tähtis tähele panna, et kapitali kaasamine ei ole aktsiaturule sisenemiseks ainus motiveeriv aspekt. Need ettevõtted soovivad, et neid märgataks ka piiride taga, see aitab kaasa äritegevuse laiendamisele, samuti lojaalsusele kliendi- ja partnerlussuhetes. AS-i MADARA Cosmetics tegevus ja korporatiivne strateegia tõestavad, et ettevõte on börsile sisenemiseks igati sobiv.“

Nasdaq Riia börsi juhatuse esimees Daiga Auzina-Melalksne ütleb: “Alternatiivturg “First North” on kiire kasvuga ambitsioonikale ettevõttele loogiline samm kapitali tõstmiseks, konkurentsivõime tugevdamiseks ja tuntuse suurendamiseks, mitte ainult Lätis, vaid ka välisturgudel. Samas on see ka hea võimalus jaeinvestoritele vabu vahendeid tootlikult investeerides ettevõtte kasvuloost osa saada.“

MADARA Cosmetics on asutatud 2006. aastal. Kosmeetikabränd MÁDARA on kohaliku turu teerajaja looduskosmeetika segmendis. 2016. aastal valiti nii ettevõte kui ka selle kaasomanik Lotte Tisenkopfa-Iltnere Läti kümne mainekaima ettevõtte ja ettevõtja hulka. MADARA avas mullu uue tootmishoone, mis on üks Põhja-Euroopa kaasaegsematest, ja teatas avalikult soovist jätkata tööd „avatud ettevõtluse“ põhimõtetest lähtudes. AS-i MADARA Cosmetics omanikud on Lotte Tisenkopfa-Iltnere (28% aktsiatest), Uldis Iltners (28%), AS ALPS Investments (20%), Zane Tamane (12%), Liene Drāzniece (8%) ja Paula Tisenkopfa (4%).