Dr Elderi indikaatorid LHV Traderis - LHV Trader - Uudised - LHV finantsportaal

Dr Elderi indikaatorid LHV Traderis

Sander Pikkel

05.06.2017 10:33

LHV

Laupäevasel Äripäeva poolt korraldatud seminaril tutvustas Eestis elanud ja õppinud psühhiaatriakraadiga doktor Alexander Elder oma kauplemissüsteemi. LHV Traderis on võimalik kasutada enamust tema poolt kasutatud indikaatoreid. Järgnevalt teeme lühikese ülevaate vastavatest seadistustest.

Dr Elderi ajaskaalad on üks kuu, nädal, päev ja tund – iga vastava graafiku puhul on küünla või tulba pikkus vastavalt kas kuu, nädal, päev või tund. Päevasiseselt kasutab ta muidugi ka lühemaid graafikuid – 25 ja 5 minutilisi tulpi. Kuna enamasti soovitakse jälgida pikemaajalist trendi, siis peaks enne oma lemmikgraafiku vaatamist vaatama ühe perioodi võrra pikemat graafikut. Seetõttu ei ole mõistlik mõlemat graafikut ühte aknasse seadistada. Muul juhul võib juhtuda, et kaupleja teeb oma otsuse lemmikgraafiku pealt juba ära enne kui on vaadanud, kas pikaajalisem graafik seda toetab. LHV Traderis saab määrata endale graafikutel mitu kiirvalikut jaotusest: Favourites -> New Favourite -> Save current chart as new Favourite.

Indikaatorid. Kõik edaspidi kasutatavad indikaatorid on LHV Traderis leitavad jaotusest Charts - > Studies.

MACD on leitav nime Moving Avg. Conv. Div. alt. LHV Trader lähtub siinkohal standardsest 12-, 26- ja 9 päevasest eksponentsiaalsest liikuvast keskmisest. Soovi korral võib neid ka isikupärastada.

Eksponentsiaalne liikuv keskmine (Exponential Moving Avg.) – vaikimisi periood on 9, kuid seda saab lihtsasti seadistada

Keltneri kanal – (Keltner Channel) – vaikimisi seadetes on küünla/tulba pikkus 10 ja standardhälve 1. Küünla/tulba pikkus tuleks seadistada lähtudes pikema eksponentsiaalse liikuva keskmise pikkusest. Need peaksid samad olema.

Jõu indeks – (Force index) – vaikimisi on pikkus 13, kuid seda saab vabalt seadistada.

Average True Range – näitab kauplemispäeva keskmist hinnaliikumist. LHV Traderis on see kuvatav graafikuna, kuid seda saab arvutada lisades 1 ja 2 standardhälbega Keltneri kanalid.

Seadistuste aken võiks kõigi eelpool mainitud indikaatorite lisamise järgselt välja näha midagi sellist:

Üks seminaris ja raamatus mainitud indikaator, mida LHV Traderis ei ole, on Elderi Impulsside süsteem. Seda saab tasuta vaadata näiteks StockCharts.com lehelt. Valida tuleks Chart Attributes -> Type -> Elder Impulse system.


Allikas: StockCharts.com

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon