Börsihai vs. investor Toomas esimese nädala kokkuvõte

LHV

9.10.2017 10:42

LHV

Aktsiamäng Börsihai vs. investor Toomas on alanud väga põnevalt. Kui indeksfond SPY on nädalaga kasvanud +1.25%, siis edetabelis esikohta hoidev Aivar Õepa on suutnud kinni püüda selle perioodi kõige suurema liikuja – geneeriliste ravimite tootja Mylani (sümbol MYL). USA ravimiametist saadud heakskiidu toel on see aktsia nädala algusest tõusnud vapustavad 22.06%. Esikoha omaniku portfellile tähendas sellest osa saamine algusega võrreldes 57 527.12 eurost lisa. LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi ütles, et „algus on üsna kiire olnud ja esimesed suure vahe sisse teinud. Kuid tagant tulijatel ei tasu veel meelt heita, sest oktoobri põnevaim osa on alles ees.“ Juba selle nädala lõpus hakkavad ettevõtted oma kolmanda kvartali tulemusi avaldama eesotsas pankadega. „Sellest tulenevad hinnakõikumised pakuvad kindlasti osalejatele häid võimalusi oma kohta parandada“ lisas Vallikivi.

Esikümnest leiab kolm varasemat võitjat, lisaks Aivar Õepale on sinna kaubelnud kolme võiduni püüdlev Marat Kasparov ja eelmise aasta esikohta kaitsma tulnud Ardo Hanschmidt.

„Meil on hea meel näha, et mängu esimese nädala lõpuks on osalejate arv jõudsalt kasvanud, ning hetkel osaleb mängus 633 portfelli“ sõnas LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi, kes on ka oma isikliku portfelliga top 10-sse jõudnud. LHV töötajana ta auhindadele siiski ei kandideeri. Kogu edetabelit näeb siit.

Mängu kuulsaim osaleja investor Toomas pole mängu jaoks oma strateegiat muutnud ja jätkab oma senise riskitasemega, kus üle 40% portfellist on rahas. Mängus osalejad said investor Toomase ees väikse eelise, sest tema portfelli väärtus eelmise nädala alguses oli 285 392.93 eurot. Nädala jooksul on tema portfell kasvanud 3369 euro võrra 288 761.93 euroni. Investor Toomast edestab rahas mõõdetuna praegu enamus ehk 567 mängijat.

Mängijatest 288-l õnnestunud oma portfelli kasvatada, 224 osalejat on valinud rahas istumise taktika ja ülejäänud 121 osalejat raha kaotanud. Portfellide keskmine tootlus esimesel nädalal oli 0.26% võrrelduna indeksfondi SPY 1.25% tootlusega ja investor Toomase 1.1%-ga. 104 portfelli on nädala jooksul tootluse protsendis mõõdetuna edestanud investor Toomast.

253 osalejat on otsustanud mängu käigus mõõtu võtta võistkonna siseselt. Suurimateks võistkondadeks väljaspool LHV ja Äripäeva töötajaid on EBS 28 liikmega, FTE 9 liikmega ja Investeerimisklubi 6 liikmega.

Esimese koha auhinnaks on reis kahele Berkshire Hathaway aktsionäride koosolekule, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) aastatellimus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeritakse vastavalt 3000 ja 2000 eurose rahalise auhinnaga, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 või 3 kuu tellimusega. Teise ja kolmanda koha saavutanud saavad auhinnaraha oma pangakontole. Kõik osalejad saavad kingituseks Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) kolme nädala tellimuse.

„Börsihai vs. investor Toomas“ mängust osa võtmine on lihtne. Selleks tuleb minna lehele www.lhv.ee/hai ning oma portfell ära registreerida. Portfelli registreerimisel võib ära märkida ka oma töökoha, kooli või sõpruskonna, et lihtsustada võistluskäigu jälgimist selle liikmete vahel. Portfelle saab registreerida veel sellel nädalal.

Börsihai kodulehel on  videod õpetustega, mis aitavad paremini mõista, milles aktsiamäng seisneb ja kuidas teha oma esimene tehing. Mängu käiku saab kommenteerida foorumis.

Soovime kõigile edu järgmisel nädalal!
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse