Kuhu on investeeritud LHV Kasvukontoga kolmandas kvartalis 2017?

Sander Pikkel

11.10.2017 9:03

Shutterstock

Börsidel on tavaks saanud, et iga kvartali lõpus tehakse kokkuvõtteid, kus vaadatakse tagasi lõppenud perioodile. Oleme LHV-s börsiettevõttena suurema avatuse poolt ja jagame sellega seoses LHV Kasvukonto kohta kogutud statistikat. Senisel kujul, kus kliendid on oma valikutes täiesti vabad, on LHV Kasvukonto tootena olemas alates 2014 kevadest. Enne seda kuulusid sinna kolm LHV poolt koostatud valmisportfelli ja Kasvukonto Pluss, mis on sarnane tänasele tootele.

LHV Kasvukonto vahendusel saavad kliendid valida enda portfelli kuni kuus indeksfondi, määrate nendesse investeerimise osakaalud. Juhul kui kolmapäeva õhtul on kontol vähemalt 1 euro, siis investeeritakse see vastavalt nendele valikutele. Portfellide arv kliendi kohta ei ole piiratud. Rohkem infot LHV Kasvukonto kohta leiab siit.

Järgnev statistika kajastab seisuga 30.09.2017 LHV Kasvukonto investorite käitumist kvartalite lõikes. Uue raha investeerimisel on populaarseimad 10 valikut alljärgnevad. Kevadel lisatud dividendiaristokraatidesse investeerivad fondid (NOBL ja SPYW) on hästi vastu võetud.

Olemasolevate positsioonide muutuse dünaamikat vaadates paistab silma Euroopa suurettevõtete (EXSA) ja Nasdaqi (tehnoloogiasektori ettevõtted) (QQQ) järjest suurenev populaarsus. Samas kui selgelt on näha arenenud maailma v.a. USA indeksfondi (EFA) jätkuvat langust.

Oleme jälginud ka fondide arvu klientide portfellis. Kui muudatused on üsna väiksed, on siiski näha trendi, mis liigub rohkem hajutatud portfelli poole.

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja ei ole mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse