LHV Group müüb osaluse UAB-s „Mokilizingas“ 7,5 miljoni euro eest

20.04.2018 11:30

AS-i LHV Group nõukogu on kiitnud heaks AS-i Inbank pakkumise UAB „Mokilizingas“ 100% osade ostuks praegustelt omanikelt 15 miljoni euro eest.

AS LHV Group omab UAB „Mokilizingas“ aktsiatest 50%+1, kuid tehingu on heaks kiitnud ka ülejäänud aktsiaid omav UAB “Inovatyvūs prekybos sprendimai“.
LHV-le kuuluvate aktsiate väärtuseks on 7,5 miljonit eurot.

Aktsiate ostu-müügi leping allkirjastati täna (20. aprillil 2018) ja tehing viiakse lõpule enne 31. maid 2018. AS LHV Pank jätkab 12 kuu jooksul UAB-le „Mokilizingas“ krediidiliini pakkumist ning tagab UAB „Mokilizingas“ krediitkaartide toimimise olemasolevatel alustel kuni 2019. aasta lõpuni. Muus osas vastavad lepingust tulenevad kohustused taoliste tehingute tavapärastele tingimustele.

Plaanitav müügitehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikutega.

Osaluse müügiga teenib AS LHV Group 3 miljonit eurot erakorralist kasumit, mistõttu kavatseb AS LHV Group üle vaadata 2018. aasta finantsplaani ning avaldada uuendatud finantsplaani 17. mail.

Mokilizingas on Leedu turul juhtiv tarbijafinantseerimise toodete pakkuja, omades järelmaksuvaldkonnas ligi 40% suuruse turuosaga teist positsiooni. Ettevõttel on Leedus üle 2000 partneri, ligi 250 tuhat klienti ja üle 100 tuhande aktiivse lepingu. Lisaks Leedule teenindab Mokilizingas strateegilisi partnerettevõtteid ka Lätis.

LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu kommentaar: „Mokilizingas on hästi toimiv ja kasumlik ettevõte, kuid käesoleva pakkumise aktsepteerimisel lähtusime LHV strateegilise nägemuse muutusest. Eesti koduturu kõrval on meie peamine fookus suunatud finantstehnoloogia ettevõtete teenindamisele Londonis.. Inbanki näol on tegemist väikefinantseerimist pakkuva pangaga, kes oma fokuseeritud tooteportfelli ja laienemise strateegiaga on suuteline Mokilizingases senisest enam väärtust looma.“