Börsihai 2018 on Kristjan Krass

LHV

5.11.2018 9:31

LHV

Seekordse Börsihai osalejatel tuli hakkama saada mängu ajaloo ühel raskeimal perioodil. S&P 500 indeks langes mängu ajal 5.38%. Väga põnevas heitluses kerkis viimase kauplemispäevaga võitjaks Kristjan Krass, kes suutis oma portfelli 46.99% võrra kasvatada ja teenida sellega peaauhinnaks olnud 5000 eurot.

„Börsihai“ mängust võttis tänavu osa rohkem kui 2600 investeerimishuvilist. Osalejad said nelja nädala jooksul paigutada virtuaalseid eurosid Standard & Poors 500 indeksisse kuuluvatesse aktsiatesse. See indeks koondab endas 500 suurimat ja tuntuimat USA aktsiat. Mängu alguses jaotati osalejatele 10 000 euro suurune algkapital, ning iga börsipäeva hommikul lisandus sellele täiendavalt 1000 eurot. Seega oli võistlejail vaja leida võimalus kokku 30 000 euro investeerimiseks.

Börsihai 2018 Kristjan Krass kasvatas portfelli väärtuse mängu lõpuks 44 098.86 eurole (tootluseks +46.99%), edestades teiseks tulnud Janek Alvelat 332.38 ja kolmanda koha saavutanud Taavi Tänavat 2891.25 euroga. Mängu lõpplahendus selgus alles viimasel kauplemispäeval. Eelmise nädala lõpus esikohale tõusnud Janek Alvela suutis oma positsiooni hoida kuni neljapäeva õhtuni. Edukad tehingud reedel tõid võidu Kristjan Krassile, kes hoidis eelmise nädala lõpus 111 kohta. Tema tehingute hulgas oli nii tulemustele panustamist kui püüdu päevasisestest põhjadest osta ning tippudest müüa. Viimastel kauplemispäevadel tõi võitjale edu panustamine Arista Networks (ANET) tulemustele, mis tõi üle 2700 euro kasumit. Teise koha saavutanud Janek Alvela ei jäänud samuti pärast võidunädalat loorberitele puhkama, vaid tal õnnestus viimasel nädalal õigesti panustada Akamai Technologies (AKAM) tulemustele ja teha veel mõned õnnestunud tehingud. Paraku mängu võitmiseks sellest ei piisanud. Mõlema eelpool mainitud ettevõtte ja Facebooki (FB) tulemustele panustanud Taavi Tänava sai viimasel nädalal samuti korraliku toe oma portfellile ja tõusis 271. kohalt kolmandaks.

Kogu edetabel on leitav aadressil www.lhv.ee/et/hai/edetabel. Eraldi arvestuses võistlesid noored, kelle seas suutis suurima tootluse teenida üldarvestuses viiendale kohale tulnud Isabel Alvela, kes saavutas portfelli tootluseks 24.16%. Suure osa edust tõi mängu eelviimasel päeval panustamine Newell Brands (NWL) tulemustele. Tema auhinnaks on 100 eurot. Lisaks individuaalsele võistlusele oli eraldi arvestus ka klasside/koolide vahel, mille võitis Tartu Jaan Poska Gümnaasium, kelle viie parima portfelli kogusumma oli 156 727.88 eurot. Nende auhinnaks on ekskursioon LHV-sse. Tihedalt nende kannul olid Loksa Gümnaasium ja Tallinna Reaalkool.

Esimese koha auhind on 5000 eurot, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 kuu digitaalne lugemisõigus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeritakse vastavalt 2000- ja 1000-eurose rahalise auhinna, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 3 kuu digitaalse lugemisõigusega. Eraldi auhind oli iga nädala lõpus suurima portfelli väärtuse saavutanud kooliõpilasele, kes saab 100 eurot. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole.

LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel kommenteerib: „Selleaastane Börsihai oli erakordselt pingeline ja põnev, ent vaatamata keerukatele oludele suutsid oma algsummat kasvatada 879 osalejat ehk 33% mängijatest. Keskmiseks portfelli tootluseks jäi -0.35%“

Tänavu võttis mängust osa  ka suur hulk võistkondi. „Meil on hea meel näha osalemas hulgaliselt haridusasutuste võistkondi, sest Börsihai üks eesmärke on suurendada huvi investeerimismaailmas toimuva vastu. Nende seas oli suurim Loksa Gümnaasium 15 õpilasega, kuid väga palju maha ei jäänud ka Hugo Treffneri Gümnaasium 12  ja Tallinna Reaalkool 10 osalejaga,“ lisas Sander Pikkel.

LHV korraldas aktsiamängu „Börsihai“ juba 17. aastat ning tänab kõiki tänavusi osalejaid!

Artikkel on informatiivse eesmärgiga ning ei ole vaadeldav investeerimisanalüüsina ega mõeldud soovitusena müüa või osta mainitud väärtpabereid. LHV ei vastuta teabe põhjal tehtud otsuste eest.

Investeerimine on seotud võimaluste ja riskidega, väärtpaberite turuväärtus võib nii kasvada kui ka kahaneda. Välisturgudel võivad tootlust mõjutada valuutakursside kõikumised.

Eelpool kajastatud väärtpaberite ja finantsindeksite eelmiste või tulevaste perioodide tootlus ei tähenda lubadust ega viidet järgmiste perioodide tootluse kohta.
Kommentaare ei ole

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse