USA dollar on jätkanud tugevnemist ka terve Euroopa sessiooni ajal. Dollari indeks on 0,35% kõrgemal 77,18 punkti juures. EUR/USD on praeguseks hetkeks saavutanud päeva madalaimaks tasemeks 1,3771 ja asub hetkel 1,3810 juures. Eurole lisas päeval survet taas pead tõstvad vanad Euroopa probleemid. Nimelt ilmnes, et Kreeka eelmise aasta eelarve defitsiit oli üle 15% SKTst, kuigi algselt hinnati defitsiiti 3 protsendini SKTst. Negatiivne uudis tuli ka Portugalist, kus sotsialistide poolt juhitav valitsus ei suutnud opositsiooniga järgmise aasta eelarve osas kokkuleppele jõuda, mis ähvardab riiki suurema poliitilise kriisiga.
Päeval avaldati eurotsooni rahapakkumine M3, mis näitas septembri kasvuks 0,8%, jäädes ootustele 10 baaspunkti võrra alla. Aastane 1-protsendine kasv tuli samuti allpool ootusi. Tulemused lubavad järeldada, et Euroopa keskpank ei hakka intressimäärasid tõstma enne järgmise aasta II kvartalit.
USA kestvuskaupade tellimused ületasid analüütikute ootusi, tõustes septembris 3,3%; ühtlasi korrigeeriti augusti näit alla -1,9% peale. Septembri kasvuks oodati 0,5%. Peamiseks teguriks tellimuste kasvul oli transpordisektor, mida vedas Boeing’ile esitatud 117 tellimust, võrrelduna 10 tellimusega augustis.
USA sessioonil avaldatakse kell 17.00 septembrikuu uute kodude müügiandmed, kust oodatakse 4,2% tõusu, samas kui augustis püsis müük muutumatuna. Konsensuse järgi oodatakse 300 tuhande uue kodu müüki, võrrelduna 288 tuhandega augustis. Hilisõhtul peab USA majanduse teemal kõne NY Fedi president William Dudley, kes ütles esmaspäevases kõnes, et Fed „ei saa vibutada probleemide lahendamiseks võlukeppi“. Dudley lisas samas, et keskpank saab pakkuda tuge majanduse taastumiseks, kuigi eesolev teekond on „pikk ja konarlik“.
Valuutapaarid kell 16.40:
Risto Sverdlik
Tweet