Eilseni korralikult taastunud USA dollar on täna tugeva müügisurve all. Dollari indeks on 0,75% madalamal 77,80 taseme juures. Eilseks tipuks saavutas indeks 78,51 taseme. Enne USA turgude avanemist on dollar langemas kõikide peamiste valuutade vastu.
Päeval avaldatud eurotsooni ärikliima indeks ületas analüütikute ootusi, tõustes septembri 0,76 pealt 0,98 punktini. Ootusi ületas ka eurotsooni majandususalduse indeks ja teenustesektori ning tööstussektori usaldusindeksid. Tarbijausalduse indeks jäi püsima -11 punkti peale. Euro sai näitajatest tuge ning on hetkeseisuga tõusnud dollari vastu 0,85% ja kaupleb $1,3880 taseme juures. Dollarile lisas survet ka USA töötuabiraha taotlejate andmed, mis tulid oodatust väiksemad nii uute kui jätkuvate taotluste osas.
Vägagi ebakindla mulje jättis täna Föderaalreserv, kui Bloombergi uudises toodi välja, et Fed oli turuosaliste seas läbi viinud küsitluse, milles taheti teada saada, kui suur võib olla ja mis mõju võib omada järgmisel nädalal (ilmselt) käiku lastav uus „kvantitatiivse lõdvendamise“ programm. Sellise küsitluse läbiviimine viitab sellele, et keskpanga ja rahandusministeeriumi ametnikud muretsevad turgude alt vedamise pärast. Aktsiaturud on olnud viimase kuu jooksul tõusujoones, mis on suuresti põhjustatud QE2 ootusest. Ootustest väiksem programmi maht võib kaasa tuua müügilaine.
Naelsterling sattus täna ajutiselt surve alla, kui Inglismaa keskpanga liige Adam Posen ütles The Times’ile antud intervjuus, et teisipäeval avaldatud oodatust kõrgemate III kvartali SKT tulemuste peale „ei maksa liigselt erutuda“, kuna valitsuse kärped rõhuvad UK majandust veel järgmised paar aastat. Ühtlasi pooldab Posen keskpanga stiimulprogrammi laiendamist ning et riigi omanduses olevad pangad hoogustaksid laenude andmist. Naelsterling taastus küll kiiresti ning kaupleb dollari suhtes 0,9% kõrgemal $1,5910 tasemel.
Valuutapaarid kell 16.30:
Risto Sverdlik
Tweet