Euroopa sessioonil tõmmati dollari taastumisele lõpuks pidurit, kui dollar oli kolmandat päeva tugevnenud kõikide peamiste valuutade vastu. Dollari indeks langes päeval saavutatud tipust 77,52 juurest 76,83 punktini ja asudes hetkel avanemistaseme suhtes 0,19% madalamal. Dollari tugevnemine sai tagasilöögi tänu taastunud riskisoovile, mis sai omakorda tuge ettevõtete tulemustest ja kulla rallist.
Austraalia dollar tugevnes USA dollari suhtes eelmisel nädalal saavutatud tippude juurde, jõudes täna $1,0172 tasemeni. Kanada dollar läbis USA dollari vastu uuesti pariteedi, kuhu jõuti eelmise nädala reedel. Euro tõusis dollari suhtes $1,3973 tasemeni.
Jaapani jeen sai täna tuge, kui Hiina teatas, et valitsus kavatseb täiendada meetmeid, takistamaks kapitali sissevoolu, mida võib põhjustada Föderaalreservi $600-miljardiline uus stiimulprogramm. Jeen on hetkeseisuga tõusnud dollari vastu 0,65% ja kaupleb ¥80,60 taseme juures.
Päeval avaldati Suurbritannia tööstustoodangu ning töötleva tööstuse toodangu. Tööstustoodangu septembrikuu 0,4% kasv vastas turuosaliste ootustele ning aastases lõikes oli kasv oodatust isegi parem. Töötleva tööstuse toodang kasvas aga oodatust marginaalselt madalam. Pettumuse valmistas ka täna avaldatud kaubandusbilansi (v.a teenused) puudujääk, mis oodatud £8 miljardi asemel oli septembris £8,2 miljardit. Naelsterling oli vastu hommikut surve all, kuid on tõusis päeva peale $1,6182 tasemeni ning kaupleb hetkel 0,15% kõrgemal 1,6158 taseme juures.
Euroopat kummitavad endiselt probleemid Iirimaa, Portugali ja Kreeka võlakriisi ümber. Täna toimus Kreeka võlakirja oksjon, mis lõppes Kreeka jaoks suhteliselt edukalt, kuigi võlakirjade eest peab välja käima suurema tulususe kui kuu aega tagasi toimunud oksjonil. Homme toimub Portugali võlakirjade oksjon.
Valuutapaarid kell 16.30:
Risto Sverdlik
Tweet