Valuutaturud on alates eilsest õhtust olnud võrdlemisi vaiksed ja tänaste USA põllumajandussektoriväliste töökohtade raporti ootuses. USA dollar on viimastel nädalatel teinud väga tugeva ralli ning on viimastel päevadel kõikide peamiste valuutade suhtes konsolideerumas. Dollari indeks on 30. novembri tipust 81,55 tasemelt langenud üle 1,5% ja asub hetkel 82,20 taseme juures.
Aasia sessioonil avaldati täna Austraalia AiG teenustesektori indeks, mis langes oktoobri 50,7 pealt 46,2 punktini. Kuigi sel nädalal on Austraalia makronäitajad tulnud oodatust kehvemad – III kvartali SKT oli oodatud 0,4% asemel 0,2% ja jaemüük langes oktoobris 1,1% – on Austraalia dollar tõusnud kolmapäevasest põhjast $0,9535 tasemelt ligi 2,6% ja kaupleb täna $0,9786 juures. Siiski võib seda tõusu pidada korrektsiooniks mitu nädalat kestnud langusele ja edasi peaks Austraalia dollar võtma suuna allapoole.
Euroopa sessioonil on avaldamisel Saksamaa ja eurotsooni PMI teenustesektori indeksid, mis ootuste kohaselt jäävad püsima eelmise kuu tasemete juurde. Nädala keskel avaldatud PMI tootmissektori indeksid tulid aga oodatust väiksemad. Euro on öösel liikunud dollari suhtes suhtelises kitsas vahemikus ja kaupleb hetkel täpselt avanemistaseme ehk $1,3209 juures. Lisaks ilmuvad kell 12.00 eurotsooni jaemüügi tulemused.
Šveitsis avaldati äsja tarbijahinnaindeksid, mis näitasid oktoobrikuu näitude suhtes langust, kuid tulid oodatust siiski 0,1 protsendipunkti võrra kõrgemad: 0,2% vs oodatud 0,1% (M/M) ja 0,2% vs oodatud 0,1% (Y/Y). Šveitsi frank on viimastel päevadel teinud võrdlemisi korraliku ralli, tõustes USA dollari suhtes 1,4%. USD/CHF on alates eelmise nädala reedest üritanud läbida pariteeti, kuid kõrgeimaks tasemeks on jäänud 1,0065 ning täna kaubeldakse juba 0,9910 taseme juures.
Tänased kõige tähtsamad ja mitmeid valuutapaare tugevalt mõjutavad makronäitajad avaldatakse USA sessioonil. Esmalt ilmuvad kell 14.00 Kanada tööhõive muutuse raport, kust oodatakse, et novembris lisandus 15 tuhat uut töökohta (oktoobris oli vastav näitaja 3 tuhat) ja töötusmäär jääb kõikide ootuste kohaselt püsima 7,9% peale.
Ja kell 15.30 ilmuvad muutused USA non-farm payrolls’ides ehk kui palju lisandus töökohti väljaspool põllumajandussektorit. Oodatakse 145 tuhande töökoha lisandumist ja eelmisel kuul oli vastav näitaja 151 tuhat. Töötusmäär jääb ilmselt püsima 9,6% juurde. Erasektoris lisandub ootuste kohaselt 155 tuhat uut töökohta, mis oli suurel määral sama ka eelmisel kuul. Lisaks ilmub kell 17.00 ka tehaste tellimuste andmed aj ISM teenustesektori liitindeks.
Valuutapaarid kell 10.25:
Risto Sverdlik
Tweet