USA dollar on alustanud nädalat langusega, mis on aastalõpu väga õhukeses turutingimuses suhteliselt tavapärane nähtus. Dollari vastu on enim tõusnud euro, mis on eilsest $1,3070 tasemelt tõusnud tänaseks $1,3220 juurde ehk üle 1%.
Alanud nädala liikumised on olnud samas kergelt üllatuslikud, võttes arvesse Hiina nädalavahetuse intressimäära tõstmist, mis peaks globaalsele majanduskasvule algaval aastal pidurit tõmbama. Valuutaturgudel peaks Hiina otsus enim mõjutama Hiina majandusega tihedalt seotud riikide valuutasid, eesotsas Austraalia dollariga, kuid täna kaupleb Austraalia dollar 0,4% kõrgemal $1,0080 taseme juures. Austraalia dollar on samas nõrgenenud euro vastu, mille suhtes tehti eelmisel nädalal praktiliselt igapäevaselt uusi ajaloolisi tippe.
Eile ja täna on makrokalendrit domineerimas Jaapanis ilmuvad näitajad. Tänasel Aasia sessioonil avaldati Jaapani majapidamiste kulutused, mis vähenesid novembris 0,4%, kuigi oodati 0,3% tõusu. Töötusmäär jäi küll vastavalt ootustele püsima 5,1% peale ja tarbijahinnaindeks jäi muutumatuks 0,1% peale (Y/Y). Novembrikuu tööstustoodang oli ootustest marginaalselt kõrgem ja jaekaubandusnäitajad tulid ootustest tunduvalt paremad. Jeen on jätkamas eelmisel nädalal hoo sisse saanud tõusu ja kaupleb täna dollari suhtes 0,46% kõrgemal ¥82,40 tasemel.
Hommikul avaldati veel Prantsusmaa III kvartali lõplik SKT näit, mis tuli 0,1 protsendipunkti võrra esialgsest näidust madalam nii kvartaalses kui aastases lõikes. Šveitsi UBS tarbimisindikaator langes eelmise kuu 1,708 pealt 1,630 punktini, kuid Šveitsi frank on tegemas väga tugevat tõusu, olles täna tugevnenud dollari vastu 0,9%. Kuigi euro on täna samuti tugev, on frank tõusnud Euroopa ühisraha vastu ligi pool protsenti.
USA sessioonil on peamine tähelepanu suunatud detsembrikuu tarbijausalduse näidule, kuid lisaks on avaldamisel ka S&P/Case-Shilleri majahinnaindeks ja Richmond Fedi tootmisindeks.
Valuutapaarid kell 10.20:
Risto Sverdlik
Tweet