Lisaks hommikustele oodatust madalamatele Saksamaa jaemüügi ja kaubandusbilansi tulemustele, valmistasid kerge pettumuse ka eurotsooni III kvartali lõplik näit ja majapidamiste tarbimistulemused. Eurotsooni töötusmäär jäi vastavalt ootustele muutumatuks 10,1% peale. Lisaks langes Saksamaa novembrikuu tööstustoodang 0,7%, mis tuli suurem kui oodati. Euro on terve päeva olnud raske, kukkudes ka läbi $1,2968 taseme, mis oli toetustasemeks novembri lõpust. Euro sai küll USA makronäitajate peale tuge, kuid on hetkel kauplemas siiski 0,23% madalamal selle sama toetustaseme juures.
Positiivse üllatuse valmistas Kanada töötururaport, mille kohaselt lisandus detsembris 22 tuhat uut töökohta, ületades seega ka ootusi. Eelmisel kuul lisandus 15,2 tuhat töökohta. Ka töötusmäär jäi püsima 7,6% peale, kuigi oodati tõusu 7,7 protsendini. Kanada dollar sai tulemustest korraliku tõuke ja on tõusis USA dollari vastu pariteedi pealt ligi 100 punkti kõrgemale. Kanada dollar on rallinud ka euro vastu 0,82% ja kaupleb hetkel 1,2850 juures.
Tänased kõige olulisemad makronäitajad tulid USAst ning peamise tähelepanu all oli väljaspool põllumajandussektorit loodud töökohtade andmed. Oodati 150 tuhande töökoha lisandumist, kuid tegelik arv jäi 103 tuhande juurde, samas kui eelmise kuu näit korrigeeriti 39 tuhande pealt üles 71 tuhande peale. Küll aga üllatas detsembrikuu töötusmäär, mis langes 9,8% pealt 9,4% peale. Tootmissektoris loodi 10 tuhat uut töökohta, mis ületas ootusi kahekordselt.
Turud reageerisid tulemuste peale dollari-vaenulikult ja praeguseks hetkeks on dollar nõrgenenud kõikide peamiste valuutade suhtes. Enim on USD langenud Uus-Meremaa dollari vastu, kuid arvestatav langus on toimunud ka Austraalia dollari ja naelsterlingi vastu. USD on kauplemas kõrgemal ainult euro ja Šveitsi frangi suhtes. Õhtul annab USA senati ees tunnistusi ka Föderaalreservi juht Ben Bernanke.
Valuutapaarid kell 16.35:
Risto Sverdlik
Tweet