Tänane kauplemispäev on alanud dollari jaoks langusega ning euro on taastumas eilsest kaotusest. Eile alanud Euroopa rahandusministrite kohtumisel Brüsselis sooviti üldjoontes kriisifondi mahu suurendamist, kuid Saksamaa on sellele vähemalt hetkel kindlalt vastu seismas, öeldes sisuliselt, et kiirustada pole vaja; seda eriti eelmisel nädalal edukaks osutunud Portugali, Hispaania ja Itaalia võlakirjaoksjonite taustal. Kriisifondi mahu suurendamist on samas toetamas Euroopa keskpanga juht Jean-Claude Trichet, kelle sõnul on fondi vaja suurendada nii „kvalitatiivselt kui kvantitatiivselt“. Euro on praeguseks hetkeks tugevnenud 0,70% ja kaupleb $1,3385 taseme juures.
Tõusmist on jätkamas naelsterling, millele pakkus tuge varahommikul avaldatud Suurbritannia tarbijausalduse indeks, mis tõusis üllatuslikult novembrikuu 45 punkti pealt 53 peale, kuigi oodati langust 44 punktini. Ootustest parem tuli ka RICS majahindade indeks, mis tuli oodatud -44% asemel -39%. Tänane üks olulisemaid makronäitajaid on kell 11.30 avaldatav UK tarbijahinnaindeks, mis peaks ootuste kohaselt tõusma novembrikuu 3,3% pealt 10 baaspunkti võrra 3,4% peale. Naelsterling on dollari vastu tõusnud täna 0,5% ja kaupleb hetkel $1,5965 juures ning on sihtimas $1,6000 taset.
USA dollar on langenud täna kõikide peamiste valuutade vastu ja neist enim Šveitsi frangi vastu (0,61%) ja kaupleb 0,9585 taseme juures. USD/CHF tegi jaanuari esimese kahe nädala jooksul korraliku taastumise 0,9300 tasemelt 0,9785 tasemeni eelmisel teisipäeval, kuid on nüüd uuesti suunda alla võtmas. USA dollari vastu on korralikult tõusmas ka Austraalia dollar, mis liigub kindlalt tagasi pariteedi suunas. Kanada dollari vastu on USD kukkunud 0,28% ja kaupleb hetkel üle kahe ja poole aasta põhjades 0,9840 tasemel; Kanada dollar näitab tugevust enne Kanada keskpanga intressimäära otsust, mis tehakse teatavaks täna kell 16.00.
Tänastest makronäitajatest tasub jälgida veel eurotsooni ja Saksamaa ZEW indikaatorid ning USA sessioonil avaldatakse USA Empire tootmisindeks ja novembrikuu kapitaliliikumise andmed.
Risto Sverdlik
Tweet