Dollar on Aasia sessioonil kergelt taastunud selle nädala langusest, tingituna riskisentimendi kadumisest pärast Goldman Sachsi tulemuste avalikustamist, mis viisid langusse nii USA kui Aasia turud. Riskisentimendile on negatiivset mõju avaldamas ka jutud Hiina edasisest monetaarpoliitika kokkutõmbamisest, et vähendada inflatsioonisurvet ja jahutada ülekuumenevat majandust. Dollari indeks on hetkel 0,15% plussis ja kaupleb 78,92 punkti juures. Öösel avaldati Hiina IV kvartali SKT tulemused, mis näitasid 9,8% kasvu, ületades seega ka oodatud 9,4% kasvu. Tarbijahinnaindeks langes samas novembrikuu 5,1% pealt 4,6% peale detsembris, vastates ühtlasi analüütikute ootustele. Hiina tööstustoodang kasvas detsembris 13,5% (Y/Y) ja tootjahinnaindeks tuli 5,9% (Y/Y), langedes pisut novembri 6,1% pealt.
Hommikul avaldati Saksamaa tootjahinnaindeksid, mis tõusid detsembris eelmise kuu 0,2% pealt 0,7% peale ja aastases lõikes 4,4% pealt 5,3% peale. Euro on dollari vastu hetkel kauplemas 0,25% madalamal $1,3440 taseme juures. Euroopa sessioonil on täna veel avaldamisel Itaalia tööstustellimuste ja –müügi andmed, kuid euro liikumisele need suurt mõju avalda.
USA sessioonil on täna vaatluse all töötuabiraha taotlejate andmed ning olemasolevate kodude müüginäidud. Analüütikud ootavad müüginumbrite paranemist novembikuu 4,68 miljoni müüdud maja pealt 4,89 miljoni peale detsembris. Lisaks avaldatakse veel Philalephia Fedi tootmisindeks, mis peaks ootuste kohaselt langema 24,3 punkti pealt 21,0 peale.
Suurimad langejad on hetkeseisuga „toorainebloki“ valuutad, eeotsas Uus-Meremaa ja Austraalia dollariga, mis on USD vastu kukkunud 0,63% ja kauplevad vastavalt 0,7637 ja 0,9943 tasemel; Kanada dollar on pärast teisipäevast Kanada keskpanga otsust jätta intressimäärad muutmata olnud surve all ning odavnenud USD vastu 1,4% ning hetkel kaubeldakse avanemistasemest 0,18% madalamal 0,9974 juures.
Valuutapaarid kell 10.20:
Risto Sverdlik
Tweet