Euro jätkas täna tugevnemist ja tegi uue enam kui kahe kuu tipu $1,3774 tasemel (kus kaubeldi viimati 22. novembril). Eurotsoonist on täna tulnud mitmeid makronäitajaid, mis on eurole tuge pakkunud. Esiteks tulid oodatust paremad nii Saksamaa kui ka eurotsooni PMI tootmisindeksid. Positiivse üllatuse tegi ka Saksamaa töötururaport, mille kohaselt vähenes töötute arv jaanuaris 13 tuhande inimese võrra ja töötusmäär langes 7,4% peale, mis on ühtlasi madalaim tase alates 1992. aasta novembrist. Tööhõive tõusu taga on osaliselt valitsuse skeemid, millega makstakse ettevõtetele, et nad töötajaid lahti ei laseks.
Lisaks korrigeeriti alla eurotsooni novembrikuu töötusmäär (10% peale) ja detsembris jäi tase muutumatuks (oodati 10,1 protsenti). Eurole on täna mõju avaldanud ka teised sündmused. Geopoliitilistest sündmustest toimus jätkuvate rahutuste kõrval Egiptuses arengud Jordaanias, kus nädala kestnud protestide survel astus tagasi peaminister. Eurole otsesemat mõju avaldas aga uudis, mille kohaselt võidakse Euroopa stabiilsusfondi kasutada ka riikide võlakirjade soetamiseks.
Suurbritanniast tuli täna mitmesuguseid makronäitajaid. Jaanuari PMI tootmisindeks tuli 62,0 punkti, ületades tugevalt oodatud 58,0 punkti. Küll aga jäi ootustele alla detsembrikuu heakskiidetud kinnisvaralaenud (42,6 tuhat vs oodatud 46,5 tuhat). Naelsterling on sellegi poolest teinud korraliku rallit, olles kahe päevaga tõusnud USA dollari vastu üle 1,5%. Hetkel kaubeldakse 0,5% kõrgemal $1,6090 tasemel.
USA dollar on endiselt tugeva müügisurve all: dollari indeks saavutas päeva põhja 77,41 punkti juures, kus kaubeldi viimati 9. novembril. Dollar on enim langenud Austraalia dollari vastu (1,01%), millele järgneb Jaapani jeen (0,51%).
Valuutapaarid kell 16.20:
Risto Sverdlik
Tweet