Peamised valuutad jätkasid eile USA dollari vastu nõrgenemist: euro vajus läbi $1,3600 taseme ja on hetkel kauplemas avanemistasemest 0,2% madalamal $1,3570 juures. Sündmused Egiptuses, kus president Mubarak tegi eile avalduse, milles ta teatas, et ta ei kavatsegi tagasi astuda, kuigi eelnevatel päevadel liikusid rahvusvahelises ajakirjanduses vastavasisulised uudised, on üldisele sentimendile mõju avaldamas. Eurot nõrgestab ka Euroopa keskpanga teade, mille kohaselt ostab keskpank Portugali võlakirju. Portugali võlakirjade tulusused on tasemetel, mis osutusid Kreeka ja Iirimaa jaoks jätkusuutmatuks. Portugalil on sel kevadel vaja tagasi maksta €10 miljardi eest võlga.
USA dollar on jätkamas kõikide sündmuste taustal tugevat taastumist. Dollarile on tuge pakkumas eilsed töötuabiraha taotluste andmed, mis osutusid kolme aasta madalaimateks, olles ühe nädala kohta 383 tuhat vs oodatud 419 tuhat inimest. Lisaks pakkus dollarile tuge veel tõus hulgimüügi inventuurides. Dollari indeks on alates eelmise nädala kolmapäeval tehtud põhjast 77,00 tasemelt tõusnud praeguseks hetkeks pisut alla 2% ja asub 78,45 punkti juures. Dollar on täna kauplemas kõrgemal kõikide peamiste valuutade suhtes.
Teist päeva järjest on suurima löögi all Austraalia dollar, tingituna Austraalia keskpanga juhi Stevensi suhteliselt pessimistlikust sõnavõtust Austraalia esindajate koja ees, kus Stevens tõi välja, et intressimäärade muutmata jätmine on praeguses olukorras, kus Austraalia peab tegelema laastavate üleujutuste tagajärgedega, igatepidi mõistlik. Hinnanguliselt vähendavad üleujutused riigi I kvartali SKTst ligi 1%. Lisaks teatas täna Hiina, et nad tõstavad uuesti ka pankade reservmäära nõuet. Austraalia dollar on täna kukkunud USA dollari vastu 0,72% ja kaupleb juba allpool pariteeti $0,9972 tasemel. AUD kaupleb madalamal ka kõikide teiste valuutade suhtes.
Tänastest makronäitajatest avaldati Saksamaa tarbijahinnaindeksid, mis näitasid juunis 0,4% langust (M/M), tulles 0,1 protsendipunkti võrra parem ootustest. Aastases lõikes tõusid hinnad 2%, ületades jällegi oodatud 1,9%.
Euroopa sessioonil on veel avaldamisel Suurbritannia tootjahinnaindeksid. USA sessioonil avaldatakse aga Kanada ja USA kaubandusbilansid ja kell 16.55 Michigani ülikooli usaldusindeks.
Valuutapaarid kell 10.15:
Risto Sverdlik
Tweet