Eurotsooni jooksevkonto puudujääk vähenes eelmise kuu €5,4 miljardi pealt €0,1 miljardi peale detsembris, kuid negatiivse uudisena tulid eurotsooni ehitusmahtude andmed, mis kahanesid detsembris 1,8% (M/M), olles eelmisel kuul kahanenud 0,9%. Täna toimus ka Hispaania võlakirjade oksjon, kus Hispaania peab laenu eest küll väiksemat intressi maksma, kuid nõudlus võlakirjade järele jäi oodatust väiksemaks. Tulemused viisid Hispaania võlakirjade tulusused kõrgemale. Eurole see samas olulist mõju ei avaldanud ja hetkel on euro kauplemas avanemistaseme suhtes 0,02% kõrgemal $1,3570 tasemel.
USA sessioonil oli peamise tähelepanu all tarbijahinnaindeks, mis tõusis vastavalt ootustele eelmise kuu 1,5% pealt 1,6% peale jaanuaris (Y/Y); eelmise kuu suhtes tõusid tarbijahinnad oodatud 0,3% asemel 0,4%. Ilma toidu- ja energiahindadeta tõusis indeks kuulises lõikes 0,2% (oodati 0,1%) ja aastases lõikes 1%, kuigi oodati 0,9% tõusu. USA dollar sattus tulemuste peale küll surve alla ja langes kõikide peamiste valuutade suhtes. Dollari indeks on hetkel kauplemas avanemistaseme 78,26 punkti juures. Föderaalreservi juht Ben Bernanke annab tulemustele kell 17 ka omapoolsed kommentaarid.
Naelsterling on ööga tagasi teinud peaaegu kogu oma eilse kaotuse, mis järgnes negatiivsele töötururaportile ja Inglismaa keskpanga inflatsiooniraportile. Keskpanga juht oli oma eilsetes kommentaarides intressimäärade tõstmise osas suhteliselt vaoshoitud, kuid Andrew Sentance on juba pikemat aega pooldamas monetaarpoliitika normaliseerimist, et pidurdada Suurbritannia inflatsioonisurvet. Naelsterling kaupleb hetkel 0,15% kõrgemal $1,6117 tasemel.
USA dollar on täna enim langenud Šveitsi frangi suhtes, kaubeldes hetkel 0,61% madalamal 0,9532 taseme juures. Eelmise nädalal reedel oli USD/CHF tõusnud 0,9775 tasemeni, kuid on terve käesoleva nädala allapoole tulnud. Dollar on täna vajunud ka jeeni suhtes 0,25% madalamale, kaubeldes 83,43 taseme juures.
Valuutapaarid kell 16.15:
Risto Sverdlik
Tweet