Vähemolulisematest makronäitajatest pakkus väga positiivse üllatuse Itaalia tööstustoodangu tulemused, mis näitasid detsembris eelmise kuuga võrreldes 5,4% kasvu, kuigi oodati 2,1% kasvu. Aastases lõikes oli kasv koguni 17,4% (oodati 9,3%). Need tulemused eurole mõju ei avaldanud, kuid euro sai päeval väga tugeva tõuke, kui Euroopa keskpanga liige Bini Smaghi esines avaldusega, mille kohaselt peab keskpank kasvava inflatsioonisurve korral hakkama tõstma intressimäärasid. Samal ajal on Euroopa keskpank laenanud kahe viimase päeva jooksul kokku ligi 32 miljardit eurot, mis tähendab, et mõni Euroopa pank on tõsistes likviidsusraskustes. Lisaks tõi Reuters eile välja, et Portugal on märtsi lõpuks ilmselt sunnitud ELi kriisifondist abi paluma. Euro on igatahes rallimas, olles dollari vastu tugevnenud 0,18% ja kaupleb hetkel $1,3632 taseme juures.
Korralikku ralli on täna teinud ka naelsterling, tingituna Suurbritannia jaemüügi tulemustest, mis kasvasid jaanuaris 1,6% vs oodatud 0,2% (M/M) ja aastases lõikes 5,3% vs oodatud 4,3%. Naelsterling on USA dollari vastu kauplemas hetkel 0,37% kõrgemal $1,6232 taseme juures.
Üldisele riskisentimendile mõjus täna negatiivselt Hiina keskpanga teade, mille kohaselt tõstavad nad pankade kohustusliku reservmäära nõuet 50 baaspunkti võrra 19,5% peale; alles eelmisel tõstis keskpank peamisi intressimäärasid 25 baaspunkti võrra. Hiina keskpank üritab nende sammudega pidurdada kasvavat inflatsioonisurvet ja ülekuumenevat majandust. USA dollar oli uudistest tuge saamas, kuid dollari indeks on praeguseks hetkeks langenud eelmise neljapäeva tasemele 77,90 punkti juurde.
Kanada tarbijahinnaindeks langes eelmise kuu 2,4% pealt 2,3% peale jaanuaris, kuigi oodati indeksi muutumatuks jäämist. Kanada dollar on USA dollari nõrkusest tingituna siiski tugevnemas ja kaupleb 0,18% kõrgemal 0,9825 tasemel.
Valuutapaarid kell 16.20:
Risto Sverdlik
Tweet