Euro on jätkanud Euroopa sessioonil langust, olles USA dollari vastu odavnenud praeguse seisuga 0,6% ja kaubeldakse $,3885 juures. Eurole on negatiivset mõju avaldamas perifeeria riikide kallinev laenamise hind: Kreeka 10-aastase võlakirja tulusus tõusis täna 12,7% peale, mis järgnes eile Iirimaa 10-aastase võlakirja tulususe tõusmiseni 9,477% juurde. Lisaks on tõusmas ka Hispaania võlakirjade tulusused. Neljapäeval algab ELi tippkohtumine, kus üritatakse taaskord jõuda ühisele meelele Euroopa finantskriisi püsimehhanismide osas. Eurole ei ole täna suutnud tuge pakkuda ka Saksamaa tehaste tellimuste tulemused, mis näitasid jaanuaris eelmise kuu suhtes 2,9% kasvu ja aastases lõikes 16% kasvu. Mõlemad näidud ületasid ka ootusi, samas kui eelmise kuu näidud korrigeeriti allapoole.
USA dollari taastumine on suures osas jõudu saamas ning dollari indeks on täna tõusnud 0,4%, kaubeldes 76,82 taseme juures. Dollar on enim taastumas Šveitsi frangi vastu, olles täna kallinenud 0,8% ja kaubeldakse 0,9340 tasemel. Lisaks on dollar teinud korraliku ralli ka jeeni, Austraalia dollari ja naelsterlingi suhtes, kuid Uus-Meremaa dollari vastu kaupleb USD endiselt 0,18% miinuspoolel.
Päeval avaldati Kanada uute kodude ehitusandmed, mis näitasid veebruaris oodatud 174 tuhande asemel 181,9 tuhande uue kodu ehituse algust ning lisaks korrigeeriti ülespoole ka jaanuari näidud. Kanada dollar on täna kaubelnud suhteliselt korrapäratult ning hetkel kaubeldakse avanemistaseme 0,9725 juures.
Naelsterling on langenud täna 0,38%, tingituna nii Inglismaa keskpanga liikme Andrew Sentance’i väljavahetamisest ning makrouudiste poole pealt Suurbritannia oodatust nõrgematest jaemüügi tulemustest, mis langesid veebruaris eelmise kuu suhtes 0,4%; jaanuaris oli jaemüük kasvanud 2,3%.
Valuutapaarid kell 16.20:
Risto Sverdlik
Tweet