Jaapani jeen on jätkamas langust, mis sai alguse pärast seda, kui G7 riikide keskpangad tegid koordineeritud sekkumise valuutaturgudele, eesmärgiga jeeni nõrgestada. USA dollari vastu kaupleb jeen hetkel enam kui kuue kuu madalaimal tasemel 85,27 juures. Samuti on jeen langenud tugevalt ka kõikide teiste peamiste valuutade suhtes.
USA dollar sattus eile pärast ISM teenustesektori indeksi ja hiljem Föderaalreservi viimase kohtumise protokollide avaldamist tuge surve alla, mis on jätkumas ka tänase Euroopa sessiooni alguses. ISM teenustesektori indeks tuli märtsis oodatud 59,5 asemel 57,3 punkti. Fedi protokollidest selgus aga, et sisuliselt kõik Fedi liikmed leiavad, et keskpank peab praeguse stiimulprogrammi ehk QE2-e plaanipäraselt lõpuni viima, hoolimata suurenevast inflatsioonisurvest, mis on Fedi hinnangul ajutise iseloomuga.
USA dollar on täna langemas kõikide peamiste valuutade vastu (v.a jeeni). Enim on USD langenud Šveitsi frangi vastu (0,87%), millele järgnevad Uus-Meremaa dollar ja euro, vastavalt 0,67% ja 0,6%. Eile sai dollar küll tuge, kui Hiina teatas järjekordsest intressimäärade tõstmisest 25 baaspunkti võrra, kuid negatiivne ISM indeks ja Fedi protokollid tühistasid kogu dollari päevase tõusu.
Euro on täna saanud märkimisväärset tuge, vaatamata perifeeriariikide süvenevale võlakriisile. Euro läbis täna novembris tehtud 10 kuu tipu ja jõudis USA dollari suhtes uude 15 kuu tippu $1,4313 tasemel. Täna pälvib kindlasti tähelepanu Portugali võlakirja oksjon, mille abil proovib Portugali valitsus aina reaalsemana tunduvat väljapäästmist edasi lükata. Portugali 5-aastase võlakirja tulusus ületas eile 10% piiri.
Tänastest olulistest makronäitajatest avaldatakse Suurbritannia veebruari tööstustoodangu tulemused, eurotsooni IV kvartali lõplik SKT näit ja Saksamaa tehaste tellimuste näidud. Naelsterling tõusis eile avaldatud tugevalt üle ootuste PMI ehitussektori indeksi toel $1,63 tasemest kõrgemale ja kaupleb hetkel $1,6327 tasemel.
Valuutapaarid kell 11.00:
Risto Sverdlik
Tweet