Üleeilne hirm Fukushima tuumajaama ohutaseme tõstmise ümber on täielikult taandunud ja riskisentiment on teist päeva korralikult toetamas nii aktsiaturge kui ka riskantsemaid valuutasid. Aasia sessioonil avaldas samas negatiivset mõju uudis, mille kohaselt võib Hiina pankadel karmistunud kapitalinõutele vastamiseks vaja minna ekstra 131 miljardit USA dollarit. Üldise turumeeleolu paranemisega on USA dollar täna uuesti müügisurvet saamas.
Aasia sessioonil avaldati Austraalia tarbijate inflatsiooniootused, mis langes kolmandat järjestikkust kuud ja olles ühtlasi madalaimal tasemel alates eelmise aasta detsembrist. Lisaks avaldati veel uute autode müüginumbrid, mis näitasid märtsis eelmise kuu suhtes 3,4% kasvu, olles ligi aasta parim tulemus. USA dollari vastu on hetkel enim tõusnud Uus-Meremaa dollar, kaubeldes hetkel avanemistasemest pool protsenti kõrgemal $0,7930 tasemel. Austraalia ja Kanada dollar kauplevad kumbki 0,25% kõrgemal.
Korraliku tõusu on täna tegemas ka naelsterling, mis on hetkel kauplemas 0,45% kõrgemal $1,6340 tasemel. Lisaks üldisele USA dollari nõrkusele on GBPUSD saamas tuge ka öösel avaldatud Suurbritannia tarbijausalduse indeksist, mis tõusis vastu ootusi 44 punkti peale.
Euroopa sessioonil olulisi makronäitajaid avaldamisel ei ole ja tähelepanu pälvivad Euroopa keskpanga igakuine raport ning Hispaania keskpanga otsus väikeste säästupankade (mis olid Hispaania kinnisvarabuumis olulisteks osapoolteks) restruktureerimise kohta. Euro on täna jälle testimas selle nädala tippe, kuid on leidnud sealt korraliku vastupanu ja kaupleb hetkel uuesti allpool $1,4500 taset.
Valuutapaarid kell 11.20:
Risto Sverdlik
Tweet