Täna hommikul ilmus uudis, mille kohaselt on väljatöötamisel Kreeka järgmine abipakett kogusummas 60 miljardit eurot. Nagu viimastel päevadel Kreeka ümber toimuvaga kombeks, lükkas nii Kreeka rahandusminister ja ka üks euroala kõrgem ametnik selle uudise kiirelt kui alusetu kuulujutu tagasi. Väärib meenutamist, et selline kuulujuttude levimine ja nende pidev ümberlükkamine toimus aktiivselt ka Kreeka esmase abipaketi eel ning lisaks ka Iirimaa ja Portugali päästekavade eel. Kreekal jääb järgmisel aastal võlakohustuste täitmisel puudu ligi 25 miljardit eurot, kui neil ei õnnestu hakata turgudelt raha kaasama. Euro tõusis päeval kergesse plussi $1,4395 tasemeni, kuid on hetkel kauplemas uuesti avanemistaseme $1,4365 taseme juures.
Tänastest USA makronäitajatest avaldati päeval aprillikuu impordi hinnaindeks, mis kasvas eelmise kuuga võrreldes oodatud 1,8% asemel 2,2% ja aastasel baasil oodatud 10,5% asemel 11,1%, mis on ühtlasi suurim kasv viimase 12 kuu jooksul. USA dollar on päeva jooksul oma Aasia sessiooni tugevust vaikselt käest andmas, kaubeldes hetkel küll kõrgemal kõikide peamiste valuutade suhtes, v.a Kanada dollari. Kanadas võttis eelmise nädala valimistulemustega võimu viimane peaminister Stephen Harper, kes saab üle seitsme aasta moodustada enamusvalitsuse, millega loodetakse pöörata tähelepanu Kanada pikemaajalistele probleemidele. Uue valitsuse üheks eesmärgiks on vähendada kulutusi, mille realiseerumisel saaks Kanada G7 riikide hulgas esimeseks riigiks, kes oma fiskaalolukorda parandaks. USDCAD kaupleb hetkel 0,13% madalamal 0,9605 tasemel.
USA dollar tõusnud enim Šveitsi frangi vastu (+0,72%), mida survestavad hommikused inflatsiooninäidud ja SECO tarbijausalduse indeks, mis langes eelmise kuu 10 pealt -1 punktini aprillis. Dollar kaupleb 0,35% kõrgemal Jaapani jeeni suhtes, 0,3% kõrgemal Uus-Meremaa dollari suhtes ja 0,25% kõrgemal naelsterlingi suhtes.
Valuutapaarid kell 17.30:
Risto Sverdlik
Tweet