Valuutaturud on eelmise nädala lõpu volatiilsetest liikumistest suures osas konsolideerumas. Suurema taastumise on teinud ainult Austraalia dollar, olles eelmise nädala langusest võtnud tagasi ligi 70%, ning vähesemal määral Kanada dollar ja Uus-Meremaa dollar. Euro ja naelsterling on pigem kauplemas külgsuunaliselt ja Šveitsi frank ning Jaapani jeen on sel nädalal langust jätkanud.
Eurotsooni võlakriisi osas ei ole suuri muutusi toimunud. Euroala esindajad on jätkuvalt lükkamas tagasi Kreeka võla võimaliku restruktureerimise plaane, kuid turuosalised suhtuvad nendesse väidetesse teatud põhjendatud reservatsiooniga.
Aasia sessioonil avaldati mitmeid Hiina makronäitajaid. Aprillikuu tarbijahinnaindeks langes eelmise kuu näidu suhtes 10 baaspunkti võrra 5,3% peale, samas kui oodati 5,2% kasvu. Tööstustoodang kasvas aastasel baasil 13,4% ja tootjahinnaindeks kasvas aastasel baasil 6,8%. Jaemüük kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 17,1%. Hiina majanduse käekäiguga kõrgelt korreleeruv Austraalia dollar on hetkel kauplemas 0,2% kõrgemal $1,0857 taseme juures.
Hommikul avaldati Saksamaa lõplik aprillikuu tarbijahinnaindeksid, mis tulid vastavalt ootustele 0,2% (M/M) ja aastasel baasil 2,4%. Kreeka ümber levivad kuulujutud on euro taastumist piiramas ja hetkel kaubeldakse 0,17% madalamal $1,4383 tasemel.
Päeval avaldatakse Suurbritannia märtsikuu kaubandusbilanss, mille defitsiit peaks ootuste kohaselt suurenema 7,5 miljardi naelsterlingini. Lisaks avaldatakse päeval ka Inglismaa keskpanga inflatsiooniraport. GBPUSD kaupleb hetkel avanemistaseme 1,6365 taseme juures. USA sessioonil avaldatakse USA kaubandusbilanss, mille puudujääk peaks ootuste kohaselt samuti suurenema, võrreldes veebruari kuu näiduga. Õhtul kell 12 ilmub lisaks ka aprillikuu eelarve raport.
Valuutapaarid kell 11.00:
Risto Sverdlik
Tweet