Turusentiment sattus kolmapäeva õhtul tugeva surve alla ja koos sellega langesid nii aktsiaturud, toorainesektor ja ka riskantsemad valuutad. USA dollari jaoks tähendas see aga eelmisel nädalal alguse saanud tõusu jätkumist. Dollarit soosivate avaldustega esinesid eile ka kaks Föderaalreservi liiget. Lockhart tõi oma kõnes välja, et ta ootab inflatsiooniootuste tõusu ja et praegu on veel vara rääkida toorainete hinnasurve taandumisest. Samas keeldus Lockhart kommenteerimast, millal võib Fed hakata majanduse stimuleerimist vähendama, kuid lisas, et QE3 pole ilmselt vajalik. Kocherlakota hinnangul peaks Fed tõstma intressimäärasid 50 baaspuntki võrra.
Valuutaturgudel on täna suurima surve all Austraalia dollar, mis on USA dollari vastu langenud praeguseks hetkeks ligi 1% ja läheneb eelmisel neljapäeval tehtud kahe ja poole nädala põhjadele 1,0535 taseme juures. Hetkel kaupleb AUDUSD 1,0595 tasemel. Austraalia dollarile on täna survet avaldamas Austraalia töötururaport, mille kohaselt vähenes tööhõive aprillis 22 100 inimese võrra, kuigi oodati hõive suurenemist 17 000 võrra. See näit on kehvim alates 2009. aasta augustist. Langus tulenes täielikult täistööajaga töökohtade arvu vähenemisest. Töötusmäär jäi vastavalt ootustele püsima 4,9% peale.
Euroopas on turuosaliste tähelepanu suunatud jätkuvalt võlakriisi probleemidele. Angela Merkel andis eile mõista, et tema ei poolda Kreekale uue abipaketi andmist ja lisas, et ei Portugalil ega ka Iirimaal peaks olema põhjust finantsabi juurde küsida. Täna päeval avaldab Euroopa keskpank oma igakuise raporti, kuid erilist turuliigutajat sellest sündmusest oodata ei ole. Euro langes eile hilisõhtul enam kui kolme nädala põhja $1,4170 tasemeni ja on hetkel kauplemas avanemistasemest 0,22% kõrgemal 1,4225 tasemel.
USA sessioonil avaldatakse täna aprillikuu jaemüügi tulemused, tootjahinnaindeksid ja töötuabiraha taotluste andmed. Dollari indeks asub hetkel 75,55 tasemel, kus kaubeldi viimati 19. aprillil.
Valuutapaarid kell 10.30:
Risto Sverdlik
Tweet