Enne Suurbritannia töötururaporti avaldamist liikusid turgudel kuulujutud, mille kohaselt olid andmed juba lekkinud ja tulemused pidid tulema allpool ootusi. Ja nii ka oli: töötuabiraha taotlejate arv kasvas aprillis 12 400 inimese võrra, kuigi oodati, et jääb muutumatuks ja ühtlasi kergitati eelmise kuu näit 700 pealt 6400 peale. Enimjälgitav Claimant töötusmäär tõusis ühtlasi 10 baaspunkti võrra 4,6% peale. Lisaks avaldas Inglismaa keskpank oma eelmise kuu protokollid, kust selgus, et hääled jagunesid viimasel hääletamisel jätkuvalt 6-3 senisel monetaarpoliitilisel kursil jätkamise poolt. Naelsterling on terve päeva olnud tugeva surve all ja langes päevasiseselt $1,6107 tasemeni; hetkel kaubeldakse avanemistasemest 0,6% madalamal $1,6150 juures.
Hommikune positiivne turusentiment sattus päeval surve alla ja terve öö languses olnud USA dollar sai seeläbi tuge, kaubeldes hetkel kõrgemal kõikide peamiste valuutade suhtes, v.a Uus-Meremaa dollari vastu. Naelsterlingi kõrval on USD vastu enim langenud Šveitsi frank ja Austraalia dollar, millele on negatiivset mõju avaldamas täna hommikune Austraalia pankade reitingu alandamine Moody’s poolt. Euro tõusis hommikul $1,4286 tasemeni, kuid on praeguseks hetkeks langenud avanemistasemest allapoole ja kaupleb $1,4220 juures.
Tänane makrokalender on vägagi hõre ja USA sessioonil on ainsaks oluliseks sündmuseks Föderaalreservi viimase kohtumise protokollide avaldamine. Viimastel nädalatel-kuudel on osad Fedi liikmed avaldanud küll arvamust nagu peaks keskpank hakkama normaliseerima oma monetaarpoliitikat, kuid siiski on need samad hääleõiguslikud liikmed hääletanud ühemeelselt ülilõdva monetaarpoliitika jätkamise poolt. Ka täna avaldavate protokollide suhtes ei ole midagi uut ega üllatavat oodata. Pigem hakkab tähelepanu keskenduma juunikuusse, kui lõppeb praegune stiimulprogramm ehk QE2.
Valuutapaarid kell 17.30:
Risto Sverdlik
Tweet