Eilsed oodatust kehvemad USA makronäitajad, mis on turuosaliste hulgas kergitamas muresid globaalmajanduse taastumise võimekuse kohta, on ka täna avaldamas aktisaturgudele survet. Aasia turud lõpetasid täna ligi pooleteise protsendilises miinuses ja Euroopa aktsiaturgude futuurid viitavad samuti langusele.
Aasia sessioonil avaldati Austraalia aprillikuu kaubandusbilanss, mille ülejääk jäi ootustele pisut alla. Aprillikuu jaemüük kasvas eelmise kuu suhtes samas oodatud 0,4% asemel 1,1%, mis on 16 kuu suurim kasv. Austraalia dollar sattus eile õhtul müügisurve alla, langedes USA dollari vastu ühe nädala põhja $1,0600 taseme juurde, kuid on täna veidi kosumas, kaubeldes avanemistasemest 0,3% kõrgemal $1,0643 juures.
Ka Jaapanis, mis on hetkel kerges poliitilises madalalseisus (viimased viis peaministrit on ametis püsinud vähem kui aasta), avaldati paar makronäitajat. Esimese kvartali kapitalikulutused kasvasid oodatud 3% asemel 3,3% ja ilma investeeringuteta tarkvarasse oli kasv koguni 4,2%, kuigi oodati 0,8% langust. Jaapani praeguse peaministri Naoto Kani vastu toimus täna umbusaldushääletus, mis osutus ebaedukaks, kuna Kan lubas kriisi möödudes ise tagasi astuda. Jaapani jeen sai eile langenud turusentimendist korralikku tuge, tugevnedes päevasiseselt USA dollari vastu ligi 0,8%. Hetkel on USDJPY kauplemas avanemistaseme 80,95 juures.
Euroopa sessioonil on makrokalender sisuliselt tühi ja ainsa näitajana avaldatakse Suurbritannia maikuu PMI ehitussektori indeks. Naelsterling oli eile osaliselt tänu oodatust kehvemale PMI tootmissektori indeksile ja aprillikuu aktsepteeritud kinnisvaralaenudele surve all ja on hetkel kauplemas avanemistaseme $1,6335 juures.
Kreeka võlakriisi ümber on tähelepanu turgudel veidi taandunud, jäädes globaalmajanduse pessimistlike väljavaadete varju. Euro sattus eile õhtul küll tugevama surve alla, kuid on täna kosunud ligi 0,3% ja kaupleb hetkel $1,4370 taseme juures.
Valuutapaarid kell 10.10:
Risto Sverdlik
Tweet