Hoolimata eelmise nädala lõpus avaldatud nõrgast USA tööjõuturustatistikast on dollar jätkanud tugevnemist. Sel nädalal tuleks tähelepanelikult jälgida Euroopa finantssektori süsteemseid riske. Reedel avaldatakse planeeritult Euroopa pankade stressi-testi tulemused. Kui paljud pangad kukuvad stressi-testis läbi ja kas tekib vajadus lisakapitali järele?
USA dollar
Eelmisel nädalal avaldatud statistika põhjal näitab USA majandus kasvu aeglustumist. Reedel avaldatud nõrgad tööjõuturu näitajad tekitasid turul riskisoovi vähenemise. Nõrgenenud tööjõuturg avaldab lähikuudel survet tarbijakindlusele ja tarbimisele, kuid globaalse majanduskasvu aeglustumine ja Euroopa võlaprobleemid toetavad dollarit. Parimad valuutaanalüütikud ennustavad dollari viimase poole aasta languse lõppu ja tõusule pöördumist, vahendab Bloomberg. Sel nädalal avaldatakse USAs olulisematest näitajatest tarbjahinnaindeks ja Michigani tarbijakindluse indeks. USAs ei ole endiselt jõutud kokkuleppele riigieelarve defitsiidi vähendamise osas. Tõenäoliselt on sel nädalal dollari liikumine valuutaturul tugevalt negatiivses korrelatsioonis riskisooviga.
NYBOT USD Index
EURO
Eurotsooni võlakriis on väga olulises faasis. Pärast seda, kui reitinguagentuur Moody’s alandas Portugali riigivõlakirjade reitingu rämpsvõlakirjade tasemele, sattusid surve alla Hispaania ja Itaalia võlakirjad. Itaalia ja Hispaania võlakirjade tulusused tegid eelmise nädala lõpus kõigi aegade rekordtasemed. Hetkel on tähelepanu keskpunktis Itaalia, sest eurotsooni suuruselt kolmanda majanduse võla suhe SKT-sse on 120%. Täna tõusid Itaalia võlakirjade CDS-id kõigi aegade rekordtasemele 279,5 punkti juurde. Reedel avaldatakse Euroopa pankade stressi-testi tulemused ja need annavad hinnangu 91-le Euroopa pangale.
EUR/USD
Alanud nädala olulisemad sündmused:
Rain Laan
Tweet