Euroopa kauplemissessioonil oli turusentiment negatiivne ja riskivarad sattusid müügisurve alla. Investorite ebakindlust suurendab USA finantssektori haavatavus Euroopa võlakriisi suhtes. Klassikalistest safe-haven valuutadest sai suurimat tuge USA dollar, sest investorid ei taha Jaapani- ja Šveitsi keskpanga vastu panustada. Mõlemad keskpangad on korduvalt sekkunud turgudele valuutade väärtuse vähendamiseks. USA 10-aastase riigivõlakirja tulusus langes 1,99% tasemele ja NYBOT USD indeks on tänase päevaga tugevnenud 0,96%.
Suurbritannias avaldatud jaemüüginumbrid valmistasid analüütikutele pettumuse, ning juulis langes jaemüük eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 0,2%. Keskmiselt oodati, et aastatagusega võrreldes kasvas jaemüük juulis 0,1%. Suurbritannia naelsterling on tänase kauplemispäevaga USA dollari suhtes langenud 0,57% ning kaupleb hetkel 1,6450 tasemel.
Juulikuus jäi USA aastane inflatsioonimäär endisele 3,6% tasemele. Analüütikud ootasid, et inflatsioonimäär langeb 3,4% tasemele. Inflatsiooni endisel tasemel püsimine vähendab tõenäosust, et föderaalreserv hakkab majandust stimuleerima. Philadelphia FED’i korraldatud tööstussektori uuring langes augustis -30,7 punkti tasemele.
Toorainevaluutade langus sai USA kauplemissessiooni alguses hoogu juurde. AUD/USD päevaga kukkunud 1,71%. Uus-Meremaa dollar langenud USA dollari suhtes avanemistasemega võrreldes 1,39% ning hetkel kaupleb paar 0,8256 tasemel.
Valuutapaarid kell 17:25:
Rain Laan
Tweet