Uus kauplemisnädal algas tugeva langusega nii aktsiaturgudel kui ka toorainetes ning riskantsemates valuutades, kuid praeguseks hetkeks on Euroopa indeksid jõudnud juba plusspoolele ja ka toorained ning riskantsemad valuutad on oma põhjadest teinud korraliku taastumise. Turusentimendile ei aidanud nädalavahetusel kaasa IMFi ja World Banki kohtumine, kus ei suudetud maailmamajandust räsivale kriisile ühtegi konkreetset lahendust välja pakkuda.
Laupäeval pidas Euroopa Keskpangast peatselt lahkuv Jürgen Stark Washingtonis toimunud konverentsil kõne (tekst), kus ta muuhulgas kritiseeris laiemalt keskpankade tegevust. Starki sõnul on väär mõelda, et keskpankade ülilõdva monetaarpoliitika suudab lahendada suuremaid struktuurseid probleeme, millega hetkel silmitsi seistakse. Stark lisas veel, et me vajame majanduskasvu, mis põhineb reaalsel produktiivsuse kasvul, mitte ülimadalatel intressimääradel ja kasvaval võlakoormal.
Täna hommikul ilmus aga uudis, mille kohaselt töötavad Euroopa ametnikud välja plaani, mis näeks ette pankade rekapitaliseerimist, päästefondi mahu tõstmist kahe triljoni euroni ja võimaliku Kreeka defaulti. Euro oli hommikuks langenud uude kaheksa kuu põhja $1,3363 tasemeni, kuid on praeguseks taastunud ja kaupleb $1,3450 juures.
Riskisentimendi hommikuse langusega olid valuutadest suurima surve all just „toorainevaluutad“. Austraalia dollar langes hommikul uude kümne kuu põhja $0,9625 tasemeni, kuid praeguseks hetkeks teinud suurema osa oma langusest tasa ja kaupleb avanemistasemest kõigest 0,13% madalamal.
Tänasest makronäitajatest väärib tähelepanu Saksamaa IFO indeksid, mis näitasid eelmise kuuga võrreldes küll langust, kuid tulid siiski ootustest kõrgemad. USA sessioonil avaldatakse augustikuu Chicago Fedi aktiivsusindeks ja uute kodude müüginumbrid.
Valuutapaarid kell 13.45:
Risto Sverdlik
Tweet