Sel nädalal on turumeelolu dikteerinud peamiselt Euroopa päästefondi ümber levivad uudised ja kuulujutud, samas kui ühtegi ametlikult kinnitatud arengut pole toimunud. Pigem on eelnevatel päevadel ilmunud mitmeid vastuolulisi uudiseid, mis on täna tunda andmas ka turgudel. Euroopa indeksid on hetkel kauplemas miinuspoolel, kuid USA indeksite futuurid seevastu kerges plussis.
Turgudele on negatiivselt mõjumas eile FTs avaldatud uudis, mille kohaselt on Kreeka päästmise tingimuste küsimuses lõhe Euroopa riikide hulgas suurenemas. Lisaks Kreeka päästmisele on teravama tähelepanu alla sattunud ka päästefondi reformimise teema ise. Nimelt on Saksamaa esindajad, eesotsas rahandusministri Schaeubleiga, lükanud tagasi päästefondi mahu suurendamise idee, tuues põhjuseks osade riikide krediidireitingu võimaliku alandamise võimaluse. Positiivse noodina võib samas välja tuua Kreeka parlamendi eilse hääletuse, millega otsustati vastu võtta kinnisvaramaksu, mis on üheks kärpeplaani täitmise osaks. Euro jõudis eile $1,3668 tasemeni, langes täna öösel koos Aasia turgudega $1,3540 peale ja on hetkel kauplemas päeva tippudes $1,3650 juures.
Makrokalender on täna suhteliselt tühi, kuid mitmel Euroopa riigil on täna kavas päästefondi ratifitseerimise hääletus. Euroopa Keskpanga (EKP) juht Jean-Claude Trichet ütles ajalehele antud intervjuu vahendusel, et Euroopa liidrid peaksid demonstreerima ühist meelt ja astuma konkreetseid samme võlakriisi lahendamiseks. EKP ise võib aga omalt poolt alustada juba järgmisest nädalast uuesti likviidsuse lisamise programme ja täielikult ei saa välistada ka intressimäärade langetamist. Keskpank pole samas neid spekulatsioone kommenteerinud.
Tänasel USA sessioonil avaldatakse augustikuu kestvuskaupade tellimuste andmed, mis peaksid ootuste kohaselt näitama poole protsendi suurust langust, võrreldes eelmise kuu 4,1% tõusuga. USA dollar on sel nädalal olnud surve all ja on täna langenud pea kõikide peamiste valuutade suhtes.
Valuutapaarid kell 13.15:
Risto Sverdlik
Tweet