Kui Kreeka ümber toimuv komejant kõrvale jätta, siis üheks olulisemaks sündmuseks oli tänane Euroopa Keskpanga üleeile ametisse vannutatud uue juhi Mario Draghi debüüt keskpanga intressimäära otsusel. Vastu ootusi alustas Draghi oma ametiaega suursuguselt ja tema juhtimise alla antud keskpank langetas tänasel kohtumisel intressimäära 25 baaspunkti võrra 1,25% peale. Tänane otsus tabas finantsturge kerge üllatusena ja euro on pärast esmast volatiilsest reaktsiooni võtnud konkreetsema suuna allapoole. Enne ECB otsust oli euro jõudnud avanemistaseme suhtes isegi 0,65% kõrgemale $1,3835 tasemeni, langes seejärel tagasi päeva põhjadesse $1,3660 juurde ja nüüd kaupleb jälle 0,2% kõrgemal $1,3780 juures.
Loomulikult ei jäänud täna tähelepanuta ka Kreeka sündmused. Päeval levisid uudised, mille kohaselt avaldati peaminister Papandreou’le survet nii enda partei siseselt kui ka opositsiooni poolt, et ta ameti maha paneks. Kreeka poliitikute seas on paanikat tekitamas peaministri esmaspäevane ettepanek, et panna eelmisel nädalal vastuvõetud kasinusmeetmed rahvahääletusele. Viimaste uudiste kohaselt olevat peaminister mõistnud, et rahvahääletus ei tule kõne alla, kuna eurotsoonist lahkumine seab ohu alla kogu Kreeka tuleviku. Reedesse plaanitud usaldushääletus on parlamendis igatahes veel jõus.
Tänastest makronäitajatest avaldati Suurbritannia PMI teenustesektori indeks, mis langes eelmise kuu 52,9 pealt 51,3 punktini oktoobris ja ühtlasi tuli ka ootustest kehvem. Naelsterling on hommikuse kaotuse kiirelt tagasi teinud ja kaupleb USA dollari vastu hetkel 0,45% kõrgemal $1,6015 taseme juures.
USA makronäitajatest avaldati töötuabiraha andmed, mille kohaselt langes esmaste taotluste arv eelmise nädalaga võrreldes 9 000 inimese võrra 397 000 peale. Jätkuvate taotluste arv tegi samuti marginaalse pöörde paremuse poole, tulles 3,683 miljonit. Septembrikuu tehasetellimused kasvasid aga 0,3%, kuigi oodati 0,2% langust. ISM teenustesektori indeks langes 0,1 punkti võrra 52,9 peale.
Valuutapaarid kell 16.50:
Risto Sverdlik
Tweet