Kuigi Kreeka peaminister võitis reedese parlamendi usaldushääletuse ja lepiti opositsiooniga kokku vahevalitsuse moodustamises (Papandreou ise paneb oma ameti maha), on uus nädal alanud siiski negatiivsel foonil. Põhjuseks peamiselt mured võlakriisi Itaaliasse levimise pärast. Nädalavahetusel Reutersis ilmunud artikli kohaselt on Euroopa Keskpank sisuliselt ähvardanud Itaalia valitsust lõpetada riigi võlakirjade ostmine, kui Itaalia ei suuda reformidega vastavalt kokkulepetele edasi minna.
Tänane Aasia sessioon on olnud suhteliselt vaikne ja Aasia aktsiaturud on kauplemas kuni 0,9% miinuspoolel. Euro tugevnes eile hilisõhtul $1,3835 tasemeni, kuid tuli sealt vägagi kiiresti alla tagasi ja kaupleb hetkel üle 0,5% miinuspoolel $1,3720 tasemel. Müügisurve alla on sattunud ka teised riskantsemad valuutad: Austraalia dollar kaupleb 0,55% madalamal $1,3010 juures, samas kui Uus-Meremaa ja Kanada dollar on öise tugevuse käest andnud ja kauplevad USD vastu avanemistaseme juures.
Tänastest makronäitajatest avaldati hommikul Šveitsi oktoobrikuu töötusmäär, mis tõusis vastavalt ootustele 10 baaspunkti võrra 2,9% peale. Kell 10.15 avaldatakse ka veel Šveitsi oktoobrikuu tarbijahinnaindeksid. Šveitsi frank on täna suurema surve all, tingituna Šveitsi keskpanga juhi kommentaaridest ja spekulatsioonidest, mille kohaselt võib keskpank tõsta EUR/CHF vahetuskursi taset. Frank kaupleb hetkel euro vastu 1% ja USA dollari vastu 1,5% madalamal.
Euroopa makronäitajatest on täna avaldamisel veel eurotsooni Sentix investorite usaldusindeks ja jaemüügi tulemused. Lisaks avaldatakse Saksamaa tööstustoodangu näidud. USA sessioonil, mis algab tänasest jälle tavapärasel ajal, on ainukese näitajana avaldamisel tarbijakrediidi muutus, mis peaks näitama 5,2 miljardi USD suurust kasvu vs 9,5 miljardi USD suurune kahanemine eelmisel kuul.
Valuutapaarid kell 9.50:
Risto Sverdlik
Tweet