Turud said eile kerget tuge, mis oli suures osas tingitud oodatust paremast USA töötururaportist, mille kohaselt langes esmaste töötuabiraha taotlejate arv enam kolme aasta madalaima tasemeni, viidates USA tööturu olukorra paranemisele. Empire Manufacturing indeks tõusis 0,61 punkti pealt 9,53 peale, kuigi oodati kõigest tõusu 3,0 peale ja Philadelphia Fedi tootmisindeks tõusis 3,6 pealt 10,3 peale, ületades samuti ootusi enam kui kahekordselt. Negatiivse näitajana avaldati novembrikuu tööstustoodang, mis näitas eelmise kuuga võrreldes 0,2% langust vs oodatud +0,1% ja olles eelmisel kuul kasvanud 0,7%.
Negatiivset fooni on turgudel tekitamas IMFi juhi Lagarde’i eilsed sõnavõtud, kus ta tõi välja, et eurotsooni võlakriis on võimendumas ja ükski riik pole kriisi tagajärgede vastu immuunne ning kriisi ohjamiseks on vaja rahvusvahelist koostööd. Negatiivset mõju on avaldamas ka Euroopa AAA-riikide reitingu potentsiaalne langetamine. Lisaks algas eile Prantsusmaa keskpanga juhi Christian Noyer eestvedamisel jagelemine, kas esimesena peaks langetatama Prantsusmaa või Suurbritannia reitingut.
Tänane Euroopa sessioon on avaldatavate makronäitajate suhtes võrdlemisi hõre, kuid see eest pälvib tähelepanu mitmed teised sündmused. Itaalia peaministri Mario Monti valitsusele peetakse täna usaldushääletus eelarvekärbete küsimuses. Nende kõrval on fookuses ka Euroopa Keskpanga ja Inglismaa keskpanga juhtide kõned Roomas toimuval konverentsil.
Euroopa aktsiaindeksid on hetkel kauplemas erisuunaliselt: FTSE 100 ja DAX kauplevad plusspoolel, samas kui Euro Stoxx ja CAC 40 kauplevad kerges miinuses. Valuutaturgudel on kõik riskantsemad valuutad kosumas USA dollari vastu, mis on sel nädalal näidanud korralikku tugevust. Dollar indeks tegi kolmapäeval uue 11 kuu tipu 80,80 tasemel.
Valuutapaarid kell 12.50:
Risto Sverdlik
Tweet